Yazılım için gerekli sistem

MercyEx

Üye
8 Nis 2021
69
8
Bursa
Merhabalar,
En düşük maliyetli sistem gereksinimleri nedir?
Ram=
HDD= (normalde SSD daha iyi diye okudum ama bütçe buna yetiyor)
İşlemci=
Vb şeyleri yazarsanız çok memnun olurum

.

Birde 2. El bir pc var özellikleri bunlar
İntel core i5,8gb ram,1tb HD 400 wat power yeni sistem bu 1500 TL

Moderatör tarafında düzenlendi:

ardafalaniste

Yeni üye
11 Nis 2021
1
0
Cevap: Yazılım Proglamlama İçin gerekli işletim sistemi

Ram olarak en az 8 gb olabilir işlemci olarak i5 ve üst modelleri olur i3 ile zorlanırsın ve lütfen işlemci alırken 8 9 10 uncu nesil olduğuna dikkat et hdd sdd hakkında pek bilgim yok yanlışım varsa özür diliyorum

JİTEM

Senior Hunter
31 May 2020
1,604
419
KATO DAĞI
merhabalar degerli üye yazılım dillerini biliyorsanız tabiri caizse tost makinesinde bile yazabilirsiniz :) fakat bazı kodlamalar yaparken kullandıgımız appler var bunlar notpad++,atom,pycharm gibi programlar bunlarda pek bi işletim sistemi istemez rahatlıkla yazılım yapabilirsiniz.

iyi forumlar dilerim :)

Crypthash

Kıdemli Üye
13 Nis 2014
3,471
8
Yazılım için; minimum maliyetli ve kasmayacak rahat bir sistem istiyorsanız en az 8 GB ram ve en az 240 veya 256 gb SSD şart denebilir. SSD yerine HDD kullanmak istiyorsanız depolama miktarından ziyade RPM ve Cache değerine bakmalısınız. İşlemci ve ekran kartı konusu ise tamamen kalan bütçeye bağlı.

hayalet18

Kıdemli Üye
3 Şub 2015
2,327
2
ERMENISTAN
MercyEx
ddr2 ddr3 ddr4 farketmez leptop yada masaüstü
giriş seviyesi dersen
işlemci 4 çekirdek 4 iş parçacığı amd yada intel , 4 çekirdek 8 iş parçacığıda olur
ram 8 gb ilerde 16 gb yaparsın
ekran kartı oyun oynarım arada dersen 2 gb 256 bit yada 4 gb 128 bit ileriye dönük ddr5 nvida yada ati
ssd en az 250 gb yanına 1 tb hdd
masaüstü için power 500w yeter
bu şekilde sistem dizebilirsin yada 2inci el bütçeni söyle ona göre millet baksın
ddr2 ramlı pc ler çok eski en az ddr3 topla masaüstü yada ddr3 leptop al

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.