Yeni Ekran Kartı Aldım Sizce Bilgisayar Çalıştırırmı

IRON HORDE

Üye
23 Eki 2014
107
0
Sa Arkadaşlar benim pc de Daha önce HD6750 1G GDDR5 PCI-E HDMI/DVI-I/DP Ekran kartı vardı şuan onu çıkarttım yeni ekran kartımı bekliyorum anakart ım Pegatron işlemci özelliklerimide atiyim size darbogaz için

Aldıgım ekran Kartı ise MSI GTX970 Gaming 100ME 4GB 256Bit ekran kartı

arkadaşlar sizce bilgisayarım ekran kartımı taktıgımda çalıştırırmı korkuyorum çalıştırmaz diye bi bakın eğer çalıştırmazsa açmadan iade edicem yardım ederseniz sevinirim güç kaynagım 350W ama bu yeni ekran kartıma yetersiz olacagı için onuda Söktüm 550W Güç Kaynağı Alıcam Bilgisi olan arkadaşlar yardım ederse çok sevinirim.

gazozman

Katılımcı Üye
21 Haz 2015
424
0
Ekran kartının kaplayacağı slot sayısına, güç kaynağına, en iyi verim için anakartın x16 slotuna takmaya, en güncel driverleri indirmeye dikkat edin.

cihan3469

Uzman üye
28 Ağu 2011
1,893
1
30Km Güneyde
İşlemciniz GTX970'i rahatlıkla besleyecektir.Güç kaynağına gelince büyük ihtimal sorun çıkarmayacaktır eğer yeni güç kaynağı alıcaksanız Güç kaynağının tam model adını söyler misiniz ?

VITALLION

Özel Üye
12 Nis 2013
10,988
30
26
350W güç kaynağı ile GTX970 çalıştıramazsın.Güç kaynağını sen rahat 600W yap en iyisi.550W yaparsan darboğaz yaşanabilir.Garanti olsun 600W 80+ bir güç kaynağı al bence.Sana tavsiye ettiğim markalar Cooler Master , Thermal Take , Corsair , Frisby ve Zalman.
Uzak durman gereken markalar ise Xigmatek ve Everesttir.Son zamanlarda çok fazla güç kaynağı ile ilgili problem yaşanmakta ve geneli Xigmatek ve Everestten gelmekte.Everest PSU olayına çok önem veriyor ancak son zamanlarda gerçekten güvensiz bir marka.
Tavsiye ettiklerim içinden mutlaka al diyeceğim marka ise Corsair'dir.Buna alternatif olarak Thermal Take de alabilirsin.İkisi arasından elbette Corsair çok daha güvenli ve stabildir.
Thermal Take ucuz üretir bazı modellerde 80+ güvencesi yoktur ancak 80+ güvencesi olan çoğu güç kaynağı üreticisinden daha sağlamdır ürünleri.
Elbette önceliğin Corsair olsun ve en az 600W almanı tavsiye ederim.

İyi forumlar...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.