# YI Technology Hacked #

Yeni Kullanıcıyım Ben

Katılımcı Üye
11 Ara 2022
795
301
Matrix
Okudum ama bana hala şu an ki yaptıkları saldırı çok saçma geliyor. Subdomaini sözde "hacklemiş" bile olsa datalarına ulaşabilir. Teknoloji sitesi olacak ve sub domaini "ID" olacak ve MySQL falan kullanmayacak bu biraz uçuk geliyor. Yaptığı saldırı sub domain Takeover olduğu için verileri istese de paylaşamaz. Sadece gösteriş olsun diye ya İndex atar.
Ama buda bir hack.
Niye saçma geliyor anlamadım?
Gösteriş olsa bile buda bir hacktir sonuçta sitenin admin panelini bulmuş en zor kısmı zaten ad ve şifre.Çeşitli bazı hatalardan bulmuştum ben admin paneli ve şifresini.
Buda bir hack ve ilk yarım hackim sayılabilir.

Yeni Kullanıcıyım Ben

Katılımcı Üye
11 Ara 2022
795
301
Matrix
Neden daha iyisini sen yapmıyorsun güzel kardeşim yapabiliyorsan icraatı beğenmiyorsan senin icraatı görelim
Katılıyorum belki paylaşan adam 3 aydır kusursuz bir şekilde bu planı hazırladı uğraştı.Sql açığından başka açıklarda var benimde serüvenim oldu sanki yarım kalmış hack gibi ama admin paneli ve şifresini bulmuştum ve güzel bir şekilde bildirmiştim.
Mesela nasıl buldum o sitenin ip adresini yazınca ....ID gibi bir şey çıkmıştı ve içinde şifre vardı.Yani bir sitede herşey olabilir.Her şeyi detayıyla AA bu önemsiz geçeyim diyeceğin hiçbirşey olmaması lazım belki önemsiz dediğin yerde bir açık var nereden biliyorsun?Ve biraz inanması zor ama 3 aydır ben o yeri bulmak için uğraşmıştım ama şans eseri yazınca çıkmıştı.Şimdi olamaz demeyin herkes yazar ip yi çıkar yalandır demeyin belki adamlar şifreyi unutmayalım diye servera gömdü.Veya önlem almak isterken ufak bir kod hatası yaptı.Bilemezsiniz.

JohnWick51

Uzman üye
20 Mar 2022
1,867
770
28
Saldırı Timleri adına Çin merkezli YI Technology (Xiaoyi)
isimli teknoloji üretim şirketinin subdomaini hacklenmiştir.

yi-technology-logo.jpg

ZONE
Ellerinize saglik

ByRoots

Yeni üye
1 Nis 2023
10
8
Ama buda bir hack.
Niye saçma geliyor anlamadım?
Gösteriş olsa bile buda bir hacktir sonuçta sitenin admin panelini bulmuş en zor kısmı zaten ad ve şifre.Çeşitli bazı hatalardan bulmuştum ben admin paneli ve şifresini.
Buda bir hack ve ilk yarım hackim sayılabilir.
Girdiğim sistemleri görseydin bunların ne kadar boş olduğunu görürdün dostum ama emin ol ki bunlar sadece birer gösteriş. Emek var yine de ellerine sağlık.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.