Yapay Zeka Top#4

Combaqa

Uzman üye
14 Ocak 2018
1,310
0
Ütopya
1)Yapay Zeka Spikeri
Dünyada ilk defa üretilen bu yapay zeka spikeri çinliler tarafından yapıldı .Bu yapay zeka ingilizce konuşarak haberleri sunabiliyor.İngilizce konuşan yapay zeka spikeri, Doğu Çin'in Zhejiang Eyaleti'nde düzenlenen Dünya İnternet Konferansı'nda görücüye çıktı.Tipi de aynı Zhang Zhao'ya benzese de o bir yapay zeka ! :)


[ame]https://www.youtube.com/watch?v=4UNdkYWjIsY[/ame]​


2)Yapay Zeka Sophia

Hanson Robotics tarafından yaratılan bu yapay zeka hayatımıza sophia adıyla girdi ve bir kadın görünümünde yayımlandı.Kısa bir süre sonra ilk defa bir yapay zekaya vatandaşlık hakkı verildi ve Suudi Arabistan’da vatandaşlık sahibi oldu.Ayrıca sophia sürekli bir şekilde öğreniyor ve yeni bilgileri hafızasına kaydetmeye devam ediyor.Ayrıca kendi fikirleri de var.
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=JAdZtjkSSSw[/ame]​

3)Robot Çocuk Ibuki


Hiroshi Ishiguro tarafından yapılan bu robot japonyada tasarlanmıştır.Yapay zekanın en önemli özellikleri insanlar ile iletişim kurabilmesidir. Çocuk görünümlü bir tipi vardır. Yüz tanıma sistemi sayesinde vücut hareketlerini algılayabiliyor.Bu sayede karşısındaki kişinin ruh halini anlayabiliyor.Gezerken sizin elinizi tutabiliyor veya ayrıldığınızda size el sallayabiliyor.
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=Yr0rsX7E4vE[/ame]​

4)Robot Erica
Bu robotta Hiroshi Ishiguro'nun bir eseridir.Hatta en gerçekçi robot olarak da bilinir.Robot ile sohbet edebilirsiniz hatta en dikkat çeken yönü ise sorduğunuz soruları hızlı ve alakalı yanıtlar vermesidir.Fakat onu gerçekçi kılan ise biriyle konuşurken yaptığı mimik ve beden hareketleri.Ayrıca Hiroshi Ishiguro'yu babası olarak görüyor. Erica, “Benim için bir baba gibi, daha çok sahip olamadığım bir baba, çünkü çok uzun saatler çalışıyor” diyerek Ishiguro hakkındaki düşüncelerini dile getiriyor.
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=fjr9eoQWNgI[/ame]​
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.