Yavaşlık Nereden Kaynaklı?

0NLY4ME

Katılımcı Üye
9 Tem 2019
337
0
UDC Area
[COLOR="Red[B] [URL="https://tik.lat/g42uW"] Hız Testi Sonucu[/URL]. İnternet hızım bu şeklide fakat sayfalar normalden geç yükleniyor. Bir kararsızlık var bu şekilde, sebebi ve çözümü nedir?[/B][/COLOR]

S9NTX

Özel Üye
19 Ağu 2017
6,386
1,404
Merhaba internetinin altyapısında sorun olabilir müşteri hizmetleri ile konuşmayı deniyebilirsin veya internette biri indirme işlemi yapiyor olabilir

-BRAVE-

Kıdemli Üye
8 Kas 2015
3,731
318
Türkiye
Kablo bağlıysa kablodan yana bir sorun olabilir. İnternet bağlantısının yavaşlaması veya hızlanması PC'den kaynaklı olamaz. Veritabanında bakım çalışması yapılıyor olabilir. Faturanızın ay sonu gelmişse kota dolumundan yavaşlamalar gayet normal. Ancak faturalar ödenmişse ve kota dolmamışsa büyük ihtimalle alt yapıda, veride bir sıkıntı vardır. Müşteri hizmetlerini arayarak konunun detayı hakkında bilgi alabilirsiniz.

0NLY4ME

Katılımcı Üye
9 Tem 2019
337
0
UDC Area
İnternet hızım ile alakalı bir sorun değil! Normal hızda çalışıyor fakat bilgisayarda işleme giremiyor, sayfalar internetten kolay indiriliyor ama fiziksel işleme girerken kasıyor yani sorun PC kaynaklı, ya yazılımsal (güçlü ihtimal) bir olay yada donanımsal.

0NLY4ME

Katılımcı Üye
9 Tem 2019
337
0
UDC Area
bilgisayar da altta çalışan uygulamalar buna sebebiyet vermiş olabilir kontrol edip kapatınız ..
Altta çalışan uygulama yok sayılır, bilgisayarımdaki her şey önceden kullandıklarım gibi, tek fark CCLEANER PRO PLUS kurup tarattım ve PC yi temizledim. Ondan sonra durumum buna döndü.

Farklı Cihazlardan Deneme Yapıp Bilgilendirirmisiniz.
Diğer cihazlarda hiçbir sıkıntı yok. Dediğim gibi sorun internette değil PC de

SultanATSIZ

Uzman üye
13 Ocak 2018
1,674
34
TURAN
Google gibi ünlü stabil çalışan sitelere bağlanırken yavaşlık yoksa sorun normal sitelerin bağlantı hızlarından kaynaklıdır. Kendi internetinizden değil. Çerezlerinizi de temizlemeyi deneyin.

0NLY4ME

Katılımcı Üye
9 Tem 2019
337
0
UDC Area
Google gibi ünlü stabil çalışan sitelere bağlanırken yavaşlık yoksa sorun normal sitelerin bağlantı hızlarından kaynaklıdır. Kendi internetinizden değil. Çerezlerinizi de temizlemeyi deneyin.

Google.com'a girerken çok hızlı oluyor ama en çok kullanılan diğer siteler ve mesela arama motoruna herhangi bir şey yazıldığında sayfa geç açılıyor, http://modem sitesine de giremiyorum. Normalde o siteden modem arayüzüne giriliyor.

Slaughter 9

ANKA ONURSAL ÜYE
1 Şub 2015
3,415
12
Turkey
Merhaba,
Bahsettiğiniz durum eğer uzun süredir varsa İnternet Servis Sağlayıcı firmanız ile iletişime geçerek modem ayarlarınızı yaptırabilir ve ilgili konularla alakalı destek alabilirsiniz. Lakin sorunla yeni karşılaştıysanız ülkede bazı hız düşüşleri yaşanıyor. Ben 100 mbps hızdaki fiber internetimde bile yavaşlama fark ettim. Yaklaşık 1 gündür ülkemizde internet hızının düştüğünü varsayıyorum. Sorununuz 1 gün veya daha kısa bir süre içerisinde başladıysa modeminizi yeniden başlatarak tekrar test etmenizi öneririm.

Bugs Bunny

Uzman üye
29 Tem 2016
1,487
35
MSFVenom
Kendi açımdan anlatayım bende yaşamıştım,

Kablolu bağlantı ise kablolarda sıkıntı olabilir,
Arka planda steam gibi uygulamalar indirme yapıyor olabilir,
Wifi ile bağlanıyorsan wifi düzgün çekmiyor olabilir güç arttırıcı almanızı tavsiye ederim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.