Youtube Telif Hakkı İhtarında Bulunma/Furkan1214

24 Ara 2015
106
0
Türkiye
Creative Commons Atıf lisansı (yeniden kullanılabilir)

bunun yerine standart yotube lisansimi alıcaz vide paylasırken

i6cl0j

https://prnt.sc/i6cl0j

Zeccry

Kıdemli Üye
24 Eki 2015
2,675
1
Geldim Ben ?
mesela bi dizi fragamnı atık o lısansı alsak bize telif atamazlarmı ve biz ata bilirmiyiz

Standart Youtube Lisansı Paylaştığınız Videonun Haklarını Korur. Fragmanı Yayınlayan Şirket CM Lisansı İle Paylaşmış İse Onu Paylaşabilirsiniz. Tabi Standart Lisansla Fragmanı Yayınlayan Adamın Videosunu Kopyalayıp Standart Youtube Lisansı İle Ona Telif Atarsan Olmaz. Onun Videosu Örjinal Olan. Eski Seninkinden,O Sana Telif Atar.

#By.KapTaN

Kıdemli Üye
14 Mar 2017
2,340
7
Teşkilat
Youtube kanalı açacak olanlar için, kanalını büyütmek isteyenler için çok önemli bir husus.

Dikkate alalım. Ellerinize sağlık liderim.

SultanATSIZ

Uzman üye
13 Ocak 2018
1,674
34
TURAN
Hocam benim videomu başkası kullandı diyelim kendi kanalında ben telif atmak istiyorum fakat videosu tamamen kaldırılmasın yayınlamaya devam etsin ama videodaki kazanılan paralar bana gelsin bunu nasıl ayarlarım?

Ultimir

Uzman üye
17 Nis 2012
1,312
1
İstanbul
Hocam benim videomu başkası kullandı diyelim kendi kanalında ben telif atmak istiyorum fakat videosu tamamen kaldırılmasın yayınlamaya devam etsin ama videodaki kazanılan paralar bana gelsin bunu nasıl ayarlarım?

Onun için bir şarkı olması lazım, videonun içeriğinden para kazanamazsın.
Yaptığın bir şarkıyı, ses kaydını karşıda ki kişinin kullanması lazım üstelik o şarkı veya ses kaydının telif hakkının senin şirketinde olması lazım.
Partner Şirketin A ise, senin haklarını savunmalı ve telif haklarında resmi bir patentin varsa bunu yapabilirsin. Onun dışında maalesef olmuyor dediğin gibi.

SultanATSIZ

Uzman üye
13 Ocak 2018
1,674
34
TURAN
Onun için bir şarkı olması lazım, videonun içeriğinden para kazanamazsın.
Yaptığın bir şarkıyı, ses kaydını karşıda ki kişinin kullanması lazım üstelik o şarkı veya ses kaydının telif hakkının senin şirketinde olması lazım.
Partner Şirketin A ise, senin haklarını savunmalı ve telif haklarında resmi bir patentin varsa bunu yapabilirsin. Onun dışında maalesef olmuyor dediğin gibi.
Anladım hocam sağolun teşekkür ederim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.