yazılım dili öğrenmek istiyorum anlatan biyer yok

HackOfReD

Üye
10 Ara 2015
189
2
Türkiye !
Beyler yazın öğrenmek istiyorum , internetim olmayacak oyuzden video veya notların bulunduğu bir paket istiyorum varmı benlen paylaşacak ?

Visual Basic ve C# olması önemli

znlhm

Üye
24 Tem 2013
225
0
ankara
Son düzenleme:

RuGaL02

Yeni üye
31 Ara 2015
29
0
Adıyaman
Visual C# Başlangıç rehberi aldım 9 sene önce, bayağı elimi alıştırdım olayı anlamaya çalıştım ufak tefek çalışmalar yaptım. Fakat kitapta ilerledikten sonra tıkandım, ilerleme sağlayamadım, çok heveslendim 1 sn boş zamanın olsada hemen kodlara yapışıyordum, bağımlılık yapan oyunlar gibi kendimi kaptırmıştım ama hevesim kursağımda kaldı, destek alamadım, bilgi toplayamadım, detaylı anlatım örnekleri göremedim. ve aradan koca 9 sene geçti ve ben yine başlıyorum. Kodlarla uğraşmantan zevk alıyorum. inceldiği yerden kopsun. :)

znlhm

Üye
24 Tem 2013
225
0
ankara
Visual C# Başlangıç rehberi aldım 9 sene önce, bayağı elimi alıştırdım olayı anlamaya çalıştım ufak tefek çalışmalar yaptım. Fakat kitapta ilerledikten sonra tıkandım, ilerleme sağlayamadım, çok heveslendim 1 sn boş zamanın olsada hemen kodlara yapışıyordum, bağımlılık yapan oyunlar gibi kendimi kaptırmıştım ama hevesim kursağımda kaldı, destek alamadım, bilgi toplayamadım, detaylı anlatım örnekleri göremedim. ve aradan koca 9 sene geçti ve ben yine başlıyorum. Kodlarla uğraşmantan zevk alıyorum. inceldiği yerden kopsun. :)

arkadaşım mevzu kodlarla bitmiyor bir veritabanı üzerinde çalışıyorsan sql olsun oracle olsun yalayıp yutman gerek,kodlamalarında matematiksel fonksiyonlar hakimse matematiksel fonksiyonların mantığını bilmen gerekiyor,şifreleme üzerine çalışıyoran kriptografi nedir bilmen gerek vs vs
hakkında bilgi sahibi olmadığın bir şeyi proğramlıyamazsın bu hayatında deniz görmemiş birine vapur çiz demek gibi bir şey.

proğramlama yapmak istiyorsan hakim olduğun konuları araştıracaksın. kafanda ben bunu yaparım dediğin bir konu yada kardeşim al sana iş bunu proğramlayacaksın dediklerinde dikkatini buna vereceksin öncelikle bu konular nedir ne değildir onu öğreneceksin kod en son kısım sonra bu konu hakkındaki hazır kütüphaneleri,sınıfları,metodları ne onları araştıracaksın böyle böyle zamanla bir yerlere gelirsin
ama ben c# ı öğrenmek için yola çıktım dersen belki 20 yıldada öğrenemezsin

c# ı öğrenmeden önce c# ile proğramlayacağın konuyu detaylı bir şekilde öğrenmen gerek
ne demişler ne kadar ekmek o kadar köfte

RuGaL02

Yeni üye
31 Ara 2015
29
0
Adıyaman
Ben Tam olarak kodlama işine giremem zatende el emeği göz nuru hesabı kaptırmıştım. ama dediğin gibi ingilizce gerektiriyor. sıfırdan bilgisayar mühendisliğine soyunur gibi daldım konuya. ama şunu anladım , benım yapmak için ugraştıgım ve çaba sarf ettıgım program yapmaktı. Geç olsada yapamayacagımı anladım. o yüzden bırakmaya karar verdim. şimdi isa benım uğraşmak istediğim HaCkeR'lik. tam olarak nerden başlamalıyım...? site çökertmek, güvenlik duvarını aşmak, istenilen siteye hakim olmak , istenmeyen durumlara engel olmak. kısaca Hacker. bana tam olarak hangi konudan başlamamı tavsiye edersiniz. nelere dikkat etmem gerekiyor, az olsa yönlendirirseniz, zaten merakım olduğundan dolayı çabuk çözerim. takıldığım yerde destek alırım, ama dediğim gib ner olarak bir arkadaş yönlendirsin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.