Yapay Zeka Kulübü açılmıştır

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

LEOHUNTERA

Üye
31 Ara 2018
79
3
IdMh7n.png

Yapay Zekâ kulübü açılmıştır.
Gerekli bilgilendirmeler kulüpler sorumlusu Adige'ye yapılarak onay alınmıştır. Ayrıca kulüp çalışmaları, Yakamoz1319 admin'in desteği ile Yazılım Ekibi bünyesinde gerçekleştirilecektir.

ooWCXc.png

Teknoloji, en başta temel işlemleri yapabilen cihazlardı. İnsanlar zaman içerisinde ihtiyaçları doğrultusunda teknolojinin gelişimine katkıda bulundular. Bugün teknolojinin birçok alanında "Akıllı Sistemler" dediğimiz sistemler mevcut. Artık yazılan bir programın ihtiyaçları ne kadar karşıladığından ziyade, programların insanlara ne kadar benzediğini ve insan beyni baz alınarak modellenen algoritmaların (Matematiksel modellerin) ne kadar akıllılık içerdiğini incelediğimiz bir çağdayız. Bu kapsamda dünyadaki teknolojik gelişmelere bakıldığında Yapay Zekâ alanında yapılan çalışmaların önemli bir yere sahip olduğunu görebiliriz. Dünyadaki her şey, doğadaki bir şeyin taklidi olarak gelişimine başlamış ve zaman içerisinde bu gelişimini sürdürmüştür. Algoritmalarında temelde ortaya çıkışı insan beyninin taklit edilme isteği olarak ortaya çıkmıştır. Algoritmalar insan beyninin matematiksel modelini çıkarabilme noktasında zaman içerisinde gelişme ihtiyacı duyduğundan Yapay Zekâ alanının ve bu alan için gerekli disiplinlerin ortaya çıkmasına sebep olmuştur. Bu kapsamda Yapay Zekâ alanıyla ilgili çalışmalarda bulunmak kulübün birincil amacıdır.

Genel olarak kulübün amaçları şu şekildedir:

• Yapay Zeka alanındaki gelişmeleri daha yakından takip etmek.
  • Diğer Ekiplere Yapay Zekâ Desteği (THING+AI)
  • Forum içerisinde teknoloji düzeyine farklı bir boyut kazandırmak
  • Yazılım Ekibi bünyesinde Yapay Zeka projeleri geliştirmek için gerekli bilgi birikimine sahip veya kendini bu alanda geliştirebilecek potansiyeli olan kişileri tespit etmek
  • Yapay Zekâ projeleri gerçekleştirmek
Kulübün en önemli amacı, Yapay Zekâ alanına ilgi duyan ve bu alanda sabır göstererek çalışabilecek olan kişileri tespit ederek, süreci hep birlikte yönetip başarılı olan kişilerle yazılım ekibi bünyesinde ses getirecek projeler üretmek olacaktır.

Bu kapsamda, yapılacak çalışmalar proje odaklı olacak ve bu yönüyle diğer kulüplerden farklı bir yapıda olacaktır. Başvuracak kişilerin, bunu dikkate alarak başvurması hem kendileri için hem de bizler için zaman kaybı olmaması açısından çok önemlidir.

Ne9iOb.png

Yapay Zekâ kulübü üye alımları

Yapay Zeka kulübü bünyesinde üye alım başvuruları alınarak, bu alanda çalışmaya ve kendini yetiştirmeye istekli kişilerin başvurması sağlanacaktır.

Yapay Zeka kulüp üyelerinin belirlenmesi

Başvurular değerlendirilerek kulüp üyeleri belirlenecektir. Başvuruların değerlendirilmesi aşamasında bilgi birikiminden daha çok isteğe ve kendini geliştirme potansiyeline dikkat edilecektir.

Haftalık ve aylık bazda görevlendirmeler yapılarak, takibinin sağlanması

Kulüp üyeleri belirlendikten sonra üyelere belirli Yapay Zeka konuları verilerek, bu alanlarda araştırmalar yapmaları ve bu araştırmaları bir sunum dokümanı veya video şeklinde sunmaları beklenecektir. Bu kapsamda hem çeşitli alanlarda kaynak birikimi sağlanacak hem de kulüp üyelerinin başarımı ölçülecektir.

Başarısını ve İsteğini kanıtlamış kişilerin Yazılım Ekibi bünyesine alınması

Verilen alanlarda araştırma yapan üyelere, araştırma yaptıkları alanlarla ilgili teknik mülakat yapılacaktır. Teknik mülakat neticesinde başarılı olan kulüp üyelerinin Yazılım Ekibi bünyesine alınması sağlanacaktır.

Projeler, disiplinler arası bilgi paylaşımı, Yapay Zeka danışmanlığı

Kulüp çalışmaları sonrasında elde edilen bilgi ve iş gücünden sonra, Yazılım Ekibi bünyesinde yapılacak çalışmalar ve projeler planlanacaktır.

tDsXXR.png

• Kulübe başvuran kişilerin bu alanda çalışmaya istekli olması gerekmektedir.
  • Kulüp üyelerinin verilen araştırma görevlerini en uygun şekilde yerine getirerek, kopyadan uzak durmaları ve özgün içerikler üretmeleri gerekmektedir.
  • Sabır gösterebileceğinizi, çalışma azminizi ve hevesinizi kaybetmeyeceğinizi garanti ederseniz bir anlık hevesle başvuru yapabilirsiniz.

Wd4C9J.png

-

CrCQQp.png

Telegram

Kulüp haberleşmesi Telegram üzerinden yapılacaktır. Başvurusu kabul edilen üyeler telegram grubuna alınacaktır.

Moderatör tarafında düzenlendi:

KARA ALP

Uzman üye
15 Eyl 2018
1,071
1
68
İSTİHBARAT
Güzel bir karar oldu umarım bu kulüp her daim daha iyi yerlere gelir katılıcaklara başarılar dilerim hayırlara vesile olur inşallah

LEOHUNTERA

Üye
31 Ara 2018
79
3
Yapay Zekâ kulübünün birincil amacı, Yapay Zekâ alanında projeler gerçekleştirebilmek için gerekli iş gücü kaynağını sağlamaktır. Bu kapsamda, başvuracak arkadaşlar için gayet iyi bir tecrübe ve deneyim olacağını söyleyebilirim. Başvuracaklara başarılar diliyorum.

Son düzenleme:

Rozz

Uzman üye
19 Ağu 2019
1,386
47
Up ++
Katılacaklara başarılar
Acaba herhangi bir bilgi birikimi gereklimi ?

LEOHUNTERA

Üye
31 Ara 2018
79
3
Up ++
Katılacaklara başarılar
Acaba herhangi bir bilgi birikimi gereklimi ?

Hayır, Yapay Zekâ alanında herhangi bir bilgi birikimi aramıyoruz. Programlama bilginizin olması ve Araştırma-Geliştirme potansiyelinizin olması yeterli. Zaten öğrenme potansiyeline sahipseniz, bilmediğiniz hiçbir şey yok demektir.

Son düzenleme:

piyanci42

Uzman üye
21 Nis 2015
1,437
1
Atmosfer
Katılacak olan herkese başarılar gerçekten ilgimi çeken bir alan bende tezimde yakın konuları çalışıyorum. Kulüpte emeği geçen herkese teşekkürler...

Stretra

Katılımcı Üye
3 Haz 2017
285
0
Konstantin
Merhabalar görevlendirme demişsiniz, bunu örnek olay çalışması şeklinde eğitim planı gibi adım adım öğretecek şekilde yapılırsa takip yerine daha hızlı öğrenim olur diye düşünüyorum. İstekli olan verilen olay çalışmalarını yapar böyle rehber niteliğinde çalışma olursa google form üzerinden katılım sergilemek isterim bilgisi olmayan insan araştırmak dışında dış kaynaklardan bilen birisi olabilir yardımcı olursa öğrenmesinde tepki oluşturabilir. Bazılarımız için ateş yakmak için birisinin kıvılcım çıkartmasını bekliyor, yapay zeka değimiz genel kavram dışında makine öğrenmesi kısmı bu işin içinde yer alacak mı?

Emperor Federico

Katılımcı Üye
5 Ocak 2013
876
0
Route 66
Merhabalar görevlendirme demişsiniz, bunu örnek olay çalışması şeklinde eğitim planı gibi adım adım öğretecek şekilde yapılırsa takip yerine daha hızlı öğrenim olur diye düşünüyorum. İstekli olan verilen olay çalışmalarını yapar böyle rehber niteliğinde çalışma olursa google form üzerinden katılım sergilemek isterim bilgisi olmayan insan araştırmak dışında dış kaynaklardan bilen birisi olabilir yardımcı olursa öğrenmesinde tepki oluşturabilir. Bazılarımız için ateş yakmak için birisinin kıvılcım çıkartmasını bekliyor, yapay zeka değimiz genel kavram dışında makine öğrenmesi kısmı bu işin içinde yer alacak mı?

Tabi yer alacak. Bahsettiğimiz görevlendirme belirli müfredata göre adım adım ilerleme zaten. Kimseye biz otur baştan aşağı AI yaz demeyeceğiz. Kaynaklardan, müfredata uyarak aşama aşama ilerleyip aşamaların sonunda projeler çıkaracağız, bunu hedefliyoruz. Biz de yardımcı olacağız, yeri gelecek ortak proje sunacağız. Kulübün amacı da bu zaten.

woosal

Yeni üye
21 Ağu 2019
28
0
Forumda olan Python kod çalıştırdığımızda ekranda Line ve Columnu göre bilsekte, onları yazdıktan sonra cevap çıkmıyor....

LEOHUNTERA

Üye
31 Ara 2018
79
3
Forumda olan Python kod çalıştırdığımızda ekranda Line ve Columnu göre bilsekte, onları yazdıktan sonra cevap çıkmıyor....

Kodda herhangi bir sorun yok, burada kodu çalıştırmanızın pek bir önemi yok. Kodu anlayıp, anladığınız kodun nasıl bir çıktı vereceğini bize göstermeniz gerekiyor. Ayrıca kodu anladığınızdan emin olabilmek için akış şemasını da çizmenizi istiyoruz.

Rozz

Uzman üye
19 Ağu 2019
1,386
47
Hayır, Yapay Zekâ alanında herhangi bir bilgi birikimi aramıyoruz. Programlama bilginizin olması ve Araştırma-Geliştirme potansiyelinizin olması yeterli. Zaten öğrenme potansiyeline sahipseniz, bilmediğiniz hiçbir şey yok demektir.

Güzelmiş hocam..
Peki programlama bilgisinden kastınız hangi dil misal diyelimki ben orta derece python bilgisine sahibim, bu bilgi kulübe girmeme yeterli olurmu?..

LEOHUNTERA

Üye
31 Ara 2018
79
3
Güzelmiş hocam..
Peki programlama bilgisinden kastınız hangi dil misal diyelimki ben orta derece python bilgisine sahibim, bu bilgi kulübe girmeme yeterli olurmu?..

Programlama bilgisinden kastımız, Algoritmik olarak düşünebilme yeteneğiniz. Bir problemi Bilgisayarlara aktarabilme yeteneğiniz mevcutsa, bunu öğrendiğiniz herhangi bir programlama dili ile ifade edebilirsiniz.

Emperor Federico

Katılımcı Üye
5 Ocak 2013
876
0
Route 66
Temel seviye programlama bilgin varsa (*orta seviyeyi sen neye göre belirliyorsun bilmiyorum, fakat ben sana açıklayayım, veri tiplerini, veri döüşümlerini, veri üzerinde işlemleri, metod oluşturmayı, metod kullanımı, modül oluşturmayı, modül kullanımı, class kullanımını capsulation, encapsulation, inheritance biliyorsan) öğrenmeye, araştırmaya hevesliysen, kendini geliştirmeyi istiyorsan özellikle de internet of things, métadata, ai gibi konulara meraklıysan başvur dostum. Kazanacağın çok şey var.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.