Yeni bir oyun deneyimi için

6 Ocak 2016
160
0
Arkadaşlar bugün sizlere uzun zamandır oynadığım (yaklaşık 12 yıldır) bir oyunu anlatacağım.Pek çok kişi bu oyunu biliyordur.İsmi efsane ejderhalar mirası.Bu oyunda yıllar önce Türk serveri oyuncuların azalmasından dolayı kapatıldı ve ingiliz sunucusuna taşındı.Geçen seneye kadar hep ingilizlerin arasında oynuyorduk.Bundan normalde gururla bahsedenler de olabilir fakat arkadaşlar şöyle bir durum var türkçe konuşmanıza asla izin verilmedi bu yüzden de özel mesajlar dışında ana dilimizi konuşamaz olmuştuk.Geçen yıl yeniden türkçe server açıldı fakat açılan bu server illegaldi ve oyunculardan ne kadar para alabiliyorsak kar anlayışı ile hareket ettiler.En son bir arkadaşımı sırf yönetimi eleştiriyor diye 20-30k para yüklediği hesabı blokladılar.Bunun üzerine o da siteyi icraya verdi,parasını söke söke aldı.Bu sıralarda yeniden adaleti savunacağına söz veren ve pek çok konuda samimi davranışlarla gönlümü fetheden bir yönetimin kurduğu farklı bir server açıldı.Bu açılan yeni serverde öncelikle online sayısı çok az.Bu yüzden bende size şimdi up uzun oyunu her ayrıntısıyla anlatacağım bir konu yapmak istedim.Konu dışına açmamın sebebi ise yeni kurulan bir oyun olmadığı için browser kısmına açmadım.

-Öncelikle ben neden bu oyunu bu kadar uzun süre oynadım? Bu oyunun esprisi ne?
Şimdi arkadaşlar oyun içinde çok fazla detay barındıran bir oyun.Bu yüzden oyunda bir şeyleri yapmak hem zor hem de yaptıktan sonra alınan keyif yüksek.Üstelik ben burada gerçek hayatta bile bana her türlü yardımcı olan ağabeyler/ablalar tanıdım.Oyunun yaş kitlesi yüksek bir seviyede bundan dolayı oyun genel itibariyle nezih bir ortam içeriyor.Yani mesela LoL de oynuyorum oradaki gibi saçma saçma konuşan kişiler yok herkes birbirine elinden geldiğince her alanda yardımcı oluyor.

Şimdi oyun tarayıcı tabanlı olduğu için her bilgisayarda rahatlıkla oynanabiliyor bu da oyundan sizi soğutan kasma vs. durumların olmaması anlamına geliyor.

http://i.hizliresim.com/0zl7rD.jpg

Şimdi arkadaşlar oyunda çok detay var dediğim gibi ama bazı başlangıç tüyoları vereceğim.

İlk olarak resmin sol üst kısmında Tecrübe miktarınız,Seviyeniz,Canınız,Onur puanınız,Paranız bulunuyor.Paralar ile kendinize daha güzel eşyalar alabiliyorsunuz.100 bakır para 1 gümüş para,100 gümüş para 1 altın para ediyor.Resmin direk sol yan kısmında ise dövüşteyken kullanabileceğiniz potlar var.Seviyeniz ilerledikçe Kemer takarak daha fazla pot alabiliyorsunuz yanınıza.Alt tarafta chat bölümü var.Chatte şimdi 2 türlü senaryo mevcut.İlk sağda bulunan oyuncular var bu oyuncuların direk adlarının üstüne tıklarsanız to[] şeklinde mesajınızı gönderirsiniz.Bu da oyuncuyla yaptıgınız konusmanın herkes tarafından görülmesi anlamına geliyor.Eğer sol kısmındaki kırmızı oka basarsanız prv[] şeklinde gönderirsiniz.Bu da özel mesaj anlamına geliyor.Genel chat dışında,Sat-al var burada size lazım olan eşyaları insanlara duyurabilirsiniz.Hanlıkta klan sistemi gibi kendi aranızda konuşabileceğiniz bir bölge.En sag tarafı ele alırsak,Posta,Çanta,Binek,Pusula,Meslek,Görevler,Arkadaşlar bulunmakta.Oyunda görev alarak ilerlerseniz oyunu daha çabuk öğrenebilirsiniz.

En üst tarafta ise sırasıyla; Sırt çantası [itemlerinizi giyebileceğiniz yer],Bölge,Avlan[Bulundugunuz bölgedeki yaratıklarla savaşabileceğiniz alan],Karakter[şifre bilgilerinizi dğeiştireibliecğiniz profil alanı],Dövüş alanları[Rakip ırk ile savaşabileceğiniz alan],Haritalar,Olaylar,Dövüşler[Bulundugunuz bölgedeki yapılan ve bitmiş tüm dövüşleri takip edebilirsiniz],Banka[İsterseniz oyuna para yükleyebilir ve daha hızlı gelişebilirsiniz],İhale[Diğer oyunculardan eşya alıp satabilirsiniz],Sorular,Forum

Ayrıca oyunda ticaret,meslek,düğün gibi kavramlar mevcut.Bir nevi rol yapma oyunu gibi.

Arkadaşlar buraya kadar okuduysanız çok teşekkür ediyorum zamanım olmadıgı için hızlı yaptım kusura bakmayın.

Oyun Linki:
Refli: Tıkla
Refsiz: Tıkla

6 Ocak 2016
160
0
Arkadaşlar oyuna başlarsanız yapamadığınız yerleri bu konudan sorarsanız bende elimden geldiğince buradan cevaplarını yazarım yeni kayıt olan arkadaşlar da buradan faydalanır.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.