Yazılım Mühendisi Olmak İstiyorum? YKS'ye Ne Kadar Çalışmalıyım?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

furkan0012

Katılımcı Üye
12 Ara 2015
562
0
New York
Selamın aleyküm arkadaşlar herkese iyi forumlar. 11.Sınfım ve yazılım mühendisi olmak istiyorum ders mi çalışmalıyım yani YKS'ye mi çalışmalıyım yoksa yazılım dili öğrenmeye mi ? Tecrübeli abilerim veya kardeşlerimden cevap bekliyorum iyi günler :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

ENFP

Üye
15 Mar 2018
124
0
ikisinede başla yazılım dili öğren c# c++ yada python temel olarak bunları öğrenmen iyi olacaktır.

sınavada çalış derim. okul senin için daha iyi bir kaynak olur.

Deepon

Üye
15 Eyl 2018
182
0
C++, Python başla. Derslerinden daha az çalış ama şimdiden başlamakta fayda var.

furkan0012

Katılımcı Üye
12 Ara 2015
562
0
New York
ikisinede başla yazılım dili öğren c# c++ yada python temel olarak bunları öğrenmen iyi olacaktır.

sınavada çalış derim. okul senin için daha iyi bir kaynak olur.

Cevap verdiğiniz için teşekkürler 50.000 100.000 arası bir sıralamaya girsem yeter benim için. C# öğrenmeye başlamıştım yarıda kalmıştım tekrar ondan devam edeyim.

C++, Python başla. Derslerinden daha az çalış ama şimdiden başlamakta fayda var.

Sınava çalışmanı tavsiye ederim, sınav zor çünkü.
programlama dillerini orada öğretirler zaten.

C# başlamayı düşünüyorum. Haftasonlarını ya da günlük 1 saat falan ayırmaya çalışacağım bunun için. Derse de çalışıyorum ama tıp kazanacak gibi çalışmıyorum :D

Moderatör tarafında düzenlendi:

Deepon

Üye
15 Eyl 2018
182
0
C# başlamayı düşünüyorum. Haftasonlarını ya da günlük 1 saat falan ayırmaya çalışacağım bunun için. Derse de çalışıyorum ama tıp kazanacak gibi çalışmıyorum :D
C# başlama derim. Windows dışı sistemlerde mono vs. olmadan bi' işe yarayacağını sanmam.
Türkçe videolardan uzak dur, mümkünse yabancı makaleleri oku, hiç video izleme.
Veri analizi için Python öneririm. C++ ile her şeyi yapabilirsin, bence C# yerine C++ öğren.

YESBUTNO

Katılımcı Üye
9 Ara 2017
764
1
Bence derslerine çalış iyi bir yer kazanmaya bak illa evde bişeyle uğraşmak istiyorum dersende ingilizce öğren derim . Programlamaya başlamak istiyosanda zevk alacağın şeylerden başla zor konuları bırak HTML-CSS gibi yaptığını hemen göreceğin şeyler öğren derim bende senin gibiyim tek fark bilgisayar mühendisliği istiyorum . inşallah hedeflerine ulaşırsın.

tarife21

Üye
3 Nis 2012
167
0
İstanbul
Kardeşim çok sevdiğim bir abim Bahçeşehir üniversitesinden mezun oldu ve NTV SPOR'da işe başladı fakat daha sonra cıkarıldı ve şu an iş bulamıyor maalesef. ama yurtdışı düşünüyosan asıl yks'ye git yurtdışına

TURKISH STARS

Uzman üye
15 Eyl 2018
1,073
4
Dostum bana guveneceksen emin ol iyi bir üniversiteye git orda sana sıfırdan ogretecekler iyi bir uni kazanmaya bak

AngelRayt

Uzman üye
13 Eki 2015
1,352
15
Python
Sınava çalış
Sınava çalış
Sınava çalış
Sınava çalış
Sınava çalış

Ha illa yazılıma başlıcam dersen c başla java ilerle.

furkan0012

Katılımcı Üye
12 Ara 2015
562
0
New York
Bence derslerine çalış iyi bir yer kazanmaya bak illa evde bişeyle uğraşmak istiyorum dersende ingilizce öğren derim . Programlamaya başlamak istiyosanda zevk alacağın şeylerden başla zor konuları bırak HTML-CSS gibi yaptığını hemen göreceğin şeyler öğren derim bende senin gibiyim tek fark bilgisayar mühendisliği istiyorum . inşallah hedeflerine ulaşırsın.

Kardeşim çok sevdiğim bir abim Bahçeşehir üniversitesinden mezun oldu ve NTV SPOR'da işe başladı fakat daha sonra cıkarıldı ve şu an iş bulamıyor maalesef. ama yurtdışı düşünüyosan asıl yks'ye git yurtdışına

Dostum bana guveneceksen emin ol iyi bir üniversiteye git orda sana sıfırdan ogretecekler iyi bir uni kazanmaya bak

Sınava çalış
Sınava çalış
Sınava çalış
Sınava çalış
Sınava çalış

Ha illa yazılıma başlıcam dersen c başla java ilerle.

C# başlama derim. Windows dışı sistemlerde mono vs. olmadan bi' işe yarayacağını sanmam.
Türkçe videolardan uzak dur, mümkünse yabancı makaleleri oku, hiç video izleme.
Veri analizi için Python öneririm. C++ ile her şeyi yapabilirsin, bence C# yerine C++ öğren.

Ders çalış yeter.

Başlangıç için C# iyi olur C++ zor olur diyorlar. İyi bir üniversite dediğiniz yerler nereler mesela arkadaşlar. Üniversite tavsiyesi olan var mı özel olmayan? YESBUTNO pek fark da yok zaten bro ister bilgisayar mühendisliğinden ister yazılım mühendisliğinden mezun ol yaptığın iş önemli. İnşallah istediğimiz yerleri kazanırız :)

ᴄʀᴜᴇʟ

Özel Üye
24 Eyl 2013
4,420
56
Ahıska
Her ikisiyle de ilgilenebilirsin. Ancak her şeyden önce derslerinin geldiğini unutma derim. İyi bir üniversite her zaman seni her işe bir adım önde başlatır. 11. Sınıfta o yılın konularını iyi oturtmaya bak, seneye YKS çalışırsın. Bir yandan da algoritma mantığını çözmeye çalış, daha sonra da C++ ile başla derim. Birçok üniversitede bilgisayar mühendisliğinde ilk yıl C++ öğretiliyor. Yazılım mühendisliği de böyle midir bilemiyorum.

furkan0012

Katılımcı Üye
12 Ara 2015
562
0
New York
Her ikisiyle de ilgilenebilirsin. Ancak her şeyden önce derslerinin geldiğini unutma derim. İyi bir üniversite her zaman seni her işe bir adım önde başlatır. 11. Sınıfta o yılın konularını iyi oturtmaya bak, seneye YKS çalışırsın. Bir yandan da algoritma mantığını çözmeye çalış, daha sonra da C++ ile başla derim. Birçok üniversitede bilgisayar mühendisliğinde ilk yıl C++ öğretiliyor. Yazılım mühendisliği de böyle midir bilemiyorum.

Teşekkürler hocam sizin bir üniversite tavsiyeniz var mı ? Eğitiminin ya da hocalarının iyi olduğu.

Aydogan'

Ticaret Kategori Sorumlusu
13 Tem 2017
3,018
432
THT's database
Başlangıç seviyesi olarak Python iyidir. Akabinde C++ ve C#'la devam edebilirsin. YKS olarak, ciddi anlamda bir çalışma gerektiriyor. Özellikle de Matematik açısından. Yurt dışında biraz daha kolay olur fakat buna imkanın yoksa, mecbur eli taşın altına koymak lazım.

furkan0012

Katılımcı Üye
12 Ara 2015
562
0
New York
léonαrdo;8485417' Alıntı:
Başlangıç seviyesi olarak Python iyidir. Akabinde C++ ve C#'la devam edebilirsin. YKS olarak, ciddi anlamda bir çalışma gerektiriyor. Özellikle de Matematik açısından. Yurt dışında biraz daha kolay olur fakat buna imkanın yoksa, mecbur eli taşın altına koymak lazım.

Anladım hocam sağolun. Python ile başlayayım ben o zaman :)

Hele bir sınava gir de, sıralamana göre bakılır ona. :) Sen yine de hedefini yüksek tut.

Tamam hocam tekrar teşekkürler :)

Depdip

Uzman üye
20 Ağu 2017
1,578
0
NewYork
Tabikide sınav önceliğin olsun, programlamada yeni isen web tasarım dilleri ile başlayabilirsin (html,css,jss) gib gibi. Eğer yeni değilsen python'a giriş yapmayı deneyebilirsin. Ancak herzaman önceliğin olarak derslerin olsun :=)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.