XP yardım

onuric

Yeni üye
19 Ocak 2013
10
0
vista yüklü laptobuma xp yüklemek istiyorum fakat xp cdsini taktığımda kurulum sırasında sabit disk bulunamadı diyor. Bende internette bakınırken sata entegre diye birşey duydum ve denilen şekilde sata entegreli bir xp cd si hazırladım fakat bu seferde kurulum ön yükleme yaptıktan sonra birsorun algılandı diye mavi ekran hatası verdi . yine ben araştırdım bios ta achi ide diye bi ayar varmış o yapılacakmış. BEnim laptop ta öyle birşey yok ..satellite L40 18R markalı laptop..

-SiPaHi-

Yaşayan Forum Efsanesi
6 Ocak 2012
12,775
1
İstanbul
-Yardım merkezine taşındı/

dediğin gibi yap bazı sistemlerde üst sürüm format atarken sıkıntı çıkıyor çünkü biostan engellenmiş oluyorlar. benim biosumda öyle birşey yok deme her bios farklı

sende raid mode diye geçebilir o seçeneği ahcı yap öyle dene olmazsa ıde yap

yada biosta ata controller diye birşey görürsen oradanda ulaşabilirsin bu seçeneklere.

ancak bunu yaptıktan sonrada format atacağın diski biçimlendireceğin zaman hata verebilir,bunun içinde tüm disklerini birleştir ve sil sonra ayır ve öyle format atmayı dene. umarım anlatabilmişimdir.

unutmadan söyliyim bu seçenekler chip sata mod olarakta değişebilir ama esasından hepsi aynı kapıya çıkar sadece bu seçeneği verdikleri alan değişiklik gösteriyor.

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.