Yeni başlayanlar için hangi yazılım dili ?

mehmet.ali

Yeni üye
24 May 2024
2
1
Yazilima yeni basliyorum hangi yazilim dillerini ogrenmem gerektigini ve nerden ogrenebilicegimi soylerseniz cok mutlu olurum.
Ogrenmek istedigim sifre kirmak,ddos saldirilari,acik bulma gibi seyler
Yani hangi yazilim dilini onerirsiniz

erlaky

Asistan Moderatör
19 May 2024
44
12
Yazilima yeni basliyorum hangi yazilim dillerini ogrenmem gerektigini ve nerden ogrenebilicegimi soylerseniz cok mutlu olurum.
En başta Python ile başlarsanız çok ama çok işinize yarayacaktır benim tavsiyem Pyhton olacaktır.

Losemis

Uzman üye
11 Ağu 2018
1,148
362
Selamlar
Belirttiğiniz özelliklerin çoğu siber güvenlik alanına ait gibi görünüyor. Bu yetenekleri ayrı ayrı değil de bir eğitim seti aracılığıyla öğrenebilirsiniz.
Tavsiyem, Türkcell Geleceği Yazanlar bölümünden Atıl Samancıoğlu'nun siber güvenlik eğitimine ücretsiz şekilde erişip tamamlamanızdır. Bu eğitimi tamamladıktan sonra bir sertifika alabilirsiniz. Bu size uygun bir seçenek gibi görünüyor.

Hayırlı Cumalar Dilerim 🫶

Pharos

Yeni üye
23 May 2024
38
16
localhost
algoritma mantığını anlaman açısından c++,c# yada java ögrenirim ama kolaylık açısından python öneririm hem ögrenmesi kolay hemde sizi fazla sıkmayacak bir dil onun dışında siber güvenlik için bash script yada ruby de tercih edilebilir ama size tavsiyem python ile baslamanizdir

LydexCoding

Moderasyon Ekibi Çaylak
24 May 2024
225
71
index.php
Hem el alışkanlığı olması, hem yazılımın temellerini ve mantığını anlaman, hem de en basiti olduğundan Python'u öneriyorum. Ayrıca python'un binlerce modülü var. Bu sayede birçok nedenle kullanılabilir.

Açık bulma kısmına gelince, bunu python ile yapabileceğini sanmyıorum. ZAP gibi otomatik araçlarla veya hacking eğitimi ile öğrenip yapabilirsin.

Alibekov

Yeni üye
24 May 2024
4
2
Selamlar
Belirttiğiniz özelliklerin çoğu siber güvenlik alanına ait gibi görünüyor. Bu yetenekleri ayrı ayrı değil de bir eğitim seti aracılığıyla öğrenebilirsiniz.
Tavsiyem, Türkcell Geleceği Yazanlar bölümünden Atıl Samancıoğlu'nun siber güvenlik eğitimine ücretsiz şekilde erişip tamamlamanızdır. Bu eğitimi tamamladıktan sonra bir sertifika alabilirsiniz. Bu size uygun bir seçenek gibi görünüyor.

Sete nasıl ulasa bilirim?

mehmet.ali

Yeni üye
24 May 2024
2
1
Selamlar

Sagol tesekurler sanada hayirli cumalar

Siber Güvenlik açısından python ve c++ öneririm.
Sagol

Java jandır heyjandır hevese heves katar 💪
Bi bakarim tesekkurler

Hem el alışkanlığı olması, hem yazılımın temellerini ve mantığını anlaman, hem de en basiti olduğundan Python'u öneriyorum. Ayrıca python'un binlerce modülü var. Bu sayede birçok nedenle kullanılabilir.

Açık bulma kısmına gelince, bunu python ile yapabileceğini sanmyıorum. ZAP gibi otomatik araçlarla veya hacking eğitimi ile öğrenip yapabilirsin.
Cok sagol

algoritma mantığını anlaman açısından c++,c# yada java ögrenirim ama kolaylık açısından python öneririm hem ögrenmesi kolay hemde sizi fazla sıkmayacak bir dil onun dışında siber güvenlik için bash script yada ruby de tercih edilebilir ama size tavsiyem python ile baslamanizdir
Tesekkurler

c++ ile baslarsan diger diller cerez gercekten python ile baslayan biri olarak c++ ogrenmem cidden uzun surdu c++ baslamani oneririm bu sektorde is yapar .
Sagol c++ bi bakiyim hangisi once kavrayabilirsem yaparim

En başta Python ile başlarsanız çok ama çok işinize yarayacaktır benim tavsiyem Pyhton olacaktır.

Sagol

Ben javayla basladim java oneririm tabi en basiti scratch
Bakarim sagol

Python derim ama Ruby de aynı zamanda öneririm
Sagol

Selamlar,
Yeni başlayacağınız için zor olmayan ve kolay öğrenebileceğiniz, sıkılmayacağınız dil olarak Python öneririm.

Esenlikler Dilerim..
Sagol sanada esenlikler dilerim

Sag
Benim önerim PHP,Python,js bilmen gerekir ama en önemlisi Python tabikide şu da varki tek başına yetmez ilerlemek istiyorsan.
Sagol zaten bastan baslayip kendimi daha ileri tasimak istiyorum o yuzden dediklerini ogrenmeye calisirim tekrardan tesekkurler

Python ile başlarsanız siz için iyi olur çünkü Python siber güvenlikçiler için çok tercih edilen yazılım dili ayrıca kolay öğrenmeside var
Sagol

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.