Yazlık uğraş

cityopt

Üye
18 Haz 2014
145
0
Nereye
Öncelikle hepinize iyi günler THT ailesi. Malum yaz tatili yaklaşıyor biz öğrencilere. Ben de her öğrenci gibi yaz için planlar kurmaya başladım yavaş yavaş. Bu konuda yardım ve önerilerinize ihtiyacım var.
Evet konumuza gelirsek, yapmayı planladığım şey çoğu sefer teşebbüs ettiğim ama hiç bu yoldan denemediğim bir şey. İnternet üzerinden para kazanmak. Ama ben site açarak reklam vererek ve ya insanları bir şeye çekerek yapmak istemiyorum bunları denedim olmadı. Benim yapmak istediğim şey ortaya sanal bir ürün çıkarıp satışa sunmak. Hayır oyun hesabı satmak değil kastım. Anlatmak istediğim şey şu: örneğin 3d ortamlarda kullanılabilecek bir obje tasarlayıp satışa çıkarabilirim. Bunu yapan bir arkadaşım olmuştu. Basit bir 3D masa tasarımını 1$ fiyata satmıştı. Ne demek istediğimi umarım anlatabilmişimdir. Her türlü eleştiri ve öneriye açığım. Şimdiden teşekkür ederim.

filozofkopat

Uzman üye
22 Mar 2015
1,204
1
Kardeş 1 dolar diyorsun ne kadar satabilirsin ki.İnternetten para kazanmak uğraşla beraber akıl bilgide isteyen bir şey.Yaz tatili yaklaşıyor diyorsun hemen bir site kur sanal emlak sitesi.Oraya yazlık dairelerin falan resmini koy emlakçılık yap sanaldan.Sen sadece internet üzerinden aracı ol komisyon al.

Atalante

Katılımcı Üye
21 Mar 2015
717
0
Levent
valla internetten para kazanmak çok zor olduğu için vakit kaybı diyorum, git dışarda bitane iş bul ortamı iyi olan bi iş daha çok zevk alırsın ve para kaznırsın.

cityopt

Üye
18 Haz 2014
145
0
Nereye
Kardeş 1 dolar diyorsun ne kadar satabilirsin ki.İnternetten para kazanmak uğraşla beraber akıl bilgide isteyen bir şey.Yaz tatili yaklaşıyor diyorsun hemen bir site kur sanal emlak sitesi.Oraya yazlık dairelerin falan resmini koy emlakçılık yap sanaldan.Sen sadece internet üzerinden aracı ol komisyon al.
lütfen özelden daha açık anlatabilir misiniz ve ya dilerseniz numaramı veya skype adresimi verebilirim

cityopt

Üye
18 Haz 2014
145
0
Nereye
valla internetten para kazanmak çok zor olduğu için vakit kaybı diyorum, git dışarda bitane iş bul ortamı iyi olan bi iş daha çok zevk alırsın ve para kaznırsın.
geçirdiğim bir ameliyat dolayısıyla bi süre beden gücüyle iş yapamıyorum asıl hayalim oydu ama vardır bunda da bir hayır

musileno

Kadim Üye
20 Tem 2007
5,774
3
İnternetten 3 beş kuruş para kazanırsın onları da paypaldan çekerken bir kısmı gider zaten.

Tavsiyem bass gitara veya bateriye başlaman, sektörde çok ihtiyaç var bu ikisine..

filozofkopat

Uzman üye
22 Mar 2015
1,204
1
Öncelikle hepinize iyi günler THT ailesi. Malum yaz tatili yaklaşıyor biz öğrencilere. Ben de her öğrenci gibi yaz için planlar kurmaya başladım yavaş yavaş. Bu konuda yardım ve önerilerinize ihtiyacım var.
Evet konumuza gelirsek, yapmayı planladığım şey çoğu sefer teşebbüs ettiğim ama hiç bu yoldan denemediğim bir şey. İnternet üzerinden para kazanmak. Ama ben site açarak reklam vererek ve ya insanları bir şeye çekerek yapmak istemiyorum bunları denedim olmadı. Benim yapmak istediğim şey ortaya sanal bir ürün çıkarıp satışa sunmak. Hayır oyun hesabı satmak değil kastım. Anlatmak istediğim şey şu: örneğin 3d ortamlarda kullanılabilecek bir obje tasarlayıp satışa çıkarabilirim. Bunu yapan bir arkadaşım olmuştu. Basit bir 3D masa tasarımını 1$ fiyata satmıştı. Ne demek istediğimi umarım anlatabilmişimdir. Her türlü eleştiri ve öneriye açığım. Şimdiden teşekkür ederim.

kardeş burası türkiye buranın yaşam şartlarını iyi bilmek lazım.
Sadece senin için değil herkes için yazıyorum bu yazıyıda herkes üstüne alınsın.
Türkiyede genç yaşlarda isen önünde iki yol vardır ya okursun ya da çalışırsın.okursan düzenli bir hayatın olur düzenli bir maaş evden işe işten eve çalışma saatin kısa ve ortalama 1500 3000 arası değişen bir para ile geçinip gidersin.Çok kaliteli bir bölüm okumadıysan şayet
Çalışırsan aşama aşama ilerlersin.çıraklık yapar asgari ücretle çalışırsın 1-2 sene sonra kalfa usta olursun bir dükkan işletip gidersin.
Ben senelerdir iş dünyasının eğitim dünyasının içindeyim.Büyük tecrübelere sahibimdir bu konuda.
Türkiyedede dünyadada ölmeyen sektörler vardır.Bunlar insanın mecbur ihtiyaçlarına dayalıdır.Bunun birincisi gıdadır.Gıda sektörü ölmez bitmez.Yönelebilirsen tavsiye ederim.Sonra giyim sektörü ama bu sektörde türkiyede çok firma olduğu için başarıya ulaşman çok zaman alır tavsiye etmem.İnşaat sektörü son 10 yılın türkiyesine bak ölmeyen sektörlerden biri.Bu yoldada çok insan var ama bu yoluda tavsiye etmem.
En basitinden başlayacaksan yaz tatiline az bir süre kaldı.Hemen kendine bir web sitesi aç ilgi çekici bir ismi olsun ama öyle yabancı garip garip isimler koyma.Sahibinden-hürriyet emlak milliyet emlak gibi sitelerden ara araştır bul tara.Günlük haftalık aylık ''yazlık daire'' lere bak.Yalova şile taraflarında falan.Bunların sahiplerinin isim telefonlarını al.Kendi sitene koy.Ya da sahibinden sitesine üye ol ordan bak sahibinden satılan emlakçıdan değil... adamlarla ara konuş çevrem geniş de şöyle de böyle de adamla anlaş.Evin resimlerini falan koy kendi hesabın üzerinden.Yani sanal emlakçılık yap.Bugün emlakçılıkta komisyon alandan yüzde 3 satandan yüzde 3 toplam yüzde 6 dır.Adama 100.000 liralık yazlık satılsa 6000 karın var.Hİçbir illegal yanıda yok işin kafa ister biraz uğraş.Tavsiye ederim şahsen

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.