Yeni pc alacağım.öneriler ve tavsiyeler verir misiniz

Weardlegend

Katılımcı Üye
6 Ocak 2013
768
1
33
İstanbul
Merhaba Tht ailesi.Başlıkta belirttiğim gibi yeni pc alacağım.Yani aslında laptop.Sonra yanlışlık olmasın :mml .Yeni alacağım makineyi okul için ve oyun için kullanacağım.Bilgisayar programcılığı okuyorum ve şuanda gördüğümüz derslerin çoğunluğu photoshop v.b .ileride neler görüceğiz bilemiyorum ama program yazma filan kesin olucaktır.Bu programları rahat bir şekilde kaldırıcak, İşlemci hızı iyi,Ram ve ekran kartı iyi olan bir makine arıyorum.Ve şöyle birşeyde var.Boş zamanlarımda oyun oynarım.Lol ve skill oynuyorum genelde.Yeni alacağım pc ye bunları kesin yükleyeceğim.Bu programlarla birlikte oyunlarıda yüklediğimde sıkıntı çıkartmıcak bir ürün lazım bana.Ve oyunda da grafiği düşürmek zorunda kalmadığım.donma kasma sıkıntısı yaratmayan.

oynadığım oyunların istediği sistem gereksinimleri (minimum)
league of legends

2 GHz işlemci
1 GB RAM (Windows Vista ve 7 kullanıcıları için 2 GB ya da daha fazla RAM)
8 GB boş sabit disk alanı
Shader versiyon 2.0 uyumlu ekran kartı
DirectX v9.0c veya daha üst sürüm desteği
Ekran çözünürlüğü 1920x1200
Windows XP (SADECE Service Pack 3), Windows Vista, Windows 7, Windows 8 veya Windows 10.
SSE2 özellikli ya da üstü işlemci (SSE1 özellikli işlemciler desteklenmemektedir.)

Skill

Pentium4 3,0 GHz
- Windows XP
- GeForce 6600
- 1 GB RAM
- 4 Gb Sabit Disk Alanı
- DirectX 9.0c

Alıcağım ürünün fiyat aralığı. 2000-2500

Marka olarak önceliğim Lenovo.

Casper-toshiba-asus önermeyiniz.

İyi tavsiyeler öneriler gelicektir eminim.Şimdiden teşekkürler.Önerisiyle birlikte neden önerdiğini belirtenlere + yı esirgemiceğim

Weardlegend

Katılımcı Üye
6 Ocak 2013
768
1
33
İstanbul
Lenovo alacağım muhtemelen ya.Ve bir sorum daha olucaktı .Şimdi iki laptop inceledim.Ekran kartları farklı.AMD R5 M430 ekran kartımı daha iyidir yoksa NVIDIA GT920MX ?

SeapHacker

Uzman üye
3 Nis 2016
1,180
2
Bileceksiniz
MkraGM.jpg

Pcmden çok memnunum.Pcnin özelliklerini boşver çok kullanışlı ve temizdir googleye Gİ RE Bİ Lİ YOR !

MenaR

Katılımcı Üye
20 Şub 2012
535
0

Hocam alacağınız bilgisayara karar verdiğinizde birden fazla sitede fiyat araştırması yapın mutlaka vatan ın fiyatları indirime denk getirmezseniz pahalı oluyor

sezgin1444

Kıdemli Üye
3 Şub 2012
3,061
4
f3nr1r@R00T
Outlet olması sorun değilse şuna bak:
Bu arada söylediğin bilgisayarların ikisininde ekran kartı iyi değil. ve Toshiba ve Asus önermeyin demişsinde Toshiba yıllarca kullandım şimdide Asus kullanıyorum hiçbir markaya değişmem(Dell hariç) kendi sınıfındaki iki bilgisayarımıda.

Not: Grundig ve Vestel öneren arkadaş sen ciddi misin? :D

TIKLA

Weardlegend

Katılımcı Üye
6 Ocak 2013
768
1
33
İstanbul

tempatik16

Üye
23 Eyl 2013
225
0
Kostarika
LENOVO IDEAPAD 310 CORE İ5 6200U 2.3GHZ-8GB RAM-1TB HDD-15.6"-2GB-W10 - Vatan Bilgisayar

Dell Inspiron 5567 Intel Core i5 7200U 2.5GHz/3.1Ghz 8GB 1TB Fiyatı

bu ikisi arasında kaldım şimdide.Kafam dellden yana ama dell çok donma ısınma yapıyor diyorlar.Ve çok parça değişimi oluyor.Lenovo daha iyi diyorlar.İki pc den hangisi daha alımlı sizce.Ve dell hakkındaki bu dedikodunun aslı var mıdır ?
Okadar bütçen varsa
Şunlara bi bak fiyat performans ürünüdür
MSI NB CX61 2PC-1494XTR Intel Core i7 4712MQ

Monster Abra A5 V6.2 15.6" bu tam bi canavar ama fiyat 2500 civarında diyer markalar uzun vadede seni üzebilir ayrıca alacağın cihaza ilerde aplikasyon yapabilmesin bu tür cihazlar tercih et o kadar para vereceksen

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.