Yazılım bilgisayar

19emin19

Yeni üye
20 Ağu 2017
46
0
Merhaba ben yazılım mühendisliği okumak istiyorum ama bilgisayar da olabilir. Üniversiteler atanma ve iş hayatı hakkında bilgi sahibi olanlar yardımcı olabilir mi. Lise okuyorum.

Kaez

Yeni üye
12 Ocak 2019
20
0
Üniversite bitireMemiş birisi olarak söylüyorum dostum, kesinlikle istediğin bölüme git, ailenin tercihlerine saygı duy ama onların istediği bölüme gitme. Yazılım Bölümü çok zor ama gitmeni kesinlikle tavsiye ediyorum. Belki 1 sene uzatırsın ama fazlasıyla değer. Neye çalışmalıyım diye sorma LYS ye çalışmaya başla. Üniversite de bol bol kodlamaya yazılıma çalışırsın. Yeter ki kazan. Ve son olarak çalışmaktan vazgeçme. Bölüm harika

iProneooN

Uzman üye
25 Eki 2014
1,121
4
Ankara
Aynı senin gibi hevesliyim bende C# yazılım uzmanlığı eğitimi alıyorum şu an sertifikalı ve bu yaz da yazılım mühendisliğine okumaya başlıyorum benim hevesim yazılım üzerine ve kendimi git gide geliştiriyorum yazılımda boş kalmayacağımı düşünüyorum

0uTCasT

Katılımcı Üye
1 Ara 2018
709
1
Dostum öncelikle kendi alanını belirlemelisin tamamen yazılım yöneliklimi yoksa donanım da olsun istiyorsan bilgisayar müh. okuman lazım ama donanım öğrenmek istemezsen yazılım tercih edebilirsin üniversite olarak yazılım müh için özel olarak bahçeşir ve izmir ekonomi olabilir çok çok iyi üniversiteler devlet üniversitesi olarak da manisa cbü olabilir unutma üniversite sana birşey katmaz sen üniversiteden birşeyler alırsın iş hayatıda çoğu arkadaşın dediği gibi sende bitiyor iş sektörü ama baya geniş diğer ülkelerde özellikle ama türkiyede de iş yapabilirsin iyi forumlar.

AquieLL

Kıdemli Üye
1 Tem 2014
4,034
16
aquu.php
Merhaba dostum, yazılım mühendisliği yada bilgisayar mühendisliği lisans eğitiminin dışında ekstra çaba,yorgunluk,heves isteyen bir bölüm.Diyorsan ki benim hayalim o zaman yapacağın öncelikli iş güzel bir üniversite kazanmaktır.YKS sınav durumunu bilmiyorum ama önceliğini ona ver.Lisans eğitmini iyi bir yerde tamamlarsan ekstran olacaktır.Orta halli bir lisans programında ise biraz daha sana kalacak işler olacaktır.Gerçi seviyorsan bu işi sıkıntı yok.

aksit

Üye
14 Mar 2017
93
0
Bak dostum bilgisayar mühendisi olursan donanım ve yazılımı bir arada alırsın (ki ben elektrik elektronik mühendisliği okuyorum bende yazılım alıyorum) ama yazılım okursan donanım dersleri alamazsın bu iki mühendisliği karşılaştıracaksak bence bilgisayar. Ama mühendisliklerin en iyisini sorarsan elektrik elektronik, mekatronik, gemi, uçak vs. Diyebilirim tabi kendi fikrim bu. Sınavda başarılar

Heaven

Kıdemli Üye
28 Ocak 2016
2,451
630
Mühendislik okuman için 11. sınıfta sayısal bölümünü seçmen gerekiyor, eğer Matematik ve FKB(fizik,kimya,biyoloji) de başarılı isen seçebilirsin onun haricinde mühendislik hayal olur.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.