Yatırım yapma

CruzeBlade

Yeni üye
11 Ağu 2015
16
0
Herkese merhabalar bu yıl için kendime bir hedef belirledim ve her ay bir köşeye 500Tl gibi bir rakam ayırmak istiyorum.Köşeye nakit olarak koymaktansa yatırım yapmayı düşünüyorum en azından bir getirisi olur ailem altına yapmamda yana benim aklıma kripto para birimleri geliyor onların arasından da Ripple'yi düşünmüştüm(mining olayı olmadıgı için) sizlerin varmıdır bir tavsiyesi bu kripto para güvenilir birşeymi veya karlı birşey midir ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Rozz

Uzman üye
19 Ağu 2019
1,388
51
Merhabalar,
eskiden bitcoindeki kadar verim alamayacağınız kesin :)
ufak ufak paa geçecektir elinie ama öyle yüksek bi mebla beklemeyin.
Benim görüşüme göre bankaya faize yatırmak daha avantajlı..

Cakirtunga

Yeni üye
4 Ara 2019
40
0
Kardeşim en iyi kâr yapmak istiyorsan altın veya ticaret yap
Mesela benim akrabalarim ticaret yapar bi örnek veriyim;
Bu bisikleti 40Tl'ye alırlar biraz onarirlar 20Tl de ondan masraf ederler 60TL'Lik bisikleti 160Tl civarında satarlar günde 2,3 bisiklet satarlar kâr diye ben buna derim ama sanal parada evet kâr olabilir ama düşüşte olabilir (değişkenlik gosterebilir).açıkçası pek bilgim yok sanal para hakkında

CruzeBlade

Yeni üye
11 Ağu 2015
16
0
Merhabalar,
eskiden bitcoindeki kadar verim alamayacağınız kesin :)
ufak ufak paa geçecektir elinie ama öyle yüksek bi mebla beklemeyin.
Benim görüşüme göre bankaya faize yatırmak daha avantajlı..

O benimde aklıma geldi hocam ama ailem ve ben o faiz olayına biraz karşıyız

Kardeşim en iyi kâr yapmak istiyorsan altın veya ticaret yap
Mesela benim akrabalarim ticaret yapar bi örnek veriyim;
Bu bisikleti 40Tl'ye alırlar biraz onarirlar 20Tl de ondan masraf ederler 60TL'Lik bisikleti 160Tl civarında satarlar günde 2,3 bisiklet satarlar kâr diye ben buna derim ama sanal parada evet kâr olabilir ama düşüşte olabilir (değişkenlik gosterebilir).açıkçası pek bilgim yok sanal para hakkında

Ticaret bu hayattaki en karlı şey bence de tabi ama ben ticaretten fazla birşey anlamam o yöne yönelmem boşa kürek çekmek olur sanırım

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.