Yeni VIP Üyelik Sistemi

D4D4S

Katılımcı Üye
17 Mar 2017
857
0
Almak isterdim ama para yok :( Keşke olsa da alsam çok güzel bir şeymiş :) Alanlara hayırlı olsun :)

DDATA

Uzman üye
1 Ocak 2016
1,460
1
Bilinmiyor
Rütbeye ait odamı ?? TUTMAZ

Evet,neden olmasın? Oda sistemleri adminler tarafından uygun şekilde açıklanmıştır. Forumda farkındalığınız için büyük bir avantaj.

Üstadım rütbe, nick ve oda işini çıkarırsak öğrenci sisteminden farkı ne vip sisteminin? :)

VİP odalarında yardım alabiliyorsunuz (birebir) hemde odalarda güncel bilgilerde bulunmaktadır.

Forum için hayırlı olsun. Desteklediğim bir proje... :)

Herkes için başarılar.

kenzai

Özel Üye
22 Ara 2010
8,560
29
Trondheim
Microsoft'un Yeni Bilgisayarı, Qualcomm ve ARM Destekli Olacak!

1LbWap.jpg

Microsoft, yeni dizüstü cihazı için çalışmalar yapıyor. Yeni bilgisayarda, telefonlardan tanıdığımız Qualcomm işlemcilerinin kullanılması bekleniyor.

Microsoft ve Qualcomm, 2016 yılının sonlarına doğru Snapdragon benzeri ARM tabanlı bir dizüstü bilgisayar geliştirdiğini açıklamıştı. Windows 10 çalıştıracak bilgisayarları en kısa sürede piyasaya çıkaracaklarını belirten firmalar, yeni bir rapora göre Microsoft’un kendisinin böyle bir cihazı başlatabileceğini doğruladı.

Yeni ARM tabanlı dizüstü bilgisayarların şu anda geliştirildiğini ve bunun arkasında Microsoft ya da Lenovo olduğu belirtilen raporda, bu yılın sonuna kadar cihazın duyurulabileceği açıklandı.

Aynı raporda, bu cihazların yeni Surface modelleri olduğundan bahsediliyor. Microsoft’un yeni bilgisayarı Surface Pro 5’i piyasaya sürmesi, bazı özelliklerin hazır olmadığı için gecikmeye uğramıştı. Dolayısıyla ARM tabanlı yeni bir Surface’e başlayabileceği konuşulan Microsoft, daha önceki Surface modellerinde ARM tabanlı işlemciler kullanıyor. 2012’de piyasaya çıkan orijinal Surface RT ve hemen bir yıl sonra satışa sunulan Surface 2, hem ARM mimarisi taşıyor hem de Windows RT tarafından güçlendiriliyordu.

Yeni Surface bilgisayarlarının Qualcomm’un bu yıl başlattığı yeni ARM aygıtları olacağı konuşuluyor. Telefonlarda en başarılı işlemci olarak gözüken Snapdragon 835, ARM tarafından destekleniyor. Microsoft ve Qualcomm tarafından yayınlanan orijinal demoda, Windows 10’un Snapdragon 820 ile çalıştığını görmüştük. Bu olaydan yola çıkarak, mobil platformlarla ortaya çıkan işlemcilerin yakın bir zamanda Windows 10'u da destekleyeceklerini söyleyebiliriz.

Microsoft Could Launch Surface Laptop Running Windows 10 on ARM

kenzai

Özel Üye
22 Ara 2010
8,560
29
Trondheim
Spider-Man'in Yeni Sanal Gerçeklik Oyunu

lWyNMb.jpg

Spider-Man: Homecoming filminden sonra Sony Pictures'dan yeni bir sanal gerçeklik oyunu geliyor. Ayrıca şimdiye kadarki en yüksek bütçeye sahip VR oyunlarından biri.

Daha önce Spider-Man oyunlarından herhangi birini oynamamış biri yoktur diye düşünyoruz. Fakat bu yeni oyun, diğerlerinden epey bir 'farklı' görünüyor. Yeni VR oyununda, yine eskiden olduğumuz gibi Peter Parker'ı canlandırsak da, bu sefer adeta olayların içinde bulunuyoruz. Sanal gerçeklik gözlükleriyle oynayacağımız yeni oyun, eskilerinden çok daha eğlenceli duruyor.

Belli bir Spider-Man hayranı olduğunu ve çıkacak oyunun nasıl olursa olsun ilgilerini çekeceğini biliyoruz. Fakat bu seferki oyun ile Spider-Man kostümünü giyecekler ve 'kendi' elleriyle ağ fırlatacaklar. Sony Pictures'ın yayınladığı fragmanda da gördüğümüz gibi kullanıcılar, sanal gerçeklik gözlüğü ile düşmanlarını ağlarına bulayabilecekler. Ayrıca oyunun New York'ta geçtiğini ve çatılarda dolaşabileceklerini de hatırlatmakta fayda var.

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=XMb8lXuIio0[/ame]

Elbette bu herhangi bir filmin ya da animasyonun ilk sanal gerçeklik oyunu değil. Daha öncesinde Blair Cadısı'nın ve Lionsgate'in yaptığı Fantastik Canavarlar oyununa şahit olduk. Hatta Disney bile bu işin içindeydi, Star Wars: Force Awakens'ı VR ile tanıtımını yapmıştı.

En yeni Spider-Man VR oyununun her saniyesinde özgürce yönetme hakkımız olmasa da yine de eğlenceli bir zaman geçirmek isteyenlerin tercihi olacaktır. Oyun, 30 Haziran'da Oculus, Vive ve PlayStation VR platformları için yayınlanacak. Ancak daha erken denemek isteyenler Barcelona'da gerçekleşecek CineEurope fuarında bizzat deneyebilirler.

'Spider-Man' is the latest big-budget flick to get a VR tie-in

kenzai

Özel Üye
22 Ara 2010
8,560
29
Trondheim
Aziz Sancar, Evrim Tartışmalarına Konusunda Görüşlerini Paylaştı

Ln48Rj.jpg

Gururumuz Aziz Sancar, son zamanlarda iyice harlanan evrim tartışmaları konusunda fikirlerini paylaştı.

Nobel ödülü kazanarak hepimize büyük bir gurur yaşatan dünya çapında ünlü Türk bilim insanı Prof.Dr.Aziz Sancar, yeni bir başarıya daha izma attı. Sigara kullanımının insan DNA'sına nasıl zarar verdiği konusu üzerine bir çalışma yapan Sancar, bu çalışmada elde ettiği sonuçlar ile sigara kullanan kişileri bu alışkanlıklarından, bilimsel veriler dahilinde vazgeçirmeyi umut ediyor.

Türkiye'nin Bakü Büyükelçiliğinde düzenlenen programda konuşan Sancar, programa katılan öğrencilere iki tavsiyede bulundu; siyasetle uğraşmayın ve sigara içmeyin.

Kuzey Carolina Üniversitesi'nde yürüttüğü çalışma sonucunda sigara kullanımının insan DNA'sına verdiği zarara dair önemli bulgular elde eden Sancar, ses getiren bu çalışması hakkında şunları söyledi:

"Nobel aldıktan sonra araştırma yapmak çok zor çünkü çok istek oluyor fakat ben her isteğe 'Evet' demedim, fuzuli işlerle uğraşmadım, çalışmalarıma devam ettim ve bu önemli araştırma ortaya çıktı. Sigaranın zararlı olduğu yıllardır söyleniyor. Çok insanımız sigara içiyor. Kanser kaynaklı ölümlerin yüzde 30'u sigaradan oluyor. Bizim araştırmamızda ulaştığımız sonuç şu: İnsan genomunda 6 milyar ünite var. Sigaranın tüm bu 6 milyar ünitede oluşturduğu zararın haritasını çıkardık. İnşallah bunu görünce insanlarımız korkar ve sigarayı bırakır."

r2VXN7.jpg

Evrim tartışmaları gereksiz!

Sancar'ın programında yeni çalışması kadar nobel ödülünden sonra özellikle ülkemizde tekrar gündeme gelen evrim teorisi de gündemdeydi. Uzun bir süre ülkemizde tartışılan ve hala bu tartışmaların devam ettiği evrim konusuna, bir öğrencinin din ile bilim arasındaki ilişki üzerine sorduğu sorudan değinen Sancar, "Ben Müslümanım ve Müslüman olduğumu her yerde söylüyorum. Müslümanlığımla övünüyorum. Türkiye'deki evrim tartışmaları beni çok üzdü. Türkiye'nin çok sorunu var. Ben Allah'a inanıyorum. İsteyen evrime inanır, isteyen inanmaz fakat bunu kalkıp büyük devlet, millet sorunu yapıp kavga ederek bütün enerjimizi boşa harcıyoruz." ifadelerini kullandı.

vpLVEz.png

Şimdi arkadaşlar Aziz Sancar'ı koyu "yaratılışçı" yaparak övünecek ve akıllarınca materyalist insanlara laf sokma yarışına girecekler.

Adam evrim var dememiş. Evrim yok da dememiş. Evrimle ilgili herhangi bir fikir üretmemiş. Sadece Evrim vardır-yoktur tartışmalarının gereksiz olduğunu vurgulamış. Aslında doğru demiş. Batı Hristiyan dünya, tam olarak Aziz Sancar'ın ilkesiyle bugünlere geldi. Din ile bilim arasındaki kavga batıda çok uzun zaman önce bitti. Şimdi din ayrı, bilim ayrı yaşanıyor. Güzel bir düşünce.

Fakat "evrime inanmak" hoş bir tabir değil. Evrim bir din-inanç değil ki.

kenzai

Özel Üye
22 Ara 2010
8,560
29
Trondheim
Facebook'tan Video Yaratıcıları için Devrim Niteliğinde Uygulama: Facebook Mentions!

XXL5Z3.jpg

Facebook, yılın ilerleyen zamanlarında sadece video yaratıcılarının kullanabileceği yeni bir uygulama çıkarmayı planladığını açıkladı. Ancak uygulama, sadece doğrulanmış hesaplar tarafından kullanılabilecek.

Facebook, kullanıcılarını mutlu edebilmek için elinden gelen her şeyi deniyor. Bu yılın ilerleyen zamanlarında, tamamen yeni bir uygulama çıkarmayı düşündüğünü açıkladı. Facebook Mentions, temel anlamda yalnızca gazeteciler, ünlüler ve diğer çevrimiçi etkileşim sahiplerine ait doğrulanmış hesaplar için kullanılabilecek bir uygulama olacak ve videolar kolay bir şekilde oluşturularak hayranlarla paylaşılabilecek.

Facebook Mentions'ın, yeni video oluşturma uygulamasının Facebook Live'a erişim özelliğine ek olarak, videolara özel tanıtımlar ve çıkışlar, özel çıkartmalar, özel çerçeveler ve daha fazlası gibi araçları içeren yeni bir 'yaratıcı kiti'ne sahip olduğu söyleniyor. Uygulama ünlülere yönelik olduğundan, ünlülerin Facebook, Instagram ve Messenger'da hayranları ve takipçileriyle etkileşimde bulunabileceği bir Topluluk sekmesi de yer alacak.

Dünyanın dört bir yanından video yaratıcılarının gösterilerini tanıtmaya yarayacak ve hayran kitlesiyle buluşarak yeni fikirler edinmek için işe yarayacak olan uygulama, VidCon'da tanıtıldı. Ayrıca daha fazla yaratıcı videolar çekmek için de kesin bir fırsat. Örneğin, Periscope bu hafta Süper Kalpler programını açıkladı ve Instagram, canlı videoların 24 saat sonra tekrar oynatılmasını sağladı. Bu tarz gelişmeler devam ederken elbette Facebook da boş duramazdı.

Facebook’s latest app is designed just for video creators

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.