yeni başladım yardım

DevletiAliye

Yeni üye
4 Şub 2015
8
0
acemi hacker sorularım

arkadaşlar şimdi ben hacker olaylarına yeni başladım ama bazı sorularım var.

1)sadece linux mu kurmalıyım gizlilik ve stabil çalışma için windowsuda seviyyrum ikisinide kursam bi sorun olurmu.havij sqlmap acunnetix gibi programları yazılımları linuxta kullanabilirmiyim sorunsuzca ve linux hangisini kurmalıyım zorluk derecelerimi var yani aceminin kullana biliceği sürüm ustanın kullanabileceği sürüm gibi gibi yani şimdi kali yüklesem kullanmaya başlasam sıkıntı çekermiyim.

2)bu sorum ise , güvenlik için hack öğrenicem benim için tavsiyeleriniz varmı, güvenlikle uğraşan bi kardeşimiz yardımcı olursa bu konuda daha iyi olur

3)mesela başka ülkelerden vatanımıza saldırı oldu diyelim o başka ülkeye hack yaparken gizliliğimi nasıl sağlamalıyım hangi programları pcye kurmalıyım izimin bulunmaması için

4)birde hack öğrenirken önerebiliceğiniz kaynaklar vs birşeyler varsa sölerseniz çok memnun olurum sorularım biraz fazla ama acemiyim eğer cevap verebilirseniz çok sevinirim

birde tails sistemi hakkında bilgisi olan varmı nasıldır.

Son düzenleme:

Blackdemon67

Kıdemli Üye
14 Mar 2013
2,608
14
ZONGULDAK'lı
1-linux falan salla kardeş windows devam o fazla önemli değil önemli olan bilgi

2-Boş :D

3-baika bir ülkeden saldırı olursa hiç birşey yapmana gerek yok saldır çöker hackle tabi site önemli değilse önemliyse her türlü bulur

4-web server güvenliğinde dökümanlar mevcut kardeş onlardan yararlanabilirsin ilk başta sql ile başla tavsiyem

6 Tem 2014
250
0
1-Yeniysen nasıl Linux kullanıcaksın Shell sana bakar sen Shell e ,ilk önce en kolaydan başlamak gerekiyor ne bu acele :)
2 , 3 ve 4. sorularına tüm cevapları forumda çok rahat bir şekilde bulabilirsin.

Bir anlık hevesle yola çıkılmaz bunuda belirteyim canım kardeşim ,AMAÇ gerek bu konularda.

Copenhag

Üye
31 Ocak 2015
162
0
~root~

1) Kali Linux kurmalısın.Kalide birsürü hack tool var emin ol çok işine yarayacaktır.

3) Elite proxy(High Anonymous Proxy) kullanacaksın.

2 ve 4) Web Server Güvenliği bölümünde istemediğin kadar Eğitim Makaleleri var.

cor-vo

Yaşayan Forum Efsanesi
23 Tem 2013
7,984
1
122
Hemen Linux'a saldırma, daha yol uzun, önce biraz Windows'da takıl, bilgi topla geliştir kendini. :) Linux'a başlayacaksan Linux Mint'ten başla derim.

Forumda güvenlik ile alakalı bölümler var, hemen bu bölümün altında yer alan. Bu bölümlere bakabilirsin.

Web & Server Güvenliği - Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform...
Mail Güvenliği - Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform...
Bilgisayar Güvenliği - Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform...

Matrix24

Kıdemli Üye
27 Haz 2012
2,685
0
istanbul
linux kullan açıkları ogren nasıl kullanıcagını ogren mesela sql acıklı sıte buldun sqlmap havijden daha iyidir linux un avantjları var sitelerden daha iyi bilgiler toplarsın vs vs

Jobs

Kadim Üye
15 Eki 2014
5,122
4
-
1.Linux Şart Değil Fakat Onu Kullanırsan Daha Çok Açık Bulur, Daha Çok Site Düşürür, Daha Çok Site Hacklersin.

2.Forum Da Mevcut Bölümler Var Bilgisayar Güvenliği , Mail Güvenliği Falan Araştır Kardeşim :)

3.Ip Gizleme Programları Mevcut Tavsiyem Mask My Ip Kullan Veya Tor Browser O Otomatik Gizliyor Gizliliğini Sağlam Program :)

4.Hack Öğrenirken Forumları Gez, Bilgi Topla, Oku, Araştır Ayrıca Sosyal Mühendislik (SM)'De Öğren Ve En Önemlisi En Az Bir Kodlama Dili Bil.. İleride İşine Mutlaka Yarar , Umarım Vatanına Hizmet Edecek İyi Bir Hacker Olursun :)

DevletiAliye

Yeni üye
4 Şub 2015
8
0
değerli yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim windowsta çok vakit geçirdim ama hack olaylarına yeni başladım o yüzden hem hızlı işlem yapmak için hemde beyaz hacker ve akabinde etik hacker olma yolunda ilerlemek için kaliyi kullansam kullanımı hakında döküman video ve forumda araştırma yapsam kullanımda yine çok sıkıntı yaşarmıyım daha önce hiç kullanmadım.Acelemin sebebi lise bitimine az kaldı iş hayatına atılıcam üniv okumucam bu işler için vaktim az olucak bu iki sene içinde güçlü bir temel oluşturmak istiyorum umarım anlatabilmişimdir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.