YouTube Kullanıcılarına Etkisi | SMK

'TÜRKÇÜ

Kıdemli Üye
3 Haz 2017
2,064
0
YouTube'un popülerliği birçok YouTube kullanıcısının İnternet'te ün kazanmasına neden olmuştur. Bu kullanıcılar kendi ülkelerindeki videoları ile farklı yollarla ünlenmişlerdir.


YouTube'un en fazla takip edilen 10 üyesinden biri olan, İngiltereli 79 yaşındaki pansiyon işletmecisi Geriatric1927, bir hafta içinde sitede ünlenmiştir. Diğer kullanıcılara İnternet ünü farklı yollarla gelmiştir.


Örneğin


YouTube kullanıcısı Massachusettsli eski resepsiyonist Brooke Brodack, NBC'nin bir programına 18 aylık sözleşme imzalamıştır. YouTube'un en fazla takip edilen kullanıcısı lonelygirl15'in de gerçekte Yeni Zelandalı bir aktris olan Jessica Lee Rose olduğu ve videolarını birkaç film yönetmeni ile yaptığı açıklanmıştır.YouTube aynı zamanda başarılı müzisyenlerin yetişmesine olanak vermiştir. (Terra Naomi ve koşu bantı kullanarak klip çekmiş olan OK Go)Türk kullanıcılarına etkisi


Ülkemizde de Almanya'da yaşayan Türk grubu Grup Tekkan'ın Almanca müzik klipleri( Wo bist du mein Sonnenlicht) şimdiye kadar sitede en fazla izlenen 100 video arasında yer almıştır. Cenk ve Kemal adlı iki arkadaşın birlikte yorumladığı Barbie girl ile ( Turkish Barbie Girl), Deli grubu'nun bir hayranı ÖSYM şarkısı ile, batesmotelpro kullanıcısı da Fransızca şarkılardan söylediği " Bana Kitap Al"(Ne me quitte pas) ve " Sütü Seven Kamyoncu"(Si tu savais) ile ünlenmiştir.


Kaynak: Vikipedi
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.