Yazilim muhendisligi hakkinda

THROOT

Kıdemli Üye
18 Mar 2018
2,478
31
NEREYE
Yazılım mühendisi olmak istiyorsan python java js gibi programlama dillerini üst düzey olarak bilmen gerekiyor sonra istediğin her şeyi kod layabilirsin

BÖKE

Yaşayan Forum Efsanesi
20 Ağu 2016
8,754
411
Hazırlanacak yazılımla ilgili müşteri ilişkilerini kurar. Müşteriden gelen talebe göre analiz ve tasarım yapar. Program yazar ve test eder. Yazılım sorunsuz şekilde yapıldıktan sonra, yönergesini hazırlayarak kullanıcıların eğitilmesini sağlar.

Fidye virüsü yazmak işin mühendismi olmak gerekiyor tartışılır okulunu okuyacağınız için yazmanız mümkün bu sizin azminizede bağlı

eminpolatt

Yeni üye
16 Kas 2018
19
1
konya-adana
yazılım mühendisi önce algoritma kurar kafasında sonra o algoritmayı programlama dilleri kullanarak koda dönüştürür c , java c# gibi iyi bir meslek seçebilirsin bende bilgisayar mühendisliği okuyorum kafana soru takılırsa sorabilirsin

ExcFire

Katılımcı Üye
30 Tem 2016
594
0
Yazilim muhendisligi muhendisliktir yani uretken olman lazim yapilmamis seyleri fikir yurutup yapman lazim ve turkiyede yazilim muhendisligi alani cok az mesela brn ankarada oturuyorum koskaca ankarada yazilim muhendisligi bolumu hic bir universitede yok bu arada yukarda yazdigin seyi netten arastir yaparsin muhendis olmana gerek yok onun icin ve virus yazmak yasal degil cezasi var bu arada yazilim muhendisliginin ana dali kodlamadir sadece pc anlaminda degil disarda gordugun led tabelalar mesala kodlama ile yapilmistir arastir

kondanta

Katılımcı Üye
29 Tem 2017
910
0
CNCF
Öncelikle bütün dilleri adın gibi bilmen gerekiyor C,C+,C# örneğin
Yalan bilgi. Dedigin sey bilgisayar programcisi. Muhendislik vasfi tasiyan kesim daha cok isin konsepleri ile ugrasir. Zaten konspetini bildigin seyin kodunu her dilde yazarsin.

Yazılım bilgisayar mühendisliği kod yazmaktan ibaret değil. Öyle olduğunu düşünüyorsanız başka bi bölüm okuyun sağdan soldan kod yazmayı öğrenirsiniz zaten

Bo doru.

yazılım mühendisi önce algoritma kurar kafasında sonra o algoritmayı programlama dilleri kullanarak koda dönüştürür c , java c# gibi iyi bir meslek seçebilirsin bende bilgisayar mühendisliği okuyorum kafana soru takılırsa sorabilirsin

Kafana gore algoritma kurmazsin, aldigin isin alan arastirmasina gore, uygun bir cozum onerisini sunarsin. Akabinde bahsettigin algoritma kismi baslar.

Yazılım mühendisi olmak istiyorsan python java js gibi programlama dillerini üst düzey olarak bilmen gerekiyor sonra istediğin her şeyi kod layabilirsin

Yalan bilgi. Dedigin sey bilgisayar programcisi. Muhendislik vasfi tasiyan kesim daha cok isin konsepleri ile ugrasir. Zaten konspetini bildigin seyin kodunu her dilde yazarsin.

Hazırlanacak yazılımla ilgili müşteri ilişkilerini kurar. Müşteriden gelen talebe göre analiz ve tasarım yapar. Program yazar ve test eder. Yazılım sorunsuz şekilde yapıldıktan sonra, yönergesini hazırlayarak kullanıcıların eğitilmesini sağlar.

Fidye virüsü yazmak işin mühendismi olmak gerekiyor tartışılır okulunu okuyacağınız için yazmanız mümkün bu sizin azminizede bağlı

Yapilan yorumlar arasinda en dogrusu sanirsam bu olmus.

Yazilim muhendisi ne yapar arkadaslar? Oturup C++ yazmaz. Oturur veri yapilari ogrenir. Zibilyon cesit algoritma var, onlarin mantigini ogrenip gelistirmeye calisir. Graphdir greedydir bakarsiniz. Gereksinim toplar, musteri ile surekli temas halindedir. Test yazar, yazdigi testler ile yapilan projenin gereksinimler dogrultusunda gelistirildiginden emin olunmasini saglar. Dokuman yazar. Hem de bolca....

Yani sizin burada yazdiginiz yok X dilini ogren, yok Y dilini goren zirvasi bizim bolumde su sekilde gelismekte:
- Aa moruk, rust diye bi dil varmis, guzel de bi compileri varmis. Ne diyosun?
+ Hafta sonu ogrenirsin moruk nolcak.

Gibi. Ki burada saka yapmiyorum. Bir programlama dilini ogrenmek iki bilemedin 3 gununuzu almali. Burada size 2 gunde C++'in en ucra koselerine kadar ogrenin demiyorum. Ama dilin bir cok mekanizmasini cozup populer kutuphaneleri ogrenmenizden bahsediyorum. O yuzden muhendislik dusunen insana dil ogren denmez.

Soruyu soran arkadasa gelelim, yazilim muhendisi ne yapar yazdim yukarida. Bahsettigin virusu yazmak icin yazilim muhendisi olmana gerek yok, 2 hafta sonunu ver sende yaparsin.

Saygilarimla.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.