Yazılıma Nereden Başlanmalı//ivanwasilevic

ivanwasilevic

Uzman üye
29 Eki 2018
1,014
11
Tahmin Et

Herkese merhaba arkadaşlar.Bugün sizlere Yazılım bilimine ilgi duyan,öğrenmek isteyen arkadaşlara bi nebze yol göstereceğim.Daha fazla uzatmadan konuya geçeyim.

Arkadaşlar biliyorsunuz ki Yazılım bilimi geleceğin mesleği olarak görülüyor :) yani hem kazanç açısından hemde prestij açısından önemli bir dal yazılım bilimine başalayacak bir çok arkadaşın ortak sorunu "Nereden başlayacağım,nasıl başlayacağım"vb. şeyler şimdi ilk olarak nereden başlayacağınızı anlatayım.

HTML + CSS

Yazılım öğrenmek isteyen arkadaşlar için kesinlikle ilk tavsiyem HTML+CSS'dir.Çünkü hem öğrenmesi basit hem de tasarım seven arkadaşlar için güzel bir başlangıç.

GmWWdv.png

PHP

En sevdiklerimden :) PHP öğrenilmesi kolay bir dildir.Öğrenirken eğleneceğiniz bir dil :) ben öğrenirken çok eğlendim.Arkadaşlar PHP ile dinamik web sayfaları ,içerik bulan robotlar,web tabanlı robotlar veya oyun modları yapabilirsiniz.Üstelik bundan para kazanabilirsiniz.

Wq88MN.png

PYTHON

Kesinlikle öğrenilmesi gereken bir programlama dili :)Yapay zekada ilk tercihim. Python da öğrenilmesi kolay bir dildir değereli THT üyeleri :) yeni başlayan tasarımla uğraşmak istemeyen arkadaşlar direkt python öğrensin.Python ile açıklara uygun tool , basit oyunlar vedahası kodlayabilirsiniz.

v6AAMp.png

Benim size anlatacaklarım bu kadar arkadaşlar kannımca bunları öğrenmeniz sizi Prof. yazılımcı yapmaz ama belirli miktarda yol kat edersiniz. Kendinize iyi bakın!

versen5656

Kıdemli Üye
4 Şub 2015
3,372
7
internet verileri araştırıp burada yazıyorsun yok html yok css yok php kimi php ile para kazanır kimi asp.net ile kazanır kişiden kişiye değişir şu bir gerçek artık siteleri bile yapay zeka yazmaya başlıcak o derece zekiler artık php vs hikaye yapay zeka öğrenin yıl olmuş 2019 hala html vs vs diyon 2009 olsa eyw dicemde değil biraz ayak uyduralım bence gerçekler bunlar php öğren ne yapcanki sanki site yazıp satıcan birsürü yazılımci dolu hedefi olmayan istedini öğrensin hiç bir yapamaz ....

Ghost Killer

Co Admin Yardımcısı
13 Ocak 2019
11,239
70
7,707
Bu konulardan zaten açıldı ve daha detayları var. Fakat günümüze bakarsak hem yazılımcı dolu hemde artık yapay zeka bu işte devreye girecek. Yani bu tarz konulara artık gerek kalmayacak.

ivanwasilevic

Uzman üye
29 Eki 2018
1,014
11
Tahmin Et
internet verileri araştırıp burada yazıyorsun yok html yok css yok php kimi php ile para kazanır kimi asp.net ile kazanır kişiden kişiye değişir şu bir gerçek artık siteleri bile yapay zeka yazmaya başlıcak o derece zekiler artık php vs hikaye yapay zeka öğrenin yıl olmuş 2019 hala html vs vs diyon 2009 olsa eyw dicemde değil biraz ayak uyduralım bence gerçekler bunlar php öğren ne yapcanki sanki site yazıp satıcan birsürü yazılımci dolu hedefi olmayan istedini öğrensin hiç bir yapamaz ....

Öyle bir şüpheniz varsa ihbar et butonuna basıp ihbar edebilirsiniz.Saygılar

0nion

Üye
21 Şub 2019
75
0
?
bence direk python dan başlanmalı. website istiyorsan html örenebilirsin ama diğerleri gereksiz gibi geldi. python html java diye gidebilir bence

TheSh3KiLL

Üye
3 Şub 2019
55
0
Asp.net nerede?
Ve gelecek demişken "geleceğin dili go olacak"deniliyor bir göz atmanızı öneririm

BloodBrother

Uzman üye
3 Şub 2015
1,069
0
Future

Yıl 2019 oldu diye web tarayıcılar atık HTML, CSS işlemiyor mu ben de arkadaşın dediği listedeki dilleri öğrenerek başladım inanın HTML+CSS+PHP üçlüsü bir not defterinde yazdıklarınızın genel kitlere hitap edebilecek güzel şeyler oluşturabileceğinin kanıtı ayrıca yapay zekalar dediğin gibi site yazmaya başlayabilirler, başlasınlar da ama konu yeni başlayanlar için yani yok para kazanayım yok site başı bin lira alayım hayalindekiler için değil bir programlama aşinalığım olsun oradan devam edeyim diyenler için bana kalırsa yazdığın yorum gerçekten saçma. Hedefi olmayan demişsin bu dilleri öğrenmek belki de hedeflerine giden ilk adımdır bana kalırsa programlama,yazılım bir para kazanma yolu değil herkesin edinmesi gereken bir şey

23 Haz 2015
188
0
Hocam yanlış anlamada bu konu hiç olmamış bu şelilde başlık açıp altına web teknolojilerini koyup burdan başlayın demek çok yanlış. Başlıgın adını web teknolojilerini öğrenmeye nerden başlayabilirim koysaydın daha iyi olurdu. Bir de öneri veriyorsunuz insanlara düşüncelerinizi paylaşıyorsunuz iyi güzelde hangi tecrübeyle veriyorsunuz bu önerileri tecrübeli ve bu sektörün içinde olan bir insanın bu şekilde bir konu açacağını hiç düşünmüyorum.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.