Yazılım mı Hacking mi ?

Toryy

Kıdemli Üye
16 Tem 2021
2,630
1,650
Yazılım öğrenirsen hack toollarıda yazarsın, Sitede açık olabilir şüphesinide bilebilirsin. Ve hatta yazılımla robot bile canlandırırsın
Web site yazmak isteyip html, Css, php, JS vs vs öğrenen bir insan sitelerde gezinip "açık olabilir" demiyor, genelde.
Çoğu kişi yazılıma hack mack öğrenmek için başlamaz, ya oyun yapmak ister, ya Web tasarım ister, ya başka programlar yapmak ister. Genelde durum böyledir

CL43X

Üye
5 Haz 2023
58
12
Benimde düşüncem o yönde, baya kazandırıyor, özellikle mobile developerlik. geçen dedim play storede ücretli uygulamalara bakayım. Adam bildiğin normal takvim uygulaması yapmış 2 TL'ye satıyor 1 m kişiye satmış 2 milyon TL kâra girmis, 10 dakikani almaz bunu yapmak.
Bende yazılımcılıkla uğraşıyorum ama yaptığım programı nerede satacağımı tam olarak bilmiyorum nereyi önerirsiniz?

MuhammedTr768

Kıdemli Üye
7 Kas 2021
2,933
1,815
31
MyKrallife
Web site yazmak isteyip html, Css, php, JS vs vs öğrenen bir insan sitelerde gezinip "açık olabilir" demiyor, genelde.
Çoğu kişi yazılıma hack mack öğrenmek için başlamaz, ya oyun yapmak ister, ya Web tasarım ister, ya başka programlar yapmak ister. Genelde durum böyledir
Arkadaş hack toollari diyor zaten, web tasarım öğrenilirse phishing web siteleri kurulabilir

Hmm
Neden ?

MuhammedTr768

Kıdemli Üye
7 Kas 2021
2,933
1,815
31
MyKrallife
Yine anlamadın lo :)
Web tasarımına başlayan birisi genelde phishing site yazmak için başlamıyor
Genelde
Ben demiyorum ki yazılım hackingde iş görmez
Tamamdır anladım
Yazılımı tercih ederim.
+1
Hacking çünkü zamanımızda artık chatGPT bile kod yazabiliyor ileride bunun geliştirilmişini düşünemiyorum bile
Bu da farklı bir bakış açısı, gelecekte akıcı kod yazabilen ai'ler çıkacak gibi

Crazpos

Katılımcı Üye
9 Şub 2022
338
79
hocam "yazılım" kelimesinin kavramı programlamaya'da geçiyor. Python, Ruby, C++ gibi dillerle, Hacking toolları yazabilirler. Web yazılım, Bilirse bug bounty yaparkene işine yarar gibisinden umuyorum.

Yagami Light0

Katılımcı Üye
5 May 2023
702
308
Herkese selam,

Bugün herkese bir sorum olacak, yazılım mı size göre daha mantıklı ? Yoksa hacking mi ?

İki tarafa baktığımızda ikiside para kazandırma konusunda başarılı

Hackingde bug bounty/database selling ile para kazanabilirsiniz

Yazılımda ise program satışı yada bir sirkette çalışarak para kazanabilirsiniz

Sizce hangisi daha mantıklı ?
Bug bountyde cok guzel paralar donuyor ancak o parayi kapmak yer yigide nasip olmuyor , yazilim daha kolaydir lakin artik gunumuzde artificial intelligentin ilerleyisini goz onunde bulundurusak gelecektde is sorunu yasaya biliriz ...

tamam ağa

Uzman üye
7 Haz 2023
1,458
831
Bug bountyde cok guzel paralar donuyor ancak o parayi kapmak yer yigide nasip olmuyor , yazilim daha kolaydir lakin artik gunumuzde artificial intelligentin ilerleyisini goz onunde bulundurusak gelecektde is sorunu yasaya biliriz ...
Onu göz önüne alırsan doktorlar,hakimlerde tehlikede.
chatgpt'nin hacking yapan çakmaları darwebde geziyor biraz uyanında balığa gidelim.

Yagami Light0

Katılımcı Üye
5 May 2023
702
308
Onu göz önüne alırsan doktorlar,hakimlerde tehlikede.
chatgpt'nin hacking yapan çakmaları darwebde geziyor biraz uyanında balığa gidelim.
"Hacking" yapa bilen chatgpt darkwebde gezerken artik ai ler site kodluyor . Ayrica bence siz uyuya kalmışsınız . Kendinizi ustun gormekten cekinin ...

tamam ağa

Uzman üye
7 Haz 2023
1,458
831
Bug bountyde yaparmi? Yapsa bile bu isin uzmanlari kadar olamaz . Ama yazilimda hep ayni seyler , login kismi mesela herkes ayni yazar max fark 1-2 satirdir .
sen çok geriden geliyorsun dostum yapay zeka sistemleri görüntü işleme algoritmaları sayesinde kanser hücrelerini dahi tespit edebilir.

aynı sistemler askeri ürünlerde kullanılıyor misal çin ordusu sonar sistemlerin daha sağlıklı analiz edebilmek için sistemler geliştirdi.

bug bounty ne oluyor bunların yanında çerez...

Yagami Light0

Katılımcı Üye
5 May 2023
702
308
sen çok geriden geliyorsun dostum yapay zeka sistemleri görüntü işleme algoritmaları sayesinde kanser hücrelerini dahi tespit edebilir.

aynı sistemler askeri ürünlerde kullanılıyor misal çin ordusu sonar sistemlerin daha sağlıklı analiz edebilmek için sistemler geliştirdi.

bug bounty ne oluyor bunların yanında çerez...
Laflariniza dikkat edin , tartismak istemem . O zaman bana bug bounty yapan bir chatgpt atin . Siz ileriden geliyorsunuz ya bizde yararlanalim .

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.