Yapımcı Şirket Açmak?

[HaCKiNG]

Üye
15 Nis 2009
151
4
Selamın aleyküm arkadaşlar.
Arkadaşım tiyatro yapımcılığıyla uğraşan birisine 6500 tl borç verdi daha sonra 8500 tl olarak geri aldı.
Güvendiği birisi fakat şöyle bir durum var. Bilen arkadaşlarda aydınlatırsa sevinirim.
8500 tl ile bi tiyatroya hisse girmiş, 30 bölüm parası atv ile imzalanmış her bölüm başı 350 tl alıcak, ama 50 bölümde olabilir 100 bölümde. Her halükarda bölüm başı 350 tl alıcak.
Arkadaşıma bu güvendiği kişi daha sonra istersen yapımcı şirket aç bu işte sana yardım edeyim demiş. Arkadaşımda noter işlemlerini bile yapmış sadece gidip son evrakları imzalaması lazımmış şirketin açılması için.
Buna dedim ki bu da çiftlik bank gibi olmasın? adam sana 2000 kazandırdı diye hemen şirket mi açılır?

Hele bi dur, sorup soruşturalım. 1 hafta ertele dedim.

Benim aklıma şu geliyor. Bu çocuk 23 yaşında, şirketi hazırladı diyelim, bu güvendiği kişi şirketi borca sokabilir mi?
dolandırıp yüzbinlerce tl borca sokup kaçabilir mi? Ne gibi önlemler alabilir?
Sonuçta bu çocuk hayatında şirket açmamış birisi. Çokda sevdiğim birisi, borca girmesini istemem.

Lütfen bilgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.