Yaşayan bilir...

hadeseus

Üye
30 Tem 2012
65
0
nerde aksam orda sabah
uzun uzadıya anlatıyım yaşadıklarımı vaktiniz olduğunda okursunuz..

okul bitti işe girilecek ama askerlik var önümüzde,, kısa dönem yapıcaz ya bi an önce gidelimde aradan çıksın dedik.. tabi bilmiyoruzki kısa dönemler doğuya gider mi diye..
başvurduk açıklandı derken acemi birlik hatay serinyol, kötü yola düş daha iyi derler...
usta birlik mi,, Çukurca 20. sınır tugayı.. hakkariye gidenler için ölüm fermanı açıklandı derler.

Ordaki halkta çaresizi benim köyüm burası burda doğdum burda büyüdüm, ben nereye gideyim komutan diyolar, terörden bıkmışınız neden hala burdasınız diyince...

silahları zimmetimize geçirdik,, kışın ortasında terör mü olur dediler 1 metre kar var yerde,,
12 gün sonra ilk çatışma 9 şubat...
yaşaması tv den izlemesi kadar korkunç değil, insan silaha sarılınca kuvvet geliyo cesaretle doluyo türküz sonuçta kim devirir bizi...
300-400 metre ilerdeki yayvan tepenin üstünden namlu ateşini görünce bixiyi doğrultup boşalttım düşman üstüne, bıraksalar pkk yı tek başıma deviririm öyle hırslıyım..
haberler 2 saat demiş asker anaları üzülmesin diye heralde, halbuki biz 6 saat çatıştık..

15 saat mevzide kaldıktan sonra cesaretle tugaya dönerken aldığımz leşleri konuşuyorz aramızda gururluyuz vatanı koruduk canımız pahasına..

doğru silahlığa teçhizat bırakıp yatıcaz öyle uyku akıyo gözümüzden 15 saat karın içinde buz tutmuş her yerimiz zaten 33 saattir uykusuzuz.

silahları bıraktık taaruz yeleğini çıkartmadan geldi nöbetçi astsubay levazım taşınacak diye...taburun askerleri kömüre,, topçular taş taşımaya...

terörle mücadele bu işte ülkemizde..

öyle uzaktan izleyipte yan gelip yatma yeri değil,, nöbette uyumasınlar demekle olmuyor!!!

sen gündüz 10 saat duvar yaptırım taş taşıtırsan, geceleyin uyur keklik tepenin mevzilerinde askerler, sonra üzülürsün 24 şehit verdik 1 gecede diye....

batıda askerler haftada 3 saat nöbet tutar ondada söylene söylene gider yine bana nöbet yazmışlar diye..

be insan oğlu bizim canımız yokmu her gece 12 saat nöbete gittik acaba bugün mü ölücez diye......

asker iste takviye yaptır.. benmi akıl veriyim omzundaki yıldızlar orda dururken paşam...

biz bile ne hale geldik nöbet tutarken,,
amaan ben yatacam gelirlerse kessinler kafamı rahat rahat uyurum yarın kömür taşınacak diye kaldıramazlar en azından diyenler vardı mevzilerde....

yani öyle uzaktan lafla vatan korumak kolay, mesele o duyguyu sınır taşına bakarken terörist beklerken kaybetmemek...

terör var tabi var terör,, ama o terör 1 emirle biter 1 gecede... hiç bişey kalmaz...
sen ver emri sabaha ne terör kalır ne terörist.. 1 gece fazla değil 1 gece...

ne kadar efkarlandım,, sayın adminler bide askerlik hatıraları köşesimi yapsak.. millet yaşadıklarını anlatsa...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.