Yeni bilgisayar alıcam ve macbooklardan birisi olucak ama hangisini almalıyım bilmiyorum...

Alpha_01

Yeni üye
15 Şub 2022
31
3
Merhabalar arkadaşlar iyi akşamlar.
Ben html css gibi web tasarımı işleri yapıp aynı zamanda siber güvenlik ve oyun yapımı gibi şeylerle uğraşıyorum.
Ve bir macbook almak istiyorum ama hangisini almam gerekiyor hangisi daha iyi olur bilemiyorum.
Öncelikle bütçem kısıtlı olduğu için macbook air m2 almayı planlıyordum. Ama sonradan elime para geçti ve şuanda herhangi bir macbook alabilirim bütçem sınırsızdır.
Bütçem sınırsız olduğu içinde hangisini almalıyım emin olamadım, yani en üst model olan macbook pro M3 max şuanda 150.000 TL civarı.
Yani o para ona değer mi veya bana hangi mac bilgisayarı önerirsiniz?

Yardımcı olursanız sevinirim...
İyi forumlar...

Alpha_01

Yeni üye
15 Şub 2022
31
3
O parayla başka şeylere yatırım yapmanızı tavsiye ederim.
İşinizi bi' 50 binlik görür diye düşünüyorum.
Altına yatırım yapın. 💰💰💰
Dostum benim bi bilgisayar alma sebebim şirket adına alıp kvd den düşmek bu yüzden ne kadar pahalı okadar iyi benim için.. Bu yüzden birtane almam şart
Aynı zamanda da ihtiyacımın olması

WHITERUBY

Uzman üye
20 Şub 2023
1,661
1,517
🔱
Dostum benim bi bilgisayar alma sebebim şirket adına alıp kvd den düşmek bu yüzden ne kadar pahalı okadar iyi benim için.. Bu yüzden birtane almam şart
Aynı zamanda da ihtiyacımın olması
Şahsen ben kimsenin 150 bin liralık bilgisayara ihtiyaç duyacağını düşünmüyorum.
Ama ne kadar pahalı o kadar kârdayım ya da premium hissettirsin derseniz evet, Mac güzel tercih.

ByToluidin

Özel Üye
27 Ocak 2007
3,171
550
oyun oynayacaksan m2 veya herhangi bir Mac alma. Aldığınla kalırsın. onun yerine Lenovo ideapad gaming3 tarzı ürünlere bakabilirsin. Bütçen daha fazlaysa da üst modeli olan Legion serisine bakınabilirsin.

Oyun oynamayacaksan da Mac Pro 13inç fazlasıyla iş görür, acun medyada falan çalışmıyorsan 14-16 sana yaramaz.

I AM EAC0D3Rx

Black Hat Lider Yardımcısı
17 Eyl 2023
1,685
893
Matrix
oyun oynayacaksan m2 veya herhangi bir Mac alma. Aldığınla kalırsın. onun yerine Lenovo ideapad gaming3 tarzı ürünlere bakabilirsin. Bütçen daha fazlaysa da üst modeli olan Legion serisine bakınabilirsin.

Oyun oynamayacaksan da Mac Pro 13inç fazlasıyla iş görür, acun medyada falan çalışmıyorsan 14-16 sana yaramaz.
macos ile oynanabilecek yüzlerce oyun var, fm24 falan oynuyorum. gayette güzel oynanıyor :)

ekinmanyak123

Yeni üye
16 Tem 2013
21
1
şirket üstüne gösterilcekse git en pahalı gaming laptop hangisi varsa al virtualbox üzerinden labratuvar ortamları kurarsın 4-5 tane virtual machine aynı anda kim çalıştırmak istemezki ????

ByToluidin

Özel Üye
27 Ocak 2007
3,171
550
macos ile oynanabilecek yüzlerce oyun var, fm24 falan oynuyorum. gayette güzel oynanıyor :)

o konuda yanlış anlaşılma olmasın, ben de açıp oynayabiliyorum ama bilgisayarın konsepti oyun üzerine kurulu değil. Verim alınabilecek noktası farklı.

m1-m2'yle güncel oyunları açıp oynarsın zaten.

Son düzenleme:

Umutsuz78

Black Hat Junior
3 Ocak 2020
451
153
Ben olsaydım o parayla çok güzel kasa toplardim ve daha fazla performans alırdım

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.