Yeni Jailbreak Yapma Tekniği

ENİGMA1

Uzman üye
31 Ocak 2016
1,961
39
Yeni Jailbreak Yapma Tekniği

Cydia_logo.png

iOS 10x ,10.3.3 için yeni bir jailbreak yayınlandı. 64 bit iPhone, iPad veya iPod touch cihazınıza nasıl kolay bir şekilde jailbreak yapabilirsiniz ?
İşte anlatım.

TOTALLY-NOT.SPYWARE.LOL NEDİR?

not.spyware.lol, iOS 10 sürümü bulunan 64-bit cihazlar için safari üzerinden jailbreak yapmamızı sağlayan sitedir. Şaşırtıcı bir şekilde, bu aracın yaratıcısı kim ve nasıl safari üzerinden jailbreak yapıldığı açıklanamıyor. Geliştiricinin safari açığı bulup safari üzerinden jailbreak yaptığı düşünülüyor.

Bu jailbreak aracı gerçekten garip. Pwn_i8.js kullanılarak (CVE-2018-4233 güvenlik açığı temelinde) cihazınıza jailbreak yapıyor

NEDEN SAFARI JAILBREAK FAYDALI?

Cydia Impactor veya bir bilgisayar olmadan cihazınıza jailbreak atmanıza izin verir. Sıklıkla kullanılan yöntem, IPA dosyasını Windows veya Mac cihaza indirmeniz gerekir. Ardından Cydia Impactor kullanarak yüklemeniz gerekir, ancak bu tarayıcı tabanlı jailbreak aracı bilgisayar veya herhangi bir IPA dosyası indirmeden, kullanmadan jailbreak yapmamızı sağlıyor.

İstediğiniz zaman siteye tekrar girip tekrar jailbreak yapmaya çalıştığınızda jailbreak siliniyor. (Bu en sevdiğim özelliği)

Bu jailbreak aracına uyumlu ios sürümleri;

• 10.0
  • 10.0.1
  • 10.0.2
  • 10.0.3
  • 10.1
  • 10.1.1
  • 10.2
  • 10.2.1
  • 10.3
  • 10.3.1
  • 10.3.2
  • 10.3.3

Bu jailbreak cihazına uyumlu cihazlar;
  • IPHONE
  • iPhone SE
  • iPhone 5s
  • iPhone 6s
  • iPhone 6
  • iPhone 6s plus
  • iPhone 6 plus
  • iPhone 7
  • iPhone 7 plus
  • IPAD
  • iPad Air, iPad Air 2
  • iPad mini 2, iPad mini 4, iPad mini 3
  • iPad (5. nesil)
  • iPad Pro (9.7‑inç)
  • iPad Pro (12.9‑inç)
  • iPad Pro (10.5-inç)
  • iPad Pro (12.9-inç) (2. nesil)
  • IPOD
  • iPod touch (6. nesil)

Çalışmayan İOS sürümleri;

iOS 10-10.2.1 desteklenmiyor. Ancak geliştirici, gelecekte bu sürümler için destek ekleyebilir.
iOS 11 ve üstü sürümlerde çalışmıyor. İOS 11 veya üzeri bir cihazda siteye girerseniz, web sitesi yüklenmez ve aşağıdaki hata mesajını görüntüler.

r1GZjz.png

GEREKSİNİMLER;

• Bir iPhone, iPad veya iPod touch
  • iOS 10-10.3.3 sürümü kurulu cihaz
  • Safari web tarayıcısı
  • İnternet bağlantısı

BİLGİSAYAR OLMADAN JAILBREAK IOS 10-10.3.3 NASIL YAPILIR

Adım 1; Safari web tarayıcısını başlatın ve totally-not.spyware.lol bu web sitesini açın

Adım 2; Ekran kilidi çubuğuna basılı tutarak sağa doğru kaydırın.

b6PJQG.png

Adım 3; Bekleyin safariyi kapatmayın tamamlamasına izin verin.

dB9k47.png

Adım 4; Cihazınızın yeniden başlatmasını bekleyin.

Adım 5; Hepsi bu kadar! Cydia'yı normalde yaptığınız gibi çalıştırabilirsiniz.

Kullanım videosu;

Kod:
https://twitter.com/twitter/statuses/1036585985021116416

Bu jailbreak aracını kullanarak cihazınıza jailbreak yaptığınız zaman bazı tweakları yüklerken sorun yaşıyorsanız. Jailbreak geliştiricisinin yayınladığı yamayı cydia üzerinden kurabilirsiniz.

Cydia'yı açın.
Meridian Bootstrap paketini yükleyin.
İPhone veya iPad'inizi yeniden başlatın.
Jailbreak işlemini tekrar safari üzerinden yapınız.
Bu kadar basit.

Konuyu açmamda yardımcı olan 'STARK 'a Teşekkürler :):

Son düzenleme:

'Ela

Üye
14 Ocak 2018
200
0
İstanbul
sürümüm 10.3.2 g0blin ile çok basit bir şekilde yaptım. Konun yararlı paylaşımın için teşekkür ederim

'Ela

Üye
14 Ocak 2018
200
0
İstanbul

G0blin jailbreak aracını açtığım zaman uygulama kapanıyor, sorunu araştırdım herkeste mevcut.
İndirip açmayı deneyebilirsin uygulama kapanacaktır.
RC3 gelmesi bekleniyor
pcden yüklerseniz rc2 yi cydia impactor ile rahatca yüklersiniz hocam
jailbreak yapamama sorunudanda 90 saniye kuralını deneyin açıp kapandıkdan sonra goblin app içinde 90 saniye bekleyin sorun çözülücektir

Son düzenleme:

ENİGMA1

Uzman üye
31 Ocak 2016
1,961
39
sürümüm 10.3.2 g0blin ile çok basit bir şekilde yaptım. Konun yararlı paylaşımın için teşekkür ederim

G0blin jailbreak aracını açtığım zaman uygulama kapanıyor, sorunu araştırdım herkeste mevcut.
İndirip açmayı deneyebilirsin uygulama kapanacaktır.
RC3 gelmesi bekleniyor

Konu Çok güzel oldu eline sağlık can dostum :)

Saol Kardeşim :): Cansın :):

Saol teşekkür ederim :):

Elinize sağlık, konu çok güzel olmuş

Saol teşekkür ederim :):

hocam 90 saniye kuralını deneyin açıp kapandıkdan sonra goblin app içinde 90 saniye bekleyin sorun çözülücektir

Sen benim demek istediğimi anlamadın. İndirip deneyebilirsin uygulama arayüzü açılmıyor otomatik olarak uygulama kapanıyor telefon değil !

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.