xp format sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

absolder

Yeni üye
31 Eki 2007
2
0
slm üstadlar benim pc ye format atıyordum ilk yüklenen dosyalarda mavi ekran çıkıp ( bu sistemde BİOS TAM OLARAK ACPI ile uyumlu değil şeklinde ) hata veriyor bu hatayı sürücüler yüklenirken f7 tuşuna basıp ACPI yi kapatıp devam edebiliyorum fakat bu kezde yükleme yapılırken kur dosyaları yüklenirken %53 e gelinde shell32.dll bulunamadı diye cd okuma hatası veriyor ve ilerleyemiyorum 1 nci ve 2 nci sorunum nedir sizce yardımcı olursanız se vinirim 2 nci sorun için yeni bir xp cdsi şu an indiriyorum ama ACPI ile ilgigli sorun hiç anlamadım saygılarımla

juStf0ry0u

Katılımcı Üye
17 Tem 2010
631
0
İSTANBUL
Cd'nizde bir sorun var yeni bir cd ile format atınız,

Ama söz konusu hata için bios unu güncelleştirmeni tafsiye ederim. birde windows u yüklemeye çalışırken veriyor bu hatayı değilmi. eğer yüklü bir windows da veriyorsa bence sas (scsi) sürücün hata görmüş olabilir. ama ilk yüklemede bu hatayı veriyorsa windows kur başlar başlamaz sana ikinci bir scsı yüklemek isterseniz F6 ya basın diye bir uyarı gösterir. Bu uyarı çıktığında F6 Değil de F7 ye basıp söz konusu ACPI yı devre dışı bırak. tabi sas sürücüsünü de disketten yüklemen gerekebilir. bunun için ilk F7 tuşuna sonra hemen F6 tuşuna basıp disketten yüklemeni yap. sonucu paylaş. kolay gelsin

Darkness DeviL

Yaşayan Forum Efsanesi
8 Ağu 2009
11,543
13
Turan 🇹🇷
ACPI Sorunu SATA Hardi Disk'le Birlikte Çıkan Bir Sorundur.bilgisayarhttp://forum.donanimhaber.com/m_42469647/tm.htm# Açılırken Delete Tuşuna Basıp Bios'a Girin.Farklı Bios Sürümlerine Göre Arayıp Bakarsınız "SATA AHCI" Seçeneğini Değiştirmeniz Gerekecektir.Sata Yada AHCI Yazan Bölümü DİSABLE Olarak Değiştirin.
Bu Çözümde İşe Yaramazsa Bios'tan Load Default Seçeneği İle Bios Ayarlarını Sıfırlayıp Sisteme Girmenizi Öneririm.

absolder

Yeni üye
31 Eki 2007
2
0
TeŞekkurler ustadlarim bir denicem sİmdİ İlk yuklemede verİyor justfouryou bu hatayi f7 ye bas devredisi birak diyor dedigin gibi bir cd ile deneyim bakalim olmazssa bakacaz caresine saygilarimla

QatabeyQ

Yeni üye
2 Eyl 2010
10
0
pc yi ilk aldığımda ben yanlışlıkla 3 windows xp kurmusum araştıra araştıra formatatmayı öğrenip 2 tanesini zar zor silmiştim:D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.