Yurtdışından Gelen Samsung Galaxy Note 8 İmei Nasıl Atılır?

kral4fero

Üye
5 Eyl 2009
96
0
Gürcistan'dan abim Galaxy note 8 telefon hediye etti, orada çalışıyor. Pasaporta kayıt etiremedik, imei atmamız gerekiyor fakat hiçbir telefoncu imei atamıyor. Nasıl bir yol izlemeliyiz? Hiçbir sim kart çalışmıyor. Yardımcı olabilir, fikir verirseniz sevinirim.

Telefonun bilgileri şu şekilde:

OxgA1m.jpg

zQLUXr.jpg

Umarım yardımcı olan çıkar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

3vn2odzn

Uzman üye
17 Ocak 2019
1,182
230
Loxcey Sixs
Çin yapımı bir işlemci vardı, adını hatırlamıyorum. Eğer telefonda o işlemci kullanıldıysa IMEI değiştirebilirsin diye biliyorum. Eğer işlemci o bahsettiğim işlemci değilse atman durumunda kalıcı olmaz diye duydum.İlk restart'da eski haline döner. Ama bunun için bi önerim var,sana sağlayıcı tarafından telefonunuz engellenecektir diye IMEI uyarı mesajı geldiyse SIM kartını başka telefona geçirip normalde kullandığın telefona tekrar geçir. Ben böyle yapınca düzeldi. Çok uzun bir süre sonra yeniden mesaj geldi ve yine aynı işlemi yaptım; ve düzeldi. Eğer gelirse yeniden yapıcam :D

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.