Yazılım Geliştirme Süreci Hk.

Fquality

Yeni üye
8 Ocak 2017
18
0
Öncelikle merhabalar arkadaşlar. Benim bir proje fikrim var fakat şuan sadece fikir aşamasında. Üstüne yaklaşık 1-2 ay kadar düşündüm fakat nasıl bir yol izleyeceğimi bilmiyorum. Bu projeyi yaratmam için herhangi bir programlama dili bilmiyorum. Yazılım dünyasında fikirlerin çok çalındığını duydum. Fikrimi nasıl güvence altına alırım? Ve bu projeyi hayata geçirme sürecinde nasıl bir yol izlemeliyim diye size danışmak istedim. Aranızda daha önce projesini hayata geçiren varsa yardımcı olursa sevinirim.

cimbomenes1905

Uzman üye
1 Eyl 2014
1,853
1
127.0.0.1
Bak dostum programını kodlayıp piyasaya sürdüğün gibi gerçekten kaliteli bir program ise kesin cracklenecek. Bkz: gta 5 gibi büyük firmanın yaptığı oyun bile crackleniyor iken seninki ne ki. Fikrini güvendiğin insanlar ile paylaşıp yanlışlarını veya önerilerini alabilirsin.

Fquality

Yeni üye
8 Ocak 2017
18
0
Bak dostum programını kodlayıp piyasaya sürdüğün gibi gerçekten kaliteli bir program ise kesin cracklenecek. Bkz: gta 5 gibi büyük firmanın yaptığı oyun bile crackleniyor iken seninki ne ki. Fikrini güvendiğin insanlar ile paylaşıp yanlışlarını veya önerilerini alabilirsin.

Elbette güvendiğim insanlarla fikir alışverişi yapıyorum. Fikrimin çalınmasından kastım arkadaşlarım değil bu fikir için yardım alabileceğim yazılım firmaları.

cimbomenes1905

Uzman üye
1 Eyl 2014
1,853
1
127.0.0.1
Elbette güvendiğim insanlarla fikir alışverişi yapıyorum. Fikrimin çalınmasından kastım arkadaşlarım değil bu fikir için yardım alabileceğim yazılım firmaları.
Malesef dostum yapılacak bişey yok çalarsa çalar şirketler. Koskoca şirketler neler çalıyor. Güvenebilir ünlü şirketler ile anlaşmalısın veya firmalar ile. Sözleşme ve önceden kanıtlar hazırlamalısın, projenin sana ait olduğuna dair ileride çalma kopyalama olayı gerçekleştiğinde mahkemeye söyleyebileceğin bişey olsun diye.

'sadak4t

Üye
2 Eki 2016
59
0
Los Angeles
Programın neye yönelik olacaksa ne gerekiyorsa ona göre yazılım dili öğreneceksin ya da kendine güvenebileceğin bir co-founder bulacaksın ki bunu gerçek hayatta bulman gerekiyor.

Startup yazılım şirketleri sadece birkaç fikir önerisi sunar. Bence bir startup'da çalışıp tecrübe edin. Projeni kötü halde çıkarma.

Fquality

Yeni üye
8 Ocak 2017
18
0
Programın neye yönelik olacaksa ne gerekiyorsa ona göre yazılım dili öğreneceksin ya da kendine güvenebileceğin bir co-founder bulacaksın ki bunu gerçek hayatta bulman gerekiyor.

Startup yazılım şirketleri sadece birkaç fikir önerisi sunar. Bence bir startup'da çalışıp tecrübe edin. Projeni kötü halde çıkarma.
Şuan üniversitede hazırlıktayım ve pek yazılım bilgim yok. Tecrübesiz olmama rağmen iş bulabilir miyim?

Lycis

Katılımcı Üye
29 Nis 2016
516
0
Şimdi İşin düşünme aşamasındasınız. Bu aşamada proje,projenin önceden yapılmış olup olmadığı ve hangi dille yapılacağı. Eğer Projeniz bir web sitesi olucaksa html gömülü olarak javascript işinizi görür. Eğer bir form olucaksa C# işinizi görür.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.