Yanlış format

topraksk

Üye
29 Eki 2013
90
0
İzmir
Merhaba arkdaşlar ben önceden windosw xp kullanıyordum windos xp nin dosyaları C deydi ondan sonra internetten Windos 7 ultimate yazdım indirdim sonra tıklayıp direk kurdum format attım çok kısa sürdü neden acaba yanlışmı format attım bunun bi zararı olurmu yardıcı olurmusunz ?

Evlad-ı Osmanlı

Uzman üye
22 Eyl 2012
1,547
1
Adana
Bir DVD ile ve ya USB flaş sürücüsü ile format atman gerekiyordu kardeşim. Şuan ki formatın yanlış atılmış zannımca. En iyisi format dosyalarını tekrar bir DVD'ye ya da flaşa at ve tekrar formatla.

topraksk

Üye
29 Eki 2013
90
0
İzmir
Arkdaşlar öncelikle ilgilendiğiniz için teşekürler arkdaşlar galiba ben yanlış atıım neden çünkü yeni formatı yerel d ye atttım de şuan yeni attım windos7 nin dosyaları var fakat yerel disk xp deki dosyalarım oyunlarım programlarım windows xp dosyaları hala duruyor yani formatın üstüne format atmışım gibi bişey oldu sanki bu arada dvd yerim bozuk usb ile format atabilirimm ancak .s

topraksk

Üye
29 Eki 2013
90
0
İzmir
Tamam kardeş onu anladımda format atarken yerel disk d yi yada c yi biçimlendiremiyorum
pzxwm.png

Sharkman005

Katılımcı Üye
2 Eki 2013
840
0
aynen cye format at daha sonra zaten windows.old diye dosyalar oluşuyor onları sil biçimlendirmiş gibi olur daha sonra dye gir biçimlendir de biçimlendirir ama windows dosyalarını orada ise cmdden bi kod vardı yanlış hatırlamıyorsan

deltree d:

Evlad-ı Osmanlı

Uzman üye
22 Eyl 2012
1,547
1
Adana
Kardeş tamam c demem yeterli ama eski şeyler silinmiyo direk onun üstüne format atmış gibi oluyo *?

Eski format yeni format diye bir şey yok kardeşim. Ama formattan sonra Yerel Disk C'ye girdiğinde '' Windows.old '' dosyası oluşmuş olur. Onu sil. O senin eski dosyalarının yedeğidir ama içindeki önceden yüklemiş olduğun programlar, dosyalar vs. hiç biri işine yaramaz. Formattan sonra onu silersen normal format atmış gibi olursun. Harddiskin de boşalmış olur. Tamam mı kardeşim :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.