Yazılım için bilgisayar önerisi

LordHusKk

Yeni üye
6 Şub 2023
14
6
Herkese iyi günler. Yazılım ve oyun için bir bilgisayar almak istiyorum ve bıraktığım linkteki bilgisayarı beğendim fakat kafama bir şey takıldı bazı forumlarda i3 12100f işlemcinin yazılım için yetebileceğini söylüyorlar fakat ben emin olamadım. Sizce bu işlemci yazılım için yeterli bir işlemcimi bütçem 15.000TL. Aslında AMD r5 5600 olan başka bir bilgisayarda alabiliyorum fakat çok ısınma şikayetleri olduğunu duydum bu yüzden fikrimi değiştirdim. Bunun hakkında da önerilerinizi duymak isterim şimdiden herkese teşekkür ederim.

Not: Bu i3 işlemci beni biraz götürse yetiyor sonradan bütçemi ayarlayıp değiştirme imkanım var.

'Herodot

Katılımcı Üye
30 Eyl 2017
487
11
298
Kuvâ-yi Milliye
Herkese iyi günler. Yazılım ve oyun için bir bilgisayar almak istiyorum ve bıraktığım linkteki bilgisayarı beğendim fakat kafama bir şey takıldı bazı forumlarda i3 12100f işlemcinin yazılım için yetebileceğini söylüyorlar fakat ben emin olamadım. Sizce bu işlemci yazılım için yeterli bir işlemcimi bütçem 15.000TL. Aslında AMD r5 5600 olan başka bir bilgisayarda alabiliyorum fakat çok ısınma şikayetleri olduğunu duydum bu yüzden fikrimi değiştirdim. Bunun hakkında da önerilerinizi duymak isterim şimdiden herkese teşekkür ederim.

Not: Bu i3 işlemci beni biraz götürse yetiyor sonradan bütçemi ayarlayıp değiştirme imkanım var.

Android Studio ve benzeri geliştirme ortamları RAM'den beslenir, bu durumda projelerine göre tercihler yapman daha sağlıklı olacaktır.
Core i3 12100F İşlemci sana hayal kırıklığı yaratabilir.

LordHusKk

Yeni üye
6 Şub 2023
14
6
o fiyata i3 işlemci alacağına şu sistemi alman en mantıklısı olacaktır
merhaba haklısınız bu sistem daha güzel fakat bütçem 15 bin olduğu için monitörde almam gerekiyor o yüzden biraz alt segment işlemci bakıyordum

merhaba haklısınız bu sistem daha güzel fakat bütçem 15 bin olduğu için monitörde almam gerekiyor o yüzden biraz alt segment işlemci bakıyordum
cevabınız için teşekkür ederim peki sizce i3 beni kısa vadede idare edecek bir işlemcimidir yoksa en baştan daha farklı bir şeyler mi bakmalıyım

Android Studio ve benzeri geliştirme ortamları RAM'den beslenir, bu durumda projelerine göre tercihler yapman daha sağlıklı olacaktır.
Core i3 12100F İşlemci sana hayal kırıklığı yaratabilir.
aynı zamanda ilgilenceğim alanlar web tasarım ve siber güvenlik ile uğraşmak istiyorum

EmperorWilhelm

Yeni üye
12 Nis 2022
46
3

LordHusKk

Yeni üye
6 Şub 2023
14
6
O halde sana bu cihazı önerebilirim, orta seviye fiyat performans odaklı bir model.

anlıyorum önerileriniz için teşekkür ederim

öneriniz için teşekkür ederim

Arenklord

Uzman üye
9 Mar 2023
1,294
3
666
Orta doğu
ME

Merhaba dostum yazılım için i3 yeterli ancak amd ryzen 5 öneririm ben kullanıyorum ve gayet memnunum ısınma problemine gelecek ollursak intel i5 ile kıyazla daha az ısınıyor tecrübe ile sabit

teux

Katılımcı Üye
23 Ocak 2023
962
11
1,360

Merhabalar

Genel olarak parçalar bazında da bilgi alabileceğiniz konuma göz atabilirsiniz. https://www.turkhackteam.org/konular/siber-guvenlik-icin-sistem-onerileri-diz-ustu.2039046/

LordHusKk

Yeni üye
6 Şub 2023
14
6
Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.