Yazılımcı olmak için diploma şart mı

wcmocha

Yeni üye
27 May 2019
18
0
istanbul
Selamlar. Ben yıldız teknik üniversitesinde istatisik okuyorum ancak hayalim yazılımcı olmak. Ancak sektörde iyi bir şirkette iyi bir iş için -ufak şirketler hariç- mühendislik diploması isteniyor diye okudum bir iki yerde. Kendimi geliştirdigim koşullarda istatistik diploması ile iyi bir iş bulmam mümkün mü? veya açık ögretimden yönetim bilişim sistemleri diploması almak bana bir yarar saglar mı? Bilgilendirirseniz sevinirim.

kaaptan25

Yeni üye
11 Haz 2019
37
0
35
İstanbul
Mümkün ismeki biliyorsunuzdur internette bkz.
Orda 80 derste p bölümüm diplomasını alırsınız işe alınma şansınız daha yüksek olur
Öbür türlü diğer şirketler okulunu okumuş işini bilen kişiyi senden 2 adım önde tutarlar

38fatih

Uzman üye
25 Ara 2015
1,147
0
Bohm Kenti
yazılım mühendisi olamazsın mühendislik için diploma şart ama yazılımcı olabilirsin yazılımcı olmak için diploma şartı yok

Rayea

Katılımcı Üye
30 Eyl 2017
440
0
Devlet işlerinde çalışırsan diplomanın da varsa kolaylıkla girebilirsin fakat serbest çalışacağım kendime güveniyorum diplomaya gerek yok diyenler de var.

kondanta

Katılımcı Üye
29 Tem 2017
910
0
CNCF
Diploman yoksa ucuza çalışırsın. Ama çalışırsın. İlla diploman olmasına gerek yok.

ArViX

Uzman üye
28 Şub 2013
1,273
0
cos a=cos bc
Kurumsal yerlerde çalışamazsın gördüğüm çoğu büyük özel şirket de almıyor ufak tefek yerlerde çalışabilirsin dostum problem olmaz

х creaтıve

Özel Üye
13 Haz 2016
2,839
164
Nerede çalışacağına bağlı gerçi özel sektör dahi neredeyse kpss'ye sokacak durumda eleman alıyor. Kendi işimi yapacağım derseniz diploma gerekmez.

HexterV

Üye
26 Mar 2016
119
12
UK Parliament Building
Cevap net. Kendi işini kendin görüp de en iyi olduğunu düşünüyorsan eğer diplomayla falan işin olmaz fakat diyosan ben girdiğim yerde kendimi geliştirmeye devam edeceğim o iş yatar kardeşim. İlk olarak alanını belirle kurslara git videoları izle o konuyla alakalı bütün problemleri çöz ve o alanla ilgili uygulamaları bil ve uygula. Ayrıca asla böyle şeylerde paradan çekinme en iyi kursu kim veriyorsa o işi ondan öğren. Sonrasında diplomasız bir şekilde firma gezerken cvnde kendinden bahsederken diğer elemanlardan bırak 1-2'yi 10-15 kat daha önde olacaksın. Saygılar..

'Leo

Uzman üye
17 May 2018
1,357
4
Yazılımcı olmak için diplomaya gerek yok fakat yüsek maaş alamazsın diploma şart maaş için.

grileken

Yeni üye
19 Nis 2019
1
0
Ben de diplomasiz calisiyorum kendine referans olustur oyle tutulursun githubda acik kaynak projelere dahil ol turkiyede diploma etiketten baska bir sey degil forumdakilerin yazilim bilgisi 2 yillik muhendisten daha fazladir

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.