Yazılım hakkında tavsiyeleriniz

MaharBey

Yeni üye
26 Ağu 2019
13
0
Merhaba arkadaşlar, ben web yazılıma başlamak istiyorum. Daha doğrusu başladım sayılır fakat Önceliğim para kazanmak, ben web yazılımdan nasıl para kazanabilirim? Hangi diller para kazandırır? web yazılıma ayıracağım süre 2 yıl. Birde para kazanmak için diploma şart mı? Ben orta okul mezunuyum ve orta okul diplomam arşive alındığı için alamıyorum. Para kazanabilir miyim?

'Rookie

Kıdemli Üye
1 Eki 2017
2,978
31
Merhabalar ,

öncelikle para kazanmanız için illa diplomanız olacak diye birşey yoktur iş ve para konusunda en önemli şey bilgidir :)
ilk hedef olarak para kazanmayı beklemenizi tavsiye etmem :) öncelikle öğrenmek istedğiniz başlamış olduğunuz dilleri öğrenip gerekli bilgilere ulaştığınız zaman bir web site teması veyahut bir web site aracı geliştirebilirsiniz . bu sayede bilginiz ve artık kavramış olduğunuz ustalık ile gerekli işlemleri yapıp online ortamlarda olsun normal özel sektör iş yerleri olsun kolayca iş bulabilirsiniz ben size ilk olarak eğerki web üzeri iş yapmak istiyorsanız başlangıç olarak html - css - php öğrenmenizi tavsiye ederim .

Cold-Shadow

Kıdemli Üye
8 Şub 2015
3,423
1
26
PHP, JavaScript gibi diller öğrenmenizi öneririm. Web Master sitelerine-forumlarına bakarak, hangi dillere, hangi işler veriliyor gibi kendi çapınızda bir araştırma yaparak başlamanız daha iyi olacaktır. Daha sonrasında bu sitelerde ilan vererek iş alabilirsiniz. Ancak size tavsiyem her hangi bir işi yapmamış, yani referansı olmayan insana iş vereceklerini sanmıyor. Önerim şudur, İlan konusu açıp "İlk 5 Kişiye ücretsiz yapılacaktır" diyip böylece referans kazanabilirsiniz. Sayı tamamen temsilidir. Siz kendi yolunuzu çiziniz :)
Ek olarak: Diplomaya gerek yoktur. Kendinizi yeterince geliştirdikten sonra sabit maaşlı bir işte bulabilirsiniz, kendi işinizi de kurabilirsiniz. Sermayesiz olarak :)

ShadowGirl

Üye
2 Nis 2020
114
0
Daegu
Merhaba
Bu işler diplomaya bakmaz. Para kazanmak içinse ilk önce html,css ve js(javascript) dillerini öğrenenek bir site kurmanız gerek. Bu site için de domain(alan adı) ve hosta(alan adı barındırma) ihtiyacınız var. Host fiyatları değişir kimisi yıllık 25-30 tl kimisi 100... domain de aşağı yukarı o fiyatlarda. Buraya kadar "para kazanmak istiyorum,harcamak değil" demiş olabilirsin. Para kazanmak için kurduğun siteyi ticaret sitesi olarak kullanmanı tavsiye ederim(ztn aklıma başka fikir gelmiyor sksksk)Neyse nasıl kurulacağı benden, kurup işletmek sizden...

İyi Forumlar... :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.