Yardım lütfen bilgisayarım kendiliğinden kapanıyor!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
16 Eyl 2012
107
0
Arkadaşlar yardım lütfen!
Neden Kapanıyor?
Laptoptur Benimki
Modeli Markası:
Dell Inspiron N5010
Ram: 3 GB
Ekran Kartı: 512 MB
İşlemci: Intel Core I3
İşlemci Hızı: 2.50 GHZ
Ekran Tipi: LED
Ekran Formatı: Geniş Ekran 1366X768

Okan Matra

Uzman üye
4 Şub 2012
1,056
0
İstanbul
Kardeşim Laptopların Çoğu Isındığından Kapanıyordur Yatağın Üstünde Veya Hava Atamayacak Bir Yerde Kullanıyorsan Havayı Atamayıp Kapanıyordur Ulan Bi Kere Benime Başıma Geldi Ps Oynuyom Yatağın Üstünde Kapandı Sonra Açtım Laptopu Yine Oyunu Açtım Kapandı Çok Üzüldüm Oyundan Sandım Sonrdan Öğrendim Ki Isındığındanmış İmkanın Yoksa Düz Yerlerde Kullan Varsa Laptopa Soğutucu Al Geçecektir

16 Eyl 2012
107
0
Kardeşim Laptopların Çoğu Isındığından Kapanıyordur Yatağın Üstünde Veya Hava Atamayacak Bir Yerde Kullanıyorsan Havayı Atamayıp Kapanıyordur Ulan Bi Kere Benime Başıma Geldi Ps Oynuyom Yatağın Üstünde Kapandı Sonra Açtım Laptopu Yine Oyunu Açtım Kapandı Çok Üzüldüm Oyundan Sandım Sonrdan Öğrendim Ki Isındığındanmış İmkanın Yoksa Düz Yerlerde Kullan Varsa Laptopa Soğutucu Al Geçecektir
Evet ben laptopumu soğuk tuttum pad soğutucu aldım laptopum soğukken yine kendiliğinden kapando ben güvenli modu açmıştım tarama yaparken 1dakika sonra kendiliğinden kapanıyor yardım lütfen :(

16 Eyl 2012
107
0
Kesimlikle Hava Almadığı İçin Kapanıyor Aynısı Defalarca Başıma Geldi

Kardeş belki kayıt defteri ayarları sıkfırlanmıştır benim başıma gelmişti bir ara.
Arkadaşlar bakın sizin dediğinizin hepsini ben yaptım zaten laptop soğutucu aldım ve kayıt defterini düzelttirdim birleştirdim kayıt defterini advanced system care ile yaptım zaten bilgisayarım hem soğukken hemde kayıt defterinde sorun yokken aynı sorun var bende!
Ama sadece ağ ile güvenli modda microsoft security essentials'ı indirdim laptopumda büyük bir virüs var diye sonra ağ ile güvenli modda tarama başlattıktan 5 dakika sonra kapandı!
taramamı yapamıyom bu sorundan virüslerin işi mi?
yok etmeye çalışıyom ama olmuyor yardım lütfen!

16 Eyl 2012
107
0
kanka içini temizlettir ısındığı için kapanır laptoplar. Oyun oynamıyorsan soğutucuya gerek yok kanka.

benimde ısınıyordu içini açıp yıkadım.
Oyun oynuyorum online ama laptopumda ısınma sorunu yokki!
Bak arkadaşımız bize 3 anti-virüs programı vemriş onların hepsini denedim işe yaradı virüsü sildi fakat virüsleri silince bu sefer işletim sistemim ilk başangıçta açılma hatası verdi!
o yüzden şuan sistem geri yükleme yapıp virüsleri geri almak zorunda kaldım!
virüsler sistem dosyasına karışmış ve bu nedenle virüsleri silince sistem dosyalarına hasar veriyor başka türlü ne yapabilirim?
Bu virüslerin laptopuma verdiği hasarlar:
1.Webcam bağlı driveri yüklü olduğu halde çalışmaması
2.Bazen seste cızırtı olması
3.Ara sıra synthesia midi tip müzik dinlerken ara sıra ses kesiliyor!
4.Windows Güvenlik Merkezimin açılmıyor!
bende böyle bir virüs var ve ben bunu silince işletim sistemim hasar gördü açamadım!
az önce sistem geri yükleme yapıp virüsleri geri alınca sistemim tekrar çalıştı!
başka fikri olan varmı?

sno547

Üye
26 Tem 2012
237
0
İstanbul
Kardes baska format cdsiyle format at yada virüs vardır bi daha format at yada islemci tam oturmamıstır dicem de laptop accak halin yok durup dururken islemci cıkmaz

eNTeqRe

Üye
14 Eyl 2012
152
0
ACPI utility diye bir yazılım vardır. Bu yazılım ile gelişmiş güç seçeneklerini kontrol edebilir. Bu yazılım doğru yüklenmiş mi kontrol etmelisin. Aygıt yöneticisinden eksik bir driver var mı kontrol edin. ( Yanında ? olan sarı renkte )

Sıcaklık değerlerini biosdan ya da everest programı ile kontrol edin çok yüksek dereceye ulaşıyorsa korumaya geçip kapatabilir.
CPU fanı normal şekilde çalışıyor mu? arkasına elinizi tutun ya da dinleyin fan sesi geliyor mu? düşük devirde mi çalışıyor?

16 Eyl 2012
107
0
ACPI utility diye bir yazılım vardır. Bu yazılım ile gelişmiş güç seçeneklerini kontrol edebilir. Bu yazılım doğru yüklenmiş mi kontrol etmelisin. Aygıt yöneticisinden eksik bir driver var mı kontrol edin. ( Yanında ? olan sarı renkte )

Sıcaklık değerlerini biosdan ya da everest programı ile kontrol edin çok yüksek dereceye ulaşıyorsa korumaya geçip kapatabilir.
CPU fanı normal şekilde çalışıyor mu? arkasına elinizi tutun ya da dinleyin fan sesi geliyor mu? düşük devirde mi çalışıyor?
Evet aynen öyle düşük devirde çalışıyor laptopum düştüğünden beri var laptopum düşmüştü servis garantiden test edince sadece hardiski bozulmuş diyip sadece hardiski değiştirdi ne tozunu aldı nede fana baktı hiçbişey yapmayıp yeni hardiski takıp çekiliğ gittiler!
birtek hardisk bozulmuş dediler!
hardiski değiştirildiğinden beri fan eskisi kadar güçlü dönmüyor :(
işlemcim bozuldu mu?
eğer bozulsaydı algılamazdı
bozulsa bilgisayarım hız açılmazdı
bilgisayarım hızlı ama ancak diğer o sorunlar devam ediyor!

16 Eyl 2012
107
0

Dostum everest yazılımı indirdimde benim laptopumun pili ayrıca orada pil dolum hızında 0.01 W Yazıyor pilim hiç şarj olmuyor pilimde sorun mu var?

Son düzenleme:

eNTeqRe

Üye
14 Eyl 2012
152
0
Görev Yöneticisi'ni açıp tam kapanma esnasında hangi işlemin yoğun çalıştığını bulmayı deneyin,fan hızlarını ayarlayan yazılım kullanmayı dene.. ( everest ultimate )fanın hızlanması işlemci ısısına bağlı... ve bir de termal macun kullan. teknık servıslerdekı cogu kapanma sorunu bu sekılde termal macun yardımıyla çözülüyor..bu sıcaklıgı 3-4 derece düşürür.. bu da az bı derece degıl..

16 Eyl 2012
107
0
Görev Yöneticisi'ni açıp tam kapanma esnasında hangi işlemin yoğun çalıştığını bulmayı deneyin,fan hızlarını ayarlayan yazılım kullanmayı dene.. ( everest ultimate )fanın hızlanması işlemci ısısına bağlı... ve bir de termal macun kullan. teknık servıslerdekı cogu kapanma sorunu bu sekılde termal macun yardımıyla çözülüyor..bu sıcaklıgı 3-4 derece düşürür.. bu da az bı derece degıl..

laptopu açar açmaz gereksiz ne varsa sil kesin çözüm :yo
Tamam arkadaşlar bir sorunum daha var laptopumun pili yaklaşık 3 yıldır kullanılıyor ve şuanda pilim hiç şarj olamıyor pili algılıyor %0 doluyorda dondu kaldı!
ve hiç artmıyor acaba virüsle bir alakası varmı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.