Yeni bilgisayar aldım ama monitör okumuyor

onix2009

Üye
23 Ağu 2017
195
0
Merhaba arkadaşlar, bu gün 2. El bilgisayar aldım ve satıcı ile denedik çalışıyordu eve gittim monitör ekrana görüntü vermiyor. Eski monitörüm var ve satıcı "HDM kablosu yada display port kablosu kullanırsanız görüntü gelicektir hocam" diyor. Sizce doğru mudur? Herşey yolunda mı yani

Losemis

Uzman üye
11 Ağu 2018
1,114
348
Merhaba arkadaşlar, bu gün 2. El bilgisayar aldım ve satıcı ile denedik çalışıyordu eve gittim monitör ekrana görüntü vermiyor. Eski monitörüm var ve satıcı "HDM kablosu yada display port kablosu kullanırsanız görüntü gelicektir hocam" diyor. Sizce doğru mudur? Herşey yolunda mı yani
Selamlar
Bu, donanımsal bir sorun olduğu için deneme-yanılma yöntemiyle çözülebilir. Satıcının belirttiği yöntemleri denemeniz gerekiyor. Bu duruma ilişkin bizim söyleyebileceğimiz pek bir şey yok. Deneyip işe yarayıp yaramadığına karar verip satıcıyla tekrar iletişime geçmeniz faydalı olacaktır.

'Börteçine

Yaşayan Forum Efsanesi
25 Şub 2016
7,577
767
görüntü ayarlarındaki çözünürlüğü monitörün desteklemiyor olabilir başka bir yere bağlayarak çözünürlüğü düşür sonra tekrar dene

'Ra

Ticaret Kategori Sorumlu Yardımcısı
21 Kas 2015
2,416
969
Merhabalar

eğer satıcının dediğine bakarsak bilgisayarda ki VGA kısmı arızalı olabilir bunun çözümüyse satıcının dediği gibi hdmi veya displaydir.

İyi Forumlar

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.