Yasal bıçak önerisi

Amis

Katılımcı Üye
22 Ağu 2016
782
0
Elazığ
Bi tane ufak bıçak almak istiyorum sürekli yanımda taşıyabileceğim birşey ancak kendimi koruma veya birine saldırma gibi amacım yok geçen ani bir kararla pikniğe gittik domates salatalık kesecek bıçağımız yoktu sürekli olarak yanımda taşıyabileceğim ve polis aramalarında sorun çıkarmayacak boyut ne kadar olmalı. Kavgalara karışan biri değilim normal elle açılan kapanan tarz çakılarda sorun çıkarmı

aMRX

Uzman üye
20 Şub 2016
1,487
2
Eski Albay
Kendini korumak istiyorken birine zarar verebilirsin, ne olursa olsun suç sana kalabilir onun yerine geçiçi felçlik körlük bırakan şeyler alabilirsniz, Kendimde yanımda bulundurum elektro şok cihazı ve kaliteli Alman Biber gazı alabilirsin. Dikkat et kendine deniyim filan sakın özellikle,Biber gazını kapalı odada ve direk saldırgana karşı sıkma onun yönüne havaya ona sıkarmışcasına dairesel yönde sık, Elektro şok'u ise karın ve kasık yada bacağın yan tarafına basarsan 2-5 saniye arası basılı tutarsan kişi 30 dk geçiçi felçlik yaşayacak ve hareket edemiyecektir.

Amis

Katılımcı Üye
22 Ağu 2016
782
0
Elazığ
Kyocera bu markanin bicaklari hem kaliteli hemde keskin.

Marka değilde boyut ve şekil olarak nasıl bişi almam gerekiyor

Kendini korumak istiyorken birine zarar verebilirsin, ne olursa olsun suç sana kalabilir onun yerine geçiçi felçlik körlük bırakan şeyler alabilirsniz, Kendimde yanımda bulundurum elektro şok cihazı ve kaliteli Alman Biber gazı alabilirsin. Dikkat et kendine deniyim filan sakın özellikle,Biber gazını kapalı odada ve direk saldırgana karşı sıkma onun yönüne havaya ona sıkarmışcasına dairesel yönde sık, Elektro şok'u ise karın ve kasık yada bacağın yan tarafına basarsan 2-5 saniye arası basılı tutarsan kişi 30 dk geçiçi felçlik yaşayacak ve hareket edemiyecektir.

Yorumun için teşekkür ederim ama öyle bi derdim yok pikmiğe gidince 2 hıyar 1 domates keseyim belki birazda tavuk sucuk filan yetiyor bana günlük kullanımdada gerektiği durumlar oluyor köli açımı paket açımı yani sürekli yanımda taşıyabileceğim bi şekil ve uzunluk sınırlaması varmı

'TÜRKÇÜ

Kıdemli Üye
3 Haz 2017
2,059
2
Hocam cm olarak bişi diyemem ama kalbe saplanarak girme boyutu işaret parmak boyutu diye biliyorum, ama ne kadar doğru onu bilmiyorum

Ayrıca megat hocamın dediği gibi bende öyle duymuştum

Ve bu yasaya bir bakın :),

5237 sayılı Türk Ceza Kanunu'nun 6. maddesinde silah tanımı yapılmış, saldırı ve savunmada kullanılmak üzere yapılmış her türlü kesici, delici veya bereleyici alet silah olarak nitelendirilmiştir.

Çakı taşımak başlı başına suç teşkil etmemektedir ancak saldırı ya da savunma amaçlı kullandığınzda eylem suç teşkil edecektir. Ayrıca örneğin maça girerken yapılan aramada üzerinizde çakı bulunursa çıkacak herhangi bir kavgada çakıyı saldırı ya da savunma aracı olarak kullanacağınız kuvvetle muhtemel olacağından çakı taşımanız burada da suç teşkil edebilir.

Meyve bıçağı alın hocam :D :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.