Yerli Mesajlaşma Uygulaması "Dedi" Yayınlandı !

sosyalmedya

Katılımcı Üye
1 Tem 2018
376
0
İP Adresim
Sakin bir zamanda uygulamayı araştırmayı ve elden geçirmeyi düşünüyorum. Ancak şu var ki, Trafiğin yurt dışında kalmasındansa kendi ülkemizde kalması çok daha makul. Diğer yandan İp adresleri kayıtta tutulabilir. Ancak yazışmalar ve kişiler kaydolmayabilir belki. Tam kestiremiyorum durumu. Arka Kapı dergisi 3. sayısında sohbet uygulamalarının güvenliğini kriterlendirmişti. Onun gibi bir analiz çıkartılması iyi olacak. Öte yandan bakalım topluma entegre edebilecekler mi bu projeyi... Kaldı ki değişime çok da açık değiliz ne yazık ki.

Tasarımı ve ismine olumsuz yorum yapılmış ancak bence ismi fena değil. İngilizce baktığınızda WhatsApp da bir espriye sahip. Tasarım konusunda bence çıkış olarak oldukça başarılı. Sade, ihtiyacı karşılıyor, ferah... Ancak yeterli değil. Çok başka şeyler yapmaları gerekecek. Bip kullanıcısı değilim ancak takip ettiğim bir uygulama. En azından o kıvamda bir şey olmasını isterim.

Basit de olsa, bu ülkede girişimlerin başladığını görmek beni mutlu ediyor. Umarım bu seviyede kalmayız. Bu yazılım projeleri daha sağlam temellere oturur ve daha ciddi yatırımlar alır.

Komutanım öncelikle ilgili açıklamanız için teşekkür ederim. Benim de tek temennim trafiğin Türkiye'de kalması. Türk yazılımı olduğu için bence sonuna kadar da desteklememiz gereken bir proje.

WhatsApp varken tutmaz

Türk yazılımı varken de WhatsApp kullanılmaz. :))

"Tranquila

Uzman üye
20 Ağu 2017
1,973
3
6
Trabzon
Hemen İndirmem lazım ama sorun mesaj atacak biri yok :D

Trend olan haberleşmede 6 numara iyi tuttu insallah böyle devam eder

Moderatör tarafında düzenlendi:

Korkunç Abdül

Katılımcı Üye
1 May 2018
295
0
Birazcık özenilmesi halinde Türk yapımları da tutacaktır elbette. Bu nasıl bir site tasarımı ve nasıl bir uzantıdır!

SLL Sertifikası bir olmayan bir sitenin, yapımın uygulaması ne kadar güvenilir olur acaba ?
WhatsApp'ın sitesine bak, bir de bunların sitesine...

4 Tane butonu eklemeleri acaba kişilere zahmet olmuş mu ?

Yaratıcı, özgün ve daha göze hitap eden tasarımların ortaya çıkmasını umut ediyorum. Bu tarz (ç)alıntı uygulamalar ile bir yere gelemezler. "Geliyoo" gibi!

Güvenirliği hakkındaki şahsi fikrim ise, kesin güvenilir değildir.

Güzel yarınlarda buluşmak dileğiyle.

sosyalmedya

Katılımcı Üye
1 Tem 2018
376
0
İP Adresim
Yaani gibi olmasın bu da :trl

Umarım olmaz.

Birazcık özenilmesi halinde Türk yapımları da tutacaktır elbette. Bu nasıl bir site tasarımı ve nasıl bir uzantıdır!

SLL Sertifikası bir olmayan bir sitenin, yapımın uygulaması ne kadar güvenilir olur acaba ?
WhatsApp'ın sitesine bak, bir de bunların sitesine...

4 Tane butonu eklemeleri acaba kişilere zahmet olmuş mu ?

Yaratıcı, özgün ve daha göze hitap eden tasarımların ortaya çıkmasını umut ediyorum. Bu tarz (ç)alıntı uygulamalar ile bir yere gelemezler. "Geliyoo" gibi!

Güvenirliği hakkındaki şahsi fikrim ise, kesin güvenilir değildir.

Güzel yarınlarda buluşmak dileğiyle.

Ümidim geliştirilmesi yönünde. Umarım tasarım ekibi ve yazılım gerekli çalışmayı yapar.

'Leo

Uzman üye
17 May 2018
1,357
4
Biz destek vermezsek zaten tutmaz. Türkiye de yapıldıysa yine biz kullanmalıyız ki Türk yazılımcılar da işine daha çok versin kendini.

Doğru Söylüyorsunuz affola fakat Önünde Whatsapp gibi bir program tabiki destek vermeliyiz ama Reklamı Yapılmazsa Tutmaz iyi forumlar kusuruma bakmayın ..

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.