yazılım hakkında soru

ETHEMBEY

Üye
11 Ağu 2018
62
1
bruksel
Iyi akşamlar, yurt dışında haftada 4 saat yazılım ögreniyorum.Yalnız her geçen derste matematiğin önemini daha iyi anlıyorum.Lakin, matematikte çok zorlanıyorum,bana yazılım mantıgımı nasil geliştirebilcegim hakkında tavisyesi olacak degerli büyüklerim vardır elbet.Kalın saglıcakla

Asterixs

Katılımcı Üye
7 Kas 2021
503
4
263
O'nun kalbine giden yolda.
Iyi akşamlar, yurt dışında haftada 4 saat yazılım ögreniyorum.Yalnız her geçen derste matematiğin önemini daha iyi anlıyorum.Lakin, matematikte çok zorlanıyorum,bana yazılım mantıgımı nasil geliştirebilcegim hakkında tavisyesi olacak degerli büyüklerim vardır elbet.Kalın saglıcakla
İyi akşamlar yazılımda detaylı ve fazla matematiksel işlem istemeyen alanlarda matematiğinin orta seviyede olması yeterlidir ama veri bilimi vb. bir alanda ilerleyeceksen matematik sana fazlasıyla lazım olacaktır. Mesele yazılımda web geliştirme üzerinde çalışırsan matematiğe fazla ihtiyacın olmaz.

Phobos'

Uzman üye
22 Nis 2022
1,744
23
1,365
Merhaba,

Bol bol pratik yaparak,
Adım adım çözüme ulaşarak,
Sıkılmadan ama boş da bırakmadan çalışarak,
Birçok eğitim videosu izleyerek,
Örnek projeler bulup onları kendiniz oluşturarak
kendinizi geliştirebilirsiniz.

İyi Forumlar...

Kruvazör

Ar-Ge Ekibi Lideri
28 Mar 2020
1,746
38
2,569
Wrong Side Of Heaven
Matematik çalışarak belli bir yere kadar gelebilirsiniz eyvallah. Ama baktınız harbiden olmuyor asla ilerleyemiyorsanız üzülmeyin.

Her insan her şeyi yapamayabilir sonuçta.
Bu devasa yazılım ağacının başka bir dalına gidebilirsiniz.
Matematikle nerdeyse hiç karşılaşmayacağınız bir sürü alan var.

Yazılım algoritma matematik mantık artık her ne derseniz geliştirmenin en iyi yolu pratik yapmaktır.

Venom.20

Katılımcı Üye
11 Şub 2023
588
2
376
𝐋𝐢𝐧𝐮𝐱
Coderx37 Hocamın da Dediği gibi Yazılımın Matematikle alakası olmayan alanları mevcuttur. Örnek Vermem Gerekirse Frond-end Development Diyebiliriz. Ben Bu Alan üzerinden örnek vericem lakin tek alan bu değildir. Frond-end Tasarım ile Yazılımın Buluştuğu Ortak Bi Alandır ve Matematikle neredeyse Karşılaşmazsınız. Fakat Yapay zeka gibi alanlar direkt olarak matematik biliminin üzerine inşa edilmiş alanlardır.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.