Yardım Bunlar nedir. (Combo Fix)

holate53

Yeni üye
12 Tem 2015
19
0
Hergün users/appdata/Local/#. içinde 8-9 tane olusan ve gun sonu combofixi calıstırdıgımda silinen bu dosyalar nedir? neden olusur? Combo Fix bunları neden siler.
11168578_1180142508678222_7845249317162410008_n.jpg

Banka hesabına giriş yaptım bunlar aklıma geldi korktum yardımlarınızı bekliyorum...

EDİT:Ayrıca dosyalar Combo Fixin quarantie klasörunde VIR uzantısıyla saklanıyor. [VIR dosyanın calısmasını ve yayılmasını engeliyen kısaca karantinaya alan uzantı]

Son düzenleme:

holate53

Yeni üye
12 Tem 2015
19
0
Sıkıntı şurda anti virüs kullanmıyorum bundan dolayı log olmasını beklemiyorum VIR uzantısı karatinadaki dosyaları bir nevi işlevsizleştirilmesini yani karantiya alınmasını saglıyor diye bılıyorum. yani dosyanın uzantsını değişmiş halde göruyorum ben karantinaya alındıgı için uzantısı suan VIR. ve VIR uzantsının loglarda kullanılmadıgını biliyorum yanlışmı bılıyorum amac karantinaya almak degilmi ? ve sonradan editledigim gibi Combo Fixin Quarantine klasörunde bulunuyorlar suan. gizli dosya winrar la cektim fark ettiyseniz.

[Antivirüs dosyaları sakıncalı bir dosya bulduğunda bazen dosyayı silmek yerine karantinaya alırlar.
Antivirüs tarafından Dosya uzantısı VIR olarak değiştirilir ve böylece başka dosyalara bulaşması önlenmiş olur. ] bu yazdıgımda baska bir siteden ALINTI dır.

Necromancy

Katılımcı Üye
9 Şub 2015
713
1
C:\sqlmap
Sıkıntı şurda anti virüs kullanmıyorum bundan dolayı log olmasını beklemiyorum VIR uzantısı karatinadaki dosyaları bir nevi işlevsizleştirilmesini yani karantiya alınmasını saglıyor diye bılıyorum. yani dosyanın uzantsını değişmiş halde göruyorum ben karantinaya alındıgı için uzantısı suan VIR. ve VIR uzantsının loglarda kullanılmadıgını biliyorum yanlışmı bılıyorum amac karantinaya almak degilmi ?

[Antivirüs dosyaları sakıncalı bir dosya bulduğunda bazen dosyayı silmek yerine karantinaya alırlar.
Antivirüs tarafından Dosya uzantısı VIR olarak değiştirilir ve böylece başka dosyalara bulaşması önlenmiş olur. ] bu yazdıgımda baska bir siteden ALINTI dır.

Haklısınız okuduğunuz bilgi benimde bildiğime göre doğrudur combo fix vs tarzi programlarda belki bu işlemi yapmiş olabilirler veya direk microsoft'un direk kendisi de yapabilir diye düşünüyorum önemsenecek bir durum görmüyorum ben bence sizde öyle yapmalisiniz :)

holate53

Yeni üye
12 Tem 2015
19
0
Yani bu dosyalar gün içinde /appdata/Local/#. konumunda oluşuyor ve combo fix actıgımda Combo Fix bunları kendi quarantine klasöründe VIR uzantısında saklıyor yani karantinaya alıyor.Benim merak ettigim bunu neden yapıyor? ve bunlar nasıl olusuyor? Neden olusuyor? VIR uzantısıyla karantinaya alınınca ve sürekli yeniden olusunca bunların cevabını arıyor insan şüphe ediyor ve sizce bu soruların cevabı ne önemsememem gerekiyorsa neden? ve ilginiz için tşk ederim.

Necromancy

Katılımcı Üye
9 Şub 2015
713
1
Yani bu dosyalar gün içinde /appdata/Local/#. konumunda oluşuyor ve combo fix actıgımda Combo Fix bunları kendi quarantine klasöründe VIR uzantısında saklıyor yani karantinaya alıyor.Benim merak ettigim bunu neden yapıyor? ve bunlar nasıl olusuyor? Neden olusuyor? VIR uzantısıyla karantinaya alınınca ve sürekli yeniden olusunca bunların cevabını arıyor insan şüphe ediyor ve sizce bu soruların cevabı ne önemsememem gerekiyorsa neden? ve ilginiz için tşk ederim.

İstiyorsanız şöyle bir çözüme gidelim bilgisayarınıza bir antivürüs kurun öncelikle (Ben avira ve comodo firewall kullanıyorum )
Bilgisayari stabil hale getirmeye yardimci olacaktır,güvenlik paranoya bir durum ve internet güvenli olsun diye üretilmedi :) tam güvenliğe ulaşmak imkansiz sayilabilir ama birazdaha durumunuzu stabil hale getirin ondan sonrada daha iyi hissedeceksinizdir :)

holate53

Yeni üye
12 Tem 2015
19
0
İstiyorsanız şöyle bir çözüme gidelim bilgisayarınıza bir antivürüs kurun öncelikle (Ben avira ve comodo firewall kullanıyorum )
Bilgisayari stabil hale getirmeye yardimci olacaktır,güvenlik paranoya bir durum ve internet güvenli olsun diye üretilmedi :) tam güvenliğe ulaşmak imkansiz sayilabilir ama birazdaha durumunuzu stabil hale getirin ondan sonrada daha iyi hissedeceksinizdir :)
genelde antivirüs kullanmam girdiğim ve indirdigime dikkat ederim ve sürekli kontrol ederim gördüğünüz gibi antivirüs gibi arıyorum elimle .d ve cevabınız için tekrardan teşekkür ederim ve önerilerinizi değerlendiricem şuan kafama takılan bu dosyaların ne oldugu? neden olustugu? ve neden karantinaya alındıgı? bu konu hakkında bir yorumunuz var mı?

Necromancy

Katılımcı Üye
9 Şub 2015
713
1
genelde antivirüs kullanmam girdiğim ve indirdigime dikkat ederim ve sürekli kontrol ederim gördüğünüz gibi antivirüs gibi arıyorum elimle .d ve cevabınız için tekrardan teşekkür ederim ve önerilerinizi değerlendiricem şuan kafama takılan bu dosyaların ne oldugu? neden olustugu? ve neden karantinaya alındıgı? bu konu hakkında bir yorumunuz var mı?

Ayrıntılı bakmak lazim tam olarak net birşey söylemek için farkli tarama programlari araştırırsanız bulacaksınızdır yani bunlar nerden geliyor nereye gidiyor ne yapiyor tam olarak bilmek için :)

holate53

Yeni üye
12 Tem 2015
19
0
Ayrıntılı bakmak lazim tam olarak net birşey söylemek için farkli tarama programlari araştırırsanız bulacaksınızdır yani bunlar nerden geliyor nereye gidiyor ne yapiyor tam olarak bilmek için :)
anladim önerebileceginiz herhangi bir porgram varmı bunların neden oluştugunu ne oldugunu çözebilecegim?

ve combo fix neden karantinaya alıyor o da ayrı bir durum anlıycam neden ve nasıl oluştunu bulunca şüphelendiriyor işte bide sürekli oluşunca.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.