Yeni Güvenlik Uygulamalarımız (2010)

CyberLocalTake

Katılımcı Üye
7 Şub 2010
351
0
İstanbul
Selamun Aleyküm Arkadaşlar.

Uzun Zamandır TurkHackTeam Üyelerine Ait Web Sitelerinin Güvenlik Açıklarıyla İlgileniyorum. Yaklaşık 500 Civarında Web Sitesi İncelenmiştir.

Uygulamayı Bazı Sebeplerden Dolayı Değiştirmek Zorunda Kaldık. Üst Yönetimden de İzin Alarak Yeni Uygulamamız Aşağıdaki Gibi İlerleyecektir.

Gov.Tr Pol.Tr Edu.Tr. Bel.Tr Gibi Türkiye Cumhuriyeti Devletini İnternette Temsil Eden Sitelere, Yıl İçerisinde Belirli Gün ve Aylarda Çeşitli Gruplar Tarafından Saldırılar Yapılmaktadır. Bu Sitelerin Web Masterleri Bize Başvurduklarında Sitelerinde Sıkı Bir Çalışma Yapılarak Açıkları Kaptılacaktır. (Sadece İlgili Sitenin Web Master’ı Talep Etmesi Halinde)

Bu Uygulamaya Dernek ve Okul Siteleride Dahildir.

Ayrıca İslami İçerikli Sitelerden Gelen Taleplerde Değerlendirilecektir. Size Ait Bir İslami İçerikte Site Varsa Bize Başvurmanız Yeterlidir. Sitenizin Açıkları Kapatılacak. ve 1 Hafta Boyunca Sitelerinizdeki Yöneticilere Güvenlik İle İlgili Bilgiler Verilecektir.

Bunlar Haricinde Gelen Hiçbir Talep Değerlendirilmeyecektir. Yardım Talepleri Bana PM İle İletebilirsiniz.

Uygulamanın Değiştirilme Sebepleri:
Bazı Uyanık Kişiler Kendilerine Ait Olmayan ve Hacklemek İstedikleri Siteleri Gönderiyorlar ve Açıklarını Öğrenip Hacklemeye Çalışıyorlar.(Tabiki Bizde İşe Yaramaz) Birde Siteler İçine SPY Yazılımlar Koyarak Uygulamayı Suistimal Edip Bana SPY yazılım Yedirmeye Çalışanlar Var. Bunların Önünü Almak İçin Üst Yönetimden İzin Alarak Uygulama Yukarıdaki Şekilde Değiştirilmiştir.

Bâki Muhabbetle.
Allah’a Emanet

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.