Youtube Kanalımı Daha iyi nasıl yapabilirim !!

seoyesmen

Yeni üye
8 Tem 2021
16
1
25
Merhaba Değerli Turkhacteam üyeleri sizlere bir konu hakkında danışmak ve bilgi almak istedim Youtube kanalımı kısa sürede nasıl daha verimli daha etkili bir kanal haline getirebilirim Engin bilgilerinizden tecrübelerinizde bir şeyler aktarabilirseniz çok sevinirim ---SEOYESMEN---

Çözüm
YouTube Kanalı Nasıl Geliştirilir? – YouTube, aylık 2 milyardan fazla kullanıcısı ile dünya çapında en çok ziyaret edilen 2. İnternet sitesi konumundadır ve tüm dünyada en çok kullanılan video platformudur. Bu denli popüler bir platformda bir kanal açmak ve büyütebilmek, herhangi bir sınır olmaksızın milyonlarca kişiye hitap etme fırsatı elde edebilmek anlamına gelebilir. Bir YouTube kanalı başta yalnızca ufak bir takipçi kitlesi kazanmanızı sağlarken, pes etmeyip devam ettiğiniz takdirde ilerleyen dönemlerde ise hem reklamlar hem de büyük sponsorluk anlaşmaları sayesinde ciddi bir gelir elde etmenizi sağlayabilir.

Bir YouTube Kanalı Nasıl Geliştirilir?​

1- İlgi Çekici Başlıklar Kullanın​

...

THT-Erdemir

Yeni üye
8 Tem 2021
10
1
2
YouTube Kanalı Nasıl Geliştirilir? – YouTube, aylık 2 milyardan fazla kullanıcısı ile dünya çapında en çok ziyaret edilen 2. İnternet sitesi konumundadır ve tüm dünyada en çok kullanılan video platformudur. Bu denli popüler bir platformda bir kanal açmak ve büyütebilmek, herhangi bir sınır olmaksızın milyonlarca kişiye hitap etme fırsatı elde edebilmek anlamına gelebilir. Bir YouTube kanalı başta yalnızca ufak bir takipçi kitlesi kazanmanızı sağlarken, pes etmeyip devam ettiğiniz takdirde ilerleyen dönemlerde ise hem reklamlar hem de büyük sponsorluk anlaşmaları sayesinde ciddi bir gelir elde etmenizi sağlayabilir.

Bir YouTube Kanalı Nasıl Geliştirilir?​

1- İlgi Çekici Başlıklar Kullanın​

youtube başlıkları
ezyshoot.com
Bir YouTube Kanalı Nasıl Geliştirilir sorusunun ilk cevabı tabii ki ilgi çekici başlıklar… Kullanıcıların YouTube’da gezinirken denk geldiği ilk şey bir videonun başlığı ve küçük resmidir. Videonun başlığı ilgi çekici ve son derece açıklayıcı olduğu takdirde diğer videolara kıyasla daha fazla rağbet görecektir. İlgi çekici başlıklar ile videolarınızın izlenme sayısını arttırabilir, abone kitlenizin oluşmasını sağlayabilirsiniz.

2- Küçük Resimler ile Youtube Kanalı​

Videolarınızda kullandığınız başlıklardan sonra en ilgi çekici olan detay küçük resim kullanımıdır. Video kapaklarında kullanacağınız küçük resimler, ilgi çekici olduğu kadar aynı zamanda video içeriğini de yansıtmalıdır. Küçük resim ve video başlıklarının, dışarıdan bakıldığı zaman videolarınızın kimliği olduğunun farkında olmalı ve ona göre kaliteli seçimler yapmalısınız.

3- Youtube Kanalı Profil Detayları​

youtube profil
seosefi.com

Youtube profilinizde doldurmanız gereken birçok detay bulunmaktadır. Hakkında kısmı, kanal kapak fotoğrafı ve profil resmi, sosyal medya linkleri, oynatma listeleri, anahtar kelime hazneleri gibi birçok bölümü doldurmalısınız. Bu tür detaylar Youtube kanalınızı tanıtmada başlangıç aşamasıdır.

Anahtar kelime bölümlerini doldurarak Youtube kanalınızın SEO açısından güçlendirebilir, hedef içeriklerinizde sıralamaya dahil olabilirsiniz. Oynatma listeleri oluşturarak videolarınızı kategoriler haline getirmeniz, hem düzen açısından hem de kullanıcı kolaylığı açısından son derece önemlidir. Oynatma listeleri sayesinde takipçileriniz kategoriler halinde düzenlenen videolarınız arasında hızlı ve kolay bir şekilde gezinebilir.

4- İçeriklerin Gücü​

Bir youtube kanalının büyümesindeki en önemli faktörü içerik olarak düşünebiliriz. Youtube’da içerikler ise videolardan oluşmaktadır. Dolayısıyla özenilmiş, kaliteli, özgün ve benzersiz videolar oluşturmanız büyük kitlelerin dikkatini çekebilmeniz açısından oldukça önemlidir. Videolarınızın özgünlüğü ve kalitesinin yanı sıra görüntü kalitesi de oldukça önemlidir. HD formatta çekeceğiniz videolar, abonelerinizin kaliteli bir seyir deneyimi yaşamasını sağlayacaktır.

youtube-kanakinasil-gelistirilir-sosyal-medya
@unsplash

5- Sosyal Medya​

Youtube ile sosyal medyayı bir bütün olarak düşünmelisiniz. Youtube kanalınızdaki sosyal medya bölümü sayesinde abonelerinizin sosyal medyada da takipçiniz haline gelmesini sağlayabilirsiniz. Sosyal medya üzerinden de takipçilerinize kanalınızdaki yeni video ve etkinlikler gibi durumları bildirerek aktifliği üst düzeyde tutmalısınız. Ayrıca sosyal medyayı aktif kullanıyor oluşunuz, SEO açısından youtube kanalınızı oldukça güçlendirecektir.

6- Hashtag ve Etiket Kullanımı​

hashtag
journo.com.tr
Videonuzun içeriği hakkında bilgi veren etiket ve hashtagler kullanmanız, videonuzun içeriği hakkında insanların bilgi sahibi olmasını sağlayacağı gibi aynı zamanda SEO açısından da kanalınızı destekleyecektir.

Kaynak : YouTube Kanalı Nasıl Geliştirilir?

Çözüm

EX

Deneyimli Moderatör
29 Mar 2020
1,962
5
1,289
Öncelikle kanal adına bir amaç belirlemeniz ve bunun üzerine soru sorup düşünmeniz gerekirdi. Siz sorunuz da bile amacınızı ifade etmediiz. Buradan anlaşılan sizin kazanç amacı güdme durumunuz olur. Daha iyi anlaşılması için şöyle ifade edeyim. Kanalda ne yapacaksınız? İçerik üretiminiz veya bir konuda beceriniz var mı? Misal ki oyun.

Genel olarak cevap vermek gerekirse, yapılacak her koşul içerik üretiminde özgün ve yenilikçi olmanız gerekir. Başkalarının içerikleri ile değil. Aynı şekilde medyayı çok iyi bir şekilde takip etmek zorundasınız ki belirli kişiler bunun için asistan alıyor. Önceliğiniz alanınızı belirlemek ve bunun akabinde çeşitli örnek kanalları inceleyecek kendinizı geliştirmek olacaktır. Teknik bir cevap arıyorsanız ilk cevap Postu bunun için ideal.

seoyesmen

Yeni üye
8 Tem 2021
16
1
25
Öncelikle kanal adına bir amaç belirlemeniz ve bunun üzerine soru sorup düşünmeniz gerekirdi. Siz sorunuz da bile amacınızı ifade etmediiz. Buradan anlaşılan sizin kazanç amacı güdme durumunuz olur. Daha iyi anlaşılması için şöyle ifade edeyim. Kanalda ne yapacaksınız? İçerik üretimimiz veya bir konuda beceriniz var mı? Misal ki oyun.

Genel olarak cevap vermek gerekirse, yapılacak her koşul içerik üretiminde özgün ve yenilikçi olmanız gerekir. Başkalarının içerikleri ile değil. Aynı şekilde medyayı çok iyi bir şekilde takip etmek zorundasınız ki belirli kişiler bunun için asistan alıyor. Önceliğiniz alanınızı belirlemek ve bunun akabinde çeşitli örnek kanalları inceleyecek kendinizı geliştirmek olacaktır. Teknik bir cevap arıyorsanız ilk cevap Postu bunun için ideal.
Merhaba öncelikle geri dönüşünüz için Teşekkür ederiz Hocam Yemek TV Kanalımın Konsepti Yemek üzerine olduğu için düzenli olarak yemek tarifi içeriği paylaşmaktayım 1 Aydır Sadece 86 Takipçiye ulaştım Kanalımı ilerletmeye çalışıyorum umarım siz değerli bilgili insanların deneyimleriyle daha iyi bir konuma getirebileceğimi düşünüyorum https://www.youtube.com/channel/UChIXjir2pUm4W-7nio0uKBQ Kanal linkim inceleyebilirsiniz

AXPA

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
2,340
2
152
New World
Merhaba,

Bir heves ile başlayan tüm projeler yok olmaya mahkumdur. Bu nedenle projenizin bir amacı ve işleyiş protokollerine (kurallarına) ihtiyacı vardır. Bu amaç ve kurallar ile bezenmiş projeniz zaman içinde olgunlaşacak ve hedeflediği kriterlere ulaşacaktır.

Bu yönde EX Komutanınızın deneyimlerinden yararlanabilirsiniz.

Bilginize,

EX

Deneyimli Moderatör
29 Mar 2020
1,962
5
1,289
Merhaba öncelikle geri dönüşünüz için Teşekkür ederiz Hocam Yemek TV Kanalımın Konsepti Yemek üzerine olduğu için düzenli olarak yemek tarifi içeriği paylaşmaktayım 1 Aydır Sadece 86 Takipçiye ulaştım Kanalımı ilerletmeye çalışıyorum umarım siz değerli bilgili insanların deneyimleriyle daha iyi bir konuma getirebileceğimi düşünüyorum https://www.youtube.com/channel/UChIXjir2pUm4W-7nio0uKBQ Kanal linkim inceleyebilirsiniz
İnceledim. Öncelikle konseptin güzel ve zor. Videolar size mi ait yoksa dışarıdan bir içerik ve sadece kurgu montajı mı bilmiyorum ve yanlış anlamayın. Gördüğüm kadarı ile bazı video izlenimleriniz bu durumunuza göre kötü değil. Hashtag kullanımınız çok az. Halbu ki yemek alanında birden çok popüler Hashtag bulabilirsiniz.

Ek olarak da bazı yemek kanalları, sayfaları ile anlaşabilir ister reklam ister ortak bir çalışma teklifi yürütebilirsiniz. Her şey para değil şans da önemli şüpheniz olmasın.

seoyesmen

Yeni üye
8 Tem 2021
16
1
25
İnceledim. Öncelikle konseptin güzel ve zor. Videolar size mi ait yoksa dışarıdan bir içerik ve sadece kurgu montajı mı bilmiyorum ve yanlış anlamayın. Gördüğüm kadarı ile bazı video izlenimleriniz bu durumunuza göre kötü değil. Hashtag kullanımınız çok az. Halbu ki yemek alanında birden çok popüler Hashtag bulabilirsiniz.

Ek olarak da bazı yemek kanalları, sayfaları ile anlaşabilir ister reklam ister ortak bir çalışma teklifi yürütebilirsiniz. Her şey para değil şans da önemli şüpheniz olmasın.
Öncelikle ilgi alakanız için çok teşekkür ederiz Hocam . Elimden geldiği kadar içerik üretmeye belli bir kitle elde ettikten sonra daha kapsamlı daha etkili videolar çekmeyi düşünüyorum alan adını benden önce biri almış www.yemektv.com diye yabancı biri fakat ınstagram hesabını daha önce almıştım öğrenci olduğum için o dönemlerde alan adını alamamıştım www.yemektv.net alan adını aldım umarım projemi ileri taşıyabilirim Teşekkür ederiz tecrübelerinizi aktardığınız için

EX

Deneyimli Moderatör
29 Mar 2020
1,962
5
1,289
Öncelikle ilgi alakanız için çok teşekkür ederiz Hocam . Elimden geldiği kadar içerik üretmeye belli bir kitle elde ettikten sonra daha kapsamlı daha etkili videolar çekmeyi düşünüyorum alan adını benden önce biri almış www.yemektv.com diye yabancı biri fakat ınstagram hesabını daha önce almıştım öğrenci olduğum için o dönemlerde alan adını alamamıştım www.yemektv.net alan adını aldım umarım projemi ileri taşıyabilirim Teşekkür ederiz tecrübelerinizi aktardığınız için
Başarılar dilerim, gönlünce olsun.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.