Yanlış Disk Bölünmesi

heyula005

Yeni üye
11 Eyl 2012
11
0
Merhabalar,
Kali linux' u 2. işletim sistemi olarak bilgisayarıma kurmaya karar verdim.
Kurulum sırasında D diskini bölmek istedim ancak bir hata yapmışım. Şuanda D diskime giriş yapamıyorum biçimlendirmemi istiyor. D nin içinde benim için önemli dosyalar vardı. Eski haline getirebilmem mümkün mü ? Kurulum esnasında D yi hiç biçimlendirmemiştim.
https://i.hizliresim.com/mM4pW2.png

Yardım ve önerilerinizi bekliyorum

cewl

Kıdemli Üye
3 Haz 2017
2,870
9
29
Merdekan
ben anladiqim kadariyla sen bi kontrol et start i bas bilgisayarin uzerine sag tik ederek yonet resimdeki yere giryorsun ve d diskinin uzerien sag tik edip yeni basit brim soyle amma ben bildiyim kadariyla veriler silinmis eyer bicimlendirmissense kali kurlum sirsasinda

diskleri ayirma zamani kalide en altta manuele girip bu formata baslamamisdan once windowsda kali icin yer ayirmis olduqunuz yeri brimi secyorsunuz eyer disk bolumleme ekraninda c diski secerdsen windows silnir

Son düzenleme:

ch_arli41

Özel Üye
9 Tem 2009
1,036
18
Merhaba

Sistemi kurtarmanız için C diskine kurulum yapabilirsiniz.Format esnasında D diskini sıfırlamaz yapmazsanız sorun olmaz.Ben kendimi garantiye alayım derseniz ozaman live çalışan linux sürümünü cd veya usb yazdırıp bilgisayarı CD veya usb’den çalıştırıp o şekilde dosyalarınızı harici depolama aygıtı kullanarak yedeklersiniz.

heyula005

Yeni üye
11 Eyl 2012
11
0
Merhaba

Sistemi kurtarmanız için C diskine kurulum yapabilirsiniz.Format esnasında D diskini sıfırlamaz yapmazsanız sorun olmaz.Ben kendimi garantiye alayım derseniz ozaman live çalışan linux sürümünü cd veya usb yazdırıp bilgisayarı CD veya usb’den çalıştırıp o şekilde dosyalarınızı harici depolama aygıtı kullanarak yedeklersiniz.

Şuanda Windows da Linux da sorunsuz çalışıyor. Sorun D diskimi bölmeye çalışırken yaptığım hata. şöyle göstereyim birde https://i.hizliresim.com/lq3plb.png

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.