[Yeni] Instagram’da mavi tik başvurusu nasıl olacak?

sosyalmedya

Katılımcı Üye
1 Tem 2018
376
0
İP Adresim
Instagram son dönemde gaza iyice bastı. Güncellemelere doymayan platform, şimdi de onaylı hesap alma işini kolaylaştırıyor.

Mavi tik, tanınmış kişilere, gerçek hesapların ayırt edilebilmesi için verildiği bilinen bir onay simgesi. Her ne amaçla olduğu tam olarak bilinmese de Instagram, bu simgeyi almayı kolaylaştıracak birtakım yeniliklerin üzerinde çalışıyor.

Avustralya kaynaklı habere göre, onaylı hesap başvurusu artık doğrudan mobil uygulama üzerinden yapılabilecek. Başvurmak için tek yapmak gereken ayarlara girmek olacak. Şu anda bazı iPhone telefonlarda beliren değişikliğin birkaç hafta içerisinde Android cihazlara sunulması bekleniyor. Değişikliğin dünya çapında sunulması ise iddialara göre daha uzun sürebilir. Zira şirket, yüksek talep görecek bu uygulamayı bir anda tüm dünyada aktif hale getirmek istemiyor.

Yapılan kolaylaştırmayla, mavi tikin sadece tanınmış kişilerle sınırlı kalmaması mı hedefleniyor kesin belli değil. İddiaya göre onaylı hesaplara, kimliğini ispatlayan herkes kavuşabilecek.

Kaynak: Mynet

Bu şekilde bir konu görünce THT için de bilgi olması için konu açma gereği duydum.​

Pewajez

Katılımcı Üye
20 May 2018
415
1
Instagram
Instagram son dönemde gaza iyice bastı. Güncellemelere doymayan platform, şimdi de onaylı hesap alma işini kolaylaştırıyor.

Mavi tik, tanınmış kişilere, gerçek hesapların ayırt edilebilmesi için verildiği bilinen bir onay simgesi. Her ne amaçla olduğu tam olarak bilinmese de Instagram, bu simgeyi almayı kolaylaştıracak birtakım yeniliklerin üzerinde çalışıyor.

Avustralya kaynaklı habere göre, onaylı hesap başvurusu artık doğrudan mobil uygulama üzerinden yapılabilecek. Başvurmak için tek yapmak gereken ayarlara girmek olacak. Şu anda bazı iPhone telefonlarda beliren değişikliğin birkaç hafta içerisinde Android cihazlara sunulması bekleniyor. Değişikliğin dünya çapında sunulması ise iddialara göre daha uzun sürebilir. Zira şirket, yüksek talep görecek bu uygulamayı bir anda tüm dünyada aktif hale getirmek istemiyor.

Yapılan kolaylaştırmayla, mavi tikin sadece tanınmış kişilerle sınırlı kalmaması mı hedefleniyor kesin belli değil. İddiaya göre onaylı hesaplara, kimliğini ispatlayan herkes kavuşabilecek.

Kaynak: Mynet

Bu şekilde bir konu görünce THT için de bilgi olması için konu açma gereği duydum.​
o zaman mavi tikin önemi kalmaz ki

Ariss

Kıdemli Üye
8 Mar 2016
4,583
114
uzay
Paylaşım için teşekkürler, herkese verileceğini sanmıyorum. Çok saçma ve gereksiz olurdu

sosyalmedya

Katılımcı Üye
1 Tem 2018
376
0
İP Adresim
o zaman mavi tikin önemi kalmaz ki

Maalesef öyle olacak.

Paylaşım için teşekkürler, herkese verileceğini sanmıyorum. Çok saçma ve gereksiz olurdu

Ne gösterilecek bekleyeceğiz hocam.

Bilgilerimizi daha kolay çalacaklar desenize :)

Ne yazık ki.

Kaynak link ekler misiniz ? Haber uydurma geldi bana biraz.

Bilgim kadarıyla farklı site yazamam hocam belirttiğim kaynağa girip konuyu araştırabilirsiniz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.