Yeni iphone alanlar okusun uyarı !

yildizay

Yeni üye
16 Mar 2017
47
0
ELAZIĞ
arkadaslar sakın app store 'den vpn indirip kullanmayınız.

Cihaz yolcu beraberi olur .yani yolcu beraber ile kaydedılen imei olur .
Dun 2 tane iphone 7 den sıfır denedım oldu cozumu ve yolu yoktur.. Bilginizle.

CİHAZ YURT DISI ANLAMINA GELİYOR .

Son düzenleme:

vahcet12

Katılımcı Üye
27 Haz 2016
469
0
1 senedir kullanıyorum yeni öğrendim ve doğru

İthalat yoluyla kaydedilen IMEI olarak çıkıyor e devlette şuan kendi telefonum.

Neyse ki garantisi bitmişti :D

Sağolasın yararlı konu

Mrx38

Yeni üye
30 Tem 2017
29
0
Kayseri
1 senedir kullanıyorum yeni öğrendim ve doğru

İthalat yoluyla kaydedilen IMEI olarak çıkıyor e devlette şuan kendi telefonum.

Neyse ki garantisi bitmişti :D

Sağolasın yararlı konu

İthalat yoluyla kaydedilen IMEI yurt içi kayıtlı demek "Yolcu beraberinde kayıtlı "
gibi bi ibare yazarsa yurt dışı kayıtlı demek sıkıntı yok yani :trl

GestapoEfsane

Kıdemli Üye
24 Eyl 2016
4,046
3
Nereye
Yurt dışı telefon kullananların daha çok fatura ödüyor söylentisini duydum bende ister fatura lı ister kontörlü kullansın farketmiyor telefonu yurt dışı telefonuyla normalin üzerinde geliyor faturaları

flexinnnn

Katılımcı Üye
30 Eyl 2012
682
0
Gerçekten bir ara bende bu ibareyi gördüm ancak araştırmadım. Sadece yeni cihazlar değil, bir kaç yıl önce "yurt içi" cihazı yazan eski İphone marka cihazıma sistemden baktığımda "yurt dışı kayıtlı" ibaresi yer alıyordu. Demek ki sebebi buymuş. Teşekkürler bilgi için. Yeni cihazım da DNS kullanıyorum. VPN ve jailbreak hiç kurmadım.

ziar123

Katılımcı Üye
1 Eyl 2008
303
2
GELDİM BEN ?
Yurt dışından gelen telefon gibi gözükdüğü üçin devlet bize daha öok mu kitliyor faturalandırmada ve aylık vergilerde

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.