Yazılım yada bilgisayar mühendisliği okumak mantıklı mı ?

Maktaf

Yeni üye
18 Tem 2019
31
0
Selamün aleyküm arkadaşlar, hiç kodlama bilmeyen birisinin bu bölümleri tercih etmesi doğru olur mu sizce ?

Fikirlerinizi bekliyorum ve birde verilen derslerin düzeyini bilen varsa söyleyebilir mi ? yani yazılımı kodlamayı yüzeysel mi öğretiyorlar yoksa derinlere inerek mi ?

330dmintasfor00

Katılımcı Üye
28 Mar 2020
918
118
Lise için mi üniversite için mi eğer lise ise taban bilgin olur öğrenirsin yok üniversite için ise zorlanirsin ama azim ve istek varsa öğrenirsin

Warez7

Uzman üye
19 May 2018
1,425
5
Dostum kısaca açıklamak gerekirse her şey sende biter bu tür şeylere ilgin varsa seç gitsin.

d4rw1n

Katılımcı Üye
11 May 2020
269
0
Graphicmania
Selamün aleyküm arkadaşlar, hiç kodlama bilmeyen birisinin bu bölümleri tercih etmesi doğru olur mu sizce ?
Aleyküm Selam Dostum, Benim fikrim şu ki; hiç bilmesen dahi hobi olarak başlayabilirsin ve ilgin varsa bu bölümü yazman ve bununla ilgili bir meslek seçmen mantıklı olabilir.

Fikirlerinizi bekliyorum ve birde verilen derslerin düzeyini bilen varsa söyleyebilir mi ? yani yazılımı kodlamayı yüzeysel mi öğretiyorlar yoksa derinlere inerek mi ?
Bir arkadaşım Tekirdağ'da okudu. Tahmin edersin ki ünivesite ve şehirler arasında bu düzey fark ediyor. Yani puanını almışsan en iyisini yazmanı tercih etmeni tavsiye ederim. Umarım yardımcı olmuşumdur. İyi forumlar :))

Quality38

Uzman üye
8 Ocak 2017
1,219
2
Ve aleyküm selam,
Bilgisayar mühendisliği okuyan birisi olarak şunu söyleyebilirim, mühendislik olduğu için fen bilimlerinden kopmuyorsun zaten. Birden bire pat diye geçiş yapmıyorsun. Yavaş yavaş oluyor. Kodlama öğrenme kısmına gelecek olursak, bizim sınıfta klavye kullanmayı yeni öğrenen adamlar var, yani hiçbir bilgin olmasına gerek yok. Zaten olayın temeli matematik. Sen istiyorsan, bu mesleği severek yapacağını düşünüyorsan seç tabiki. Hangisini seçtiğinin öyle aşırı bir farkı yok. Bazı okullarda kodlama kısmında çok derinlere inerler, bazı okullarda (ör. bizde) sana temel verirler, sen ilgi alanına göre derinlerine inersin/inmezsin.

Maktaf

Yeni üye
18 Tem 2019
31
0
Arkadaşlar değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim ne kadar güzel şeyler yazmışsınız okudukça içim açıldı :) sağolun varolun.

Yönetici arkadaşlar konuyu kilitleyebilirler.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.