Yazılım Programcılığı

TheUsta

Üye
3 Eki 2012
100
0
Selamlar öncelikle kendimi tanıtayım 17 yaşında lise 2 öğrencisiyim Kocaelide bir anadolu lisesinde okuyorum.Programcılıgı ve bilgisayarda bir şeyler üretmeyi çok sevdiğim için bu işi kendime bir meslek olarak görmek istiyorum.Arkdaşlar proglamaya başlamak istiyorum.Daha Önce C++ , Gamemaker ve Unity kullandım (çok az) ama ben temiz bir başlangıç için 0 dan başlamak isterim. Bu sebebten sizden nasıl bir başlangıç yapmalayım hangi programları kullanmalı hangi dilleri öğrenmeli hangi makale ve yazıları okumalıyım yardımlarınız bekliyorum.

'GÖKBÖRÜ

Özel Üye
16 Ağu 2012
11,083
16
Belirsiz.

Hesap Askıda

Uzman üye
12 May 2013
1,212
0
Kesinlikle C# dan başlamalısın tek söyleyeceğim bu.
Eğer kaynak istersen
İngilizce:
Appres
Wrox
derim başka bir şey demem.
Türkçe:
Türkçe kaynaklar iyi değil başlangıç için her türlü türkçe kaynak olur ama Kodlab'ın kaynakları fena değil.

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
23
bu işten anlamayan herkes salliyor vb ye başla diyor yenileri tonlarca zahmete sokuyor.. he şimdi diyecekler ki hobi amaçlı öğrenen adam gidip c++ mı öğrensin hayır ama vb de gereksiz artık kullanımı neredeyse kalmadı. Hobi için yapan biri vb değil pyhton öğrensin javascript öğrensin php öğrensin webe kaysın vs vs.. ama sen demişsin ki meslek olarak istiyorum arkadaşım zaten c++ geçmişin varmış o zaman hiç durma c++ devam et temelini sağlam tut daha sonra OOP yi iyice öğren class yapısı inheritence constructerlar vs vs uzar gider bu. Zaten ilerledikçe karşına projeler çıktıkça yeni şeyler öğreneceksin. Meslek olarak istiyorsan vb ye girişmek çok mantıksız olur. Masaüstü programlamada c# daha yaygın ve kullanışlıdır. C++ tan C# a geçiş kolay olur senin için.

Son düzenleme:

lavara123

Katılımcı Üye
29 Eki 2013
368
0
NULL
C++ ile yola devam et :D ama önce algoritma algoritman fazla yoksa çabuk sıkılırsın eğer algoritman iyiyse hayal gücünün sınırlarını zorlayabilirsin .d birde C++ öğrenirken bi fonksiyonu öğrenip tamam bu fonksiyon bu bu paramtereleri alıp bu bu işi yapıyor diyip geçme o fonksiyonun temelini anlamaya çalış yani bellekte nasıl işler yapıyor kullandığı parametreler ne sana ne döndürüyor vs vs :D yani bu işten zevk almaya bak birde inglizcenide geliştir çünkü ilerlediğinde kaynak bakımından sıkıntı çekersin ;)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.