Yeni telefon alacağım ama eski telefonlardaki dosyaları aktarma sorunu!

kral4fero

Üye
5 Eyl 2009
96
0
Arkadaşlar ben sony xperia z2 kullanıyorum. Bu telefonun 16 gb kendi hafızası olduğu için sistemsel olarak dolmuş durumda. Ben de 64 gb sd kart ile destekledim ve telefonun depolama bölümünden taşınabilecek her şeyi, her uygulama ve fotoğrafı sd karta taşıyorum.
Şimdi huawei nova 5t diye bir telefon almayı düşünüyorum. Çok hoşuma gitti ancak sd kart özelliği yok ve 128 gb.

Bu hususta benim için en önemli şey whatsapp. Whatsapp'ta çok önemli görüşmelerim, vefat eden bir arkadaşımla yaptığım konuşmalar (anı olarak) falan var. Whatsapp'ı bir bütün olarak aynı şekilde yedekleyip yeni telefonda sorunsuz nasıl çalıştırabilirim? Günlük yedekleme yapıyorum arada bir manuel olarak. Bununla ilgili bir şey yapmam gerekiyor mu? Yeni telefonda google hesabımı girmem ve whatsapp'ı yüklemem sadece yeterli olur mu yoksa sd kart'tan bir takım dosyaları bilgisayara kopyalayıp ardından yeni telefonun gerekli dizinlerine mi yapıştırmam gerekiyor?

Bu konu benim için gerçekten çok önemli. Yardımcı olursanız sevinirim.

PW

Katılımcı Üye
2 Ara 2018
793
10
:C / Adobe
Sohbeti Google hesabı üzerinden Google drive yedekleye bilirsiniz.Diğer gerekli dosyaların yedeğini alır SD karta veya online bulut sistemlerine atabilirsiniz.İyi Forumlar :)

kral4fero

Üye
5 Eyl 2009
96
0
Teşekkürler yardımlarınız için. En çok merak ettiğim şeylerden biri şu. Ben whatsapp'ı da yedekleyeceğim tüm sohbetleri ne olur ne olmaz manuel olarak. Hangi dosyaları tam olarak kopyalamam gerek? Data klasöründen neyi almam gerekiyor mesela? Geçen sefer kopyaladığımda Data klasöründen kopyaladığım sohbet dosyalarının okunması için gerekli olan anahtar dosyasını almadığımı falan söylediler çünkü.

Cisco

Üye
22 Nis 2020
123
1
ISTANBUL
Merhaba Alacağın telefon eğer android ise Samsung'un uygulaması olan SMART SWİTCH'i kullanabilirsin tüm verilerini yeni cihazına hızlı bir şekilde aktara bilirsin internetede ihtiyacın olmaz ,istersen aktarmak istediklerinide seçebilirsin .

Son düzenleme:

Reiɴα

Genel Sorumlu
21 Eki 2019
1,704
3,006
Merhaba,

Önemleri sohbetlerini Driveye yedekleyebilirsin. Şahsen ben öyle yapıyorum. Aynı zamanda mesajların google hesabına yedekleniyorsa yeni telefonuna da aynı hesabı bağlarsan mesajların gelir diye biliyorum. Her ihtimale karşı Driveye yedekle :)

kral4fero

Üye
5 Eyl 2009
96
0
Merhaba,

Önemleri sohbetlerini Driveye yedekleyebilirsin. Şahsen ben öyle yapıyorum. Aynı zamanda mesajların google hesabına yedekleniyorsa yeni telefonuna da aynı hesabı bağlarsan mesajların gelir diye biliyorum. Her ihtimale karşı Driveye yedekle :)

Hocam düzenli olarak olmasa da ara sıra otomatik yedekleme yapılıyor. Benim için önemli olan birkaç eski kişiyle olan mesajlarım. Bunları manuel olarak yedeklemem ve diğer kullanacağım android telefona eksiksiz yükleyebilmem için ne yapmam gerekiyor tam olarak?

Reiɴα

Genel Sorumlu
21 Eki 2019
1,704
3,006
Hocam düzenli olarak olmasa da ara sıra otomatik yedekleme yapılıyor. Benim için önemli olan birkaç eski kişiyle olan mesajlarım. Bunları manuel olarak yedeklemem ve diğer kullanacağım android telefona eksiksiz yükleyebilmem için ne yapmam gerekiyor tam olarak?

Yedeklemek istediğiniz sohbete girin daha sonrasında sağ üstte ki üç noktaya tıklayın.

Diğer > Sohbeti Dışa Aktar > Drive'a Kaydet

Adımlarını uyguladıktan sonra sohbetiniz seçmiş olduğun gmaile kayıt olacaktır :)

Derhago1

Üye
29 Nis 2019
232
37
Arkadaşlar ben sony xperia z2 kullanıyorum. Bu telefonun 16 gb kendi hafızası olduğu için sistemsel olarak dolmuş durumda. Ben de 64 gb sd kart ile destekledim ve telefonun depolama bölümünden taşınabilecek her şeyi, her uygulama ve fotoğrafı sd karta taşıyorum.
Şimdi huawei nova 5t diye bir telefon almayı düşünüyorum. Çok hoşuma gitti ancak sd kart özelliği yok ve 128 gb.

Bu hususta benim için en önemli şey whatsapp. Whatsapp'ta çok önemli görüşmelerim, vefat eden bir arkadaşımla yaptığım konuşmalar (anı olarak) falan var. Whatsapp'ı bir bütün olarak aynı şekilde yedekleyip yeni telefonda sorunsuz nasıl çalıştırabilirim? Günlük yedekleme yapıyorum arada bir manuel olarak. Bununla ilgili bir şey yapmam gerekiyor mu? Yeni telefonda google hesabımı girmem ve whatsapp'ı yüklemem sadece yeterli olur mu yoksa sd kart'tan bir takım dosyaları bilgisayara kopyalayıp ardından yeni telefonun gerekli dizinlerine mi yapıştırmam gerekiyor?

Bu konu benim için gerçekten çok önemli. Yardımcı olursanız sevinirim.

Proglamlarla kolayca yedekleme yapabilirsin basit uygulamadır arayüzüde öyle.
L0rCZTqSmf_LFFt-PxKTZRNAv2MJZ5x-SjQV-y90rsTpwMUNYgOX5E_bp_v9kBERGTI=w720-h310-rw

Uygulama adresi;
Buradan girerseniz destek olursunuz:http://indir-torrent.xyz/47r
Kısaltma olmadan:https://play.google.com/store/apps/details?id=com.backupyourmobile

5 Haz 2016
115
0
Merhaba, whatsapp için yedekleme yapmanız yeterlidir ama dikkat edin yedeklemenin bittiğinden emin olun. Google hesabınızla ve aynı numara ile girmeniz yeterli olacaktır. Sd card'a attığınız bilgileri bilgisayara ordanda buluta veyahut telefon elinizdeyse hala direkt olarak DropBox'a veya Mega.nz'ye depolayabilirsiniz. Ardından yeni telefona geçtikten sonra oraya geri gönderim sağlarsınız. Umarım yardımcı olabilmişimdir.
İyi forumlar:)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.