"yöneticiniz tarafından devre dışı bırakıldı" hatası

26 Kas 2022
201
39
Yolumu kaybettim
Merhaba bir oyun da hata alıyordum ve görev yöneticisinden bir ayar yapıcaktım ki hata aldım "görev yöneticisi yöneticiniz tarafından devre dışı bırakıldı" hatası daha sonra hatayı çözmek için Windows+R yapıp "regedit" yazdım fakat yine aynı hatayı aldım yani özet olarak windowsun çoğu servisinde "........ yöneticiniz tarafından devre dışı bırakıldı" diyor nasıl çözerim

Çözüm
Merhaba,

Aşağıdaki adımları izleyerek "Yöneticiniz tarafından devre dışı bırakıldı" hatasını çözebilirsiniz:

Yönetici yetkilerine sahip bir hesap kullanın: Eğer standart bir kullanıcı hesabı kullanıyorsanız ve "Yöneticiniz tarafından devre dışı bırakıldı" hatası alıyorsanız, yönetici yetkilerine sahip bir hesap kullanmaya çalışın. Yönetici yetkilerine sahip bir hesapla oturum açarak, gereken izinlere sahip olabilirsiniz.

UAC (Kullanıcı Hesabı Denetimi) ayarlarınızı kontrol edin: Kullanıcı Hesabı Denetimi (UAC), Windows işletim sisteminde güvenlik seviyesini artırmak için kullanılan bir özelliktir ve yönetici yetkisine sahip bir kullanıcı hesabı olsa bile bazı işlemleri onaylamanız gerekebilir...

Yusuf Walker

Katılımcı Üye
1 Ocak 2019
673
425
Trabzon
Merhaba,

Aşağıdaki adımları izleyerek "Yöneticiniz tarafından devre dışı bırakıldı" hatasını çözebilirsiniz:

Yönetici yetkilerine sahip bir hesap kullanın: Eğer standart bir kullanıcı hesabı kullanıyorsanız ve "Yöneticiniz tarafından devre dışı bırakıldı" hatası alıyorsanız, yönetici yetkilerine sahip bir hesap kullanmaya çalışın. Yönetici yetkilerine sahip bir hesapla oturum açarak, gereken izinlere sahip olabilirsiniz.

UAC (Kullanıcı Hesabı Denetimi) ayarlarınızı kontrol edin: Kullanıcı Hesabı Denetimi (UAC), Windows işletim sisteminde güvenlik seviyesini artırmak için kullanılan bir özelliktir ve yönetici yetkisine sahip bir kullanıcı hesabı olsa bile bazı işlemleri onaylamanız gerekebilir. UAC ayarlarını kontrol ederek, izinleri doğru bir şekilde yapılandırabilir ve "Yöneticiniz tarafından devre dışı bırakıldı" hatasını giderilebilir.

Grup Politikalarını kontrol edin: Yönetici tarafından kısıtlanmış olabilirsiniz. Grup Politikaları, yöneticilerin kullanıcıların erişebileceği kaynakları ve yapılandırmaları sınırlamalarına izin veren bir Windows özelliğidir. Grup Politikalarınızı kontrol ederek, belirli bir işlemi yapmak için gerekli izinleri alabilirsiniz.

Başka bir yönetici hesabı kullanın: Eğer yöneticiniz tarafından devre dışı bırakıldı hatası alıyorsanız ve yönetici yetkilerine sahip bir hesap kullanıyorsanız, farklı bir yönetici hesabı kullanmayı deneyebilirsiniz. Bu hesap, daha yüksek izinlere sahip olabilir ve işlemi gerçekleştirmenize izin verir.

Yardım isteyin: Eğer yukarıdaki adımları denemenize rağmen "Yöneticiniz tarafından devre dışı bırakıldı" hatasını çözemiyorsanız, sistem yöneticinize veya IT destek bölümünden yardım isteyin.

İyi forumlar.

Çözüm

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.