Yabancı dili kolayca öğrenmek?

Losemis

Uzman üye
11 Ağu 2018
1,141
358
Yabancı dil öğrenmek için çalışma tavsiyeniz varmıydı ne kadar süre çalışılmalı nasıl çalışılmalı neye dikkat etmeliyiz?
merhaba
anadilden farklı bir dili öğrenmek için öncelikle anadilimizde bulunan dil bilgisi konusunu iyice kavramalıyız çünkü her dilin kendine öz bir dil bilgisi var eğer kendi dilimizdekini iyi kavrarsak onlarda sorun yaşamayız öğreneceğiniz dilin zorluğuna göre değişir ama günde 2-3 saatinizi ayırarak hedeflediğiniz dil de iyi bir yol ilerleyebilirsiniz.

'GÖKKURT

Junior Hunter
10 Şub 2019
346
223
Burda 2 kısım öne çıkar ...
1 - gramer
Özel kalıplar + ilgili dilin cümle yapısı (günlük yarım saat dinleme)
2- kelime dağarcığı
Hızlı bir giriş istersen ilgi alanınla ilgili kelime kütüphanesi oluşturup günlük 4-5 kelime ezberi yapabilirsin ( günlük 200-250 kelime ile hayatımızı sürdürüyoruz .)
Günlük yarım saat video + 5 kelime sonucunda 3 ayda ilgi alanınızla ilgili makale araştırma vb çok rahat okuyabilirsiniz ...

314Kachu

Üye
8 Eyl 2009
228
167
Seni seçtim 3.14Kachu
Yabancı dil öğrenmek için çalışma tavsiyeniz varmıydı ne kadar süre çalışılmalı nasıl çalışılmalı neye dikkat etmeliyiz?
Merhaba, ben japonya'ya gittiğimde ne ingilizce nede japonca bilmiyordum. İlk 1 ay gerçekten cok zorlandım. Baktım ki olacak gibi değil evde dili gibi kendimle, kapı,masa sandalye, tuzluk vs gibi şeylerle konuşmaya başladım. Diyeceğim şu ki her şeyden önce kendini mecbur hissetmelisin. Bu benim nacizane görüşüm. Öğrenmek istediğin her ne olursa olsun kendini mecbur hisset, bir plan üzerinde bıkmadan çalışmaya devam et. Bir de öğrendikçe bir arkadaşına öğretmeye çalış. Öğrettikçe daha çok öğreneceksin. Kolay gelsin :)

TheLebowski

Yeni üye
22 Ara 2022
2
3
Öncelikle selamlar. İngilizce için konuşacak olursak;
* İlk olarak Essential Grammar In Use kitabı ile temel gramer bilgilerini ve yapısını öğrenebilirsin. (Essential grammar in use vk.com yazarsan google a direkt pdf dosyalarına ulaşabilirsin.)
* İkinci olarak bol bol kelime öğrenmelisin. Duolingo bu konuda sana interaktif olarak yardımcı olacaktır ilk etapta. (Pro versiyonu için ücretsiz bir şekilde yardımcı olabilirim istersen DM atabilirsin.)
* Tüm bu süreçte biraz ilerledikten sonra elementary seviyesinde makaleler okuyup kendini geliştirebilirsin. Bu cümle yapılarını metin içinde görmeni sağlayıp gramerini daha oturtacaktır.
Öğrenim sürecinde şimdiden başarılar dilerim.

ZuL-RaA

Kadim Üye
9 Ara 2017
5,550
837
Semerkant
Merhabalar,

Dillerin yapısı beynin çalışma sistemini de etkiler. Yani beyninizi o sistem alıştırmanız gerekir. Klasik ingilizce dersek şöyle oluyor:

Özne + fiil + nesne,

Türkçe: Özne + nesne + fiil.
Latince: Özne + nesne+ fiil.

Diğer şeyler bu yapılardan sonra türedi deniliyor. Dil öğreniminde zorunluluk maruz kalmaktır. Beyniniz o şekilde çalışmadan öğrenmeniz mümkün değil. Araştırma sonuçları bir dil öğrenimine başlandığında beynin o dil için bir bölge ayırdığına yöneliktir. Veri işleme hızı yüksek olan beynimiz için dil öğrenme doğru yollarla zor olmayacaktır. Öğreneceğiniz dile ait medyaları aktif kullanın. Dil Bilgisi konusunda ise öncellikle ezber ile başlamak mantıklı oluyor. Daha sonra ilerlemek gerekiyor.

Bu kitap 12 dil bilen biri tarafından yazıldı. İşin detaylarından bahsediyor. Maruz kalma haricinden sürekli yazı ve okuma halinde öğrenilen bilgiyi kullanmak gerekiyor. Unutulmaması gerek. Ayrıca kültürlerine dalmanız gerekecek. Bir çok şeyin anlamı kültürlerini bilmeden çıkmıyor. O şekilde yaşamaya başlamayın ama. Onu da diyeyim. Bunlar haricinde süreklilik önemlidir. Sürekli olursa bir sonuca varır.

CEPATR

Katılımcı Üye
Sana vereceğim 5 ana madde var onları öğren ingilizcenin %70 i tamamdır demektir.

1-SIRALI CÜMLE NASIL OLUŞTURULUR. (Her zaman için kullanabileceğin bir kalıp cümlen bulunsun)
2-YARDIMCI FİİL NEDİR?
3-OLUMSUZ CÜMLE YAPIMI.
4-SORU CÜMLESİ YAPIMI.

5-KELİME ÖĞREN.

Bu 5 maddeyi tamamlarsan gerisi sadece pratik yapmak ve karşıda ki kişiyi anlamaya bağlı eğer ki anlarsan direk cevap verebilirsin bunlar sayesinde.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.