YouTube İçin Çalışan Reklam Engelleme Aracı Var Mı?

kuantium

Yeni üye
18 May 2021
6
2
Selamünaleyküm kolay gelsin
Youtube biliyorsunuz şu adblock işine kısıtlama falan getirdi
Youtube nin radarına girmeyecek bi adblocker öneriniz var mı ya da script kullanarak falan bi şekil saklayabilir miyim adblock u?
Saygılarımla...

Çözüm
Cevap veren herkese teşekkür ederim öncelikle , dediğiniz gibi ublock u kurdum. Youtube onu da fark etti , bunun için de ublock ayarlarına gidip "My filters" kısmına;

"youtube.com##+js(set, yt.config_.openPopupConfig.supportedPopups.adBlockMessageViewModel, false)

youtube.com##+js(set, Object.prototype.adBlocksFound, 0)

youtube.com##+js(set, ytplayer.config.args.raw_player_response.adPlacements, [])

youtube.com##+js(set, Object.prototype.hasAllowedInstreamAd, true)"

bu script i yapıştırdım.

İşe yaradı bunu da deneyebilirsiniz faydalı olur diye yazayım dedim.
Oturum açık olmadığında bazen sıkıntı olabiliyor , oturum açık halde kullanmanızı tavsiye ederim
Tekrardan teşekkürler , kolay gelsin ;)

'Albatros

Anka Team Junior
7 Mar 2023
1,352
869
anka.html
uBlock origin kullanabilirsin. Ne kadar işe yarar bilmiyorum.
Önerim Youtube Premium satın almanız geri kalan siteler için uBlock origin eklentisini kullanabilirsiniz. Kendimde kullanmaktayım. Tekrar dediğim gibi Youtube premium kullandığım için uBlock origin reklamları engelleyebilirmi bilmiyorum ama diğer sitelerde engelliyor.

'Anka

Basın&Medya Ekibi Kıdemli
8 Eyl 2021
3,345
2,521
Aleykümselam. Evet, YouTube son zamanlarda adblocker'ları kısıtladı ve videoların izlenmesini engelleyebiliyor. Ancak, yine de bazı adblocker'lar ve script yöntemleri kullanarak reklamları engellemek mümkün olabilir.

1. Ublock Origin
2. Adblock for YouTube
3. Script yöntemi;
Bunun için tarayıcı geliştirme araçlarına ulaşmanız gerekebilir. Yöntem tarayıcıya göre değişiklik gösterebileceği için, tarayıcınız için "YouTube reklamlarını engelleme script" gibi bir arama yaparak araştırma yapabilirsiniz.

Ancak bu yöntemlerin her zaman %100 çalışması garanti edilemez.

Saygılarımla,
'Anka

kuantium

Yeni üye
18 May 2021
6
2
Cevap veren herkese teşekkür ederim öncelikle , dediğiniz gibi ublock u kurdum. Youtube onu da fark etti , bunun için de ublock ayarlarına gidip "My filters" kısmına;

"youtube.com##+js(set, yt.config_.openPopupConfig.supportedPopups.adBlockMessageViewModel, false)

youtube.com##+js(set, Object.prototype.adBlocksFound, 0)

youtube.com##+js(set, ytplayer.config.args.raw_player_response.adPlacements, [])

youtube.com##+js(set, Object.prototype.hasAllowedInstreamAd, true)"

bu script i yapıştırdım.

İşe yaradı bunu da deneyebilirsiniz faydalı olur diye yazayım dedim.
Oturum açık olmadığında bazen sıkıntı olabiliyor , oturum açık halde kullanmanızı tavsiye ederim
Tekrardan teşekkürler , kolay gelsin ;)

Çözüm

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.